7228 találat a(z) gazdaság-rss cimkére
Harminchét ország közül a magyar adórendszer a 13. legversenyképesebb Cikk
Magyarország a 13. lett a vizsgált 37 OECD-ország közül a Tax Foundation által minden évben megjelentetett nemzetközi adó-versenyképességi rangsorban – tájékoztatta az EY az adópolitikával foglalkozó amerikai kutatóintézet vizsgálatáról az MTI-t pénteken.
Európai Törvényszék: a Google visszaélt erőfölényével Cikk
Az Európai Törvényszék helyben hagyta az Európai Bizottság Google-ra kiszabott, 2,42 milliárd eurós versenyfelügyeleti bírságát, egyúttal kimondta: a cég visszaélt erőfölényével. A döntés megerősítőleg hathat a hazai, hasonló versenyhatósági vizsgálatokra is – írja honlapján a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
Online értékesítőhelyek adatszolgáltatása, határon átnyúló adótervezés: DAC 6 és DAC 7 Cikk
Az Európai Unió közigazgatási együttműködéséről szóló irányelvet bemutató cikksorozatunk befejező részében a két utolsó pillér, a DAC 6 és a DAC 7 szabályait foglaljuk össze, felidézve az év elején a témában megjelent korábbi cikkeinkben írottakat.
Csúszik az adóhatósági áfabevallás-tervezet, tovább lehet fordítottan adózni Cikk
A NAV által készítendő áfa-bevallástervezet bevezetésének elhalasztásáról, továbbá egyes esetekben a fordított adózás további alkalmazásáról is döntött a minap a kormány.
Magyarországi kárenyhítő program: több jut a kkv-knak és k + f-re Cikk
Magyarország 2020-ban az Európai Unió harmadik legnagyobb kárenyhítő csomagját állította össze; ennek összege meghaladta a 9900 milliárd forintot – mondta Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az uniós versenyképességi programok nemzetközi konferenciáján, Budapesten.
A Magyar Könyvelők Országos Egyesületének közleménye Cikk
A Pénzügyminisztérium kérjen bocsánatot! – olvasható a Magyar Könyvelők Országos Egyesületének közleményében.
Brutálisan emelkednek az árak: itt az MNB októberi inflációs elemzése Cikk
2021 októberében az éves összevetésben számított infláció 6,5 százalék volt. A maginfláció és az indirekt adóktól szűrt maginfláció 4,7 százalékon alakult. Az előző hónaphoz képest az infláció 1,0, míg a maginfláció 0,7 százalékponttal emelkedett. Az infláció növekedésének hátterében elsősorban az üzemanyagok, iparcikkek és élelmiszerek áremelkedése áll, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján megjelent elemzésben.