113 találat a(z) fizetési határidő cimkére

Időszakos elszámolás teljesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Cégünk fuvarozást végez: megbízónk esténként közli a másnapi fuvarokat (van amikor van, van, amikor nincs ) és következő hónap elején kiállítunk 1 db számlát a havi összes fuvarról. Eddig teljesítésnek a hónap utolsó napját írtuk be és fizetési határidőnek a teljesítéstől számított 60. napot. Most visszaküldték nekünk a számlát, hogy írjuk át a teljesítést: májusi számlák esetében július 30-ára, a fizetési határidőre. Van a számlán a számla kiállítás dátuma, teljesítés és fizetési határidő: értelmetlennek látjuk a májusi számlák esetében a júliusi teljesítést, főleg hogy a fizetési határidő is szerepel. Mit jelent ilyenkor a teljesítés? Valamint kérdezem, hogy ez a szabály alkalmazható, vagy kötelező? Ugyanis a másik cég, akinek szintén így számlázunk, nem lépett fel ilyen igénnyel. Köszönöm előre is válaszát

Számlareklamáció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Számla visszaküldésének (határ-)idejével kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Partnerünk felé 2015. 02. 05-én számlát állítottunk ki, melyet az ő könyvelésük 02. 09-én iktatott. Az érintett másik két számla kelte 06.11. volt, az ő érkeztetésük 06.15-e. A fizetési határidő mindhárom számla esetében 30 nap. Partnerünk a számlákat nem egyenlítette ki, majd többszöri fizetési felszólítás után 2015. 12. 09-én visszapostázta azokat. A kísérő levélben semmilyen indok nem szerepelt, csak annyi, hogy vegyük fel a kapcsolatot az egyik munkatársukkal. Ez a kapcsolatfelvétel azóta is sikertelen. Kérdésem, hogy jogos-e a számlák visszaküldése hónapokkal a fizetési határidő lejárta után? Illetve, hogy mit tehetünk még ez ügyben a sikertelen kapcsolatfelvétel miatt? Előre is köszönöm válaszát! Üdvözlettel: Fürjész Ramóna

Sztornózás, új számla kiállítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tévesen kiállított, kézzel írott, utalásos számlát a vevő visszaküldte. A teljesítésről új számlát bocsát ki a partner. A számla kelte a tényleges kiállítás dátuma, a teljesítés dátuma az eredeti teljesítés dátuma. A szerződés értelmében a fizetési határidő, a számla kézhezvételét követő 30. nap. Ebben az esetben az eredeti számla fizetési határideje a fizetési határidő, vagy az újonnan kiállított számla kézhezvételét követő 30. nap? Segítségét előre is köszönöm.

Dupla számlázási munka vár arra, aki előre kéri a szolgáltatás díját Cikk

Olvasónk azoknak az ügyfeleinek tartja meg a tanácsadást, akiknek a részvételi díja a tanácsadásra kijelölt napot megelőző napon megérkezik a számlájára. dr. Kelemen László adószakértőnk ad iránymutatást, hogyan kell számlázni ebben az esetben.

Folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy autómosó szerződésben áll ügyfelei egy részével, mely szerint az autómosás díját havonta számlázzák ki, a fizetési határidő tárgyhót követő 15-e. Számlakiállítás például június hónapi autómosások után:. kelte: 06. 30., teljesítési és fizetési határidő: 07.15. A másik eset, amikor a szerződésben azt rögzítették, hogy a fizetési határidő 60 nap. Akkor pedig így állítják ki a számlát: kelte 06.30., teljesítési és fizetési határidő: 08. 29. Helyes ez így, figyelembe véve a 2015. július 01-ei változásokat? köszönettel

Kompenzációs felárral felvásárolt termék Kérdés

Igaz-e, hogy a kompenzációs felárral felvásárolt mezőgazdasági termény kifizetésére 30 napos határidőt írnak elő? Nem találunk erre vonatkozó rendelkezést. Köszönöm!

Áfa időszaki elszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság szőlő értékesítésére szerződést kötött az áfatörvény 58, § időszaki elszámolással. A szőlő szállítása szeptember és október hónapokban 4 alkalommal történt. A szőlő átvételét szállítólevelek igazolják. Az eladó a számláját az októberi szállítást követően állította ki. A számlán a teljesítési időpont a fizetési határidővel egyező. Kérdésem, hogy a helyesen járt-e el a fenti ügylet esetében? Válaszukat előre is köszönöm.

Számlával egy tekintet alá eső okirat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Véleményét szeretném kérni, hogy az alábbiakban részletezett számlázási gyakorlat megfelelő-e? Egy webáruházról van szó, amelynél sokszor előfordul, hogy a vevő meggondolja magát, és visszaküldi az árut. Ebben az esetben a webáruház, ha visszakapta az árut, visszautalja a pénzt a vevő számlájára. Ilyenkor számlával egy tekintet alá eső okiratot állít ki (számlázó programmal), melyen az eredeti összegek mínusz előjellel vannak feltüntetve, hivatkozással az eredeti számlaszámra. Mindhárom dátumnál (teljesítés, számla kelte, fizetési határidő) a kibocsátáskori dátum szerepel, általában a visszautalás napja. Ön szerint ez helyes számlázási megoldás? A teljesítés időpontja nem az eredeti teljesítési időpont lesz? Előre is köszönöm a válaszát.

Az áfatörvény bosszúja: éveken át aggódhat miatta Cikk

Bár július 1-jén életbe léptek az időszakonkénti elszámolás, fizetés új szabályai a könyvviteli, könyvvizsgálati, adótanácsadási szolgáltatást nyújtók körében, s jövőre a többi adózó is áttér az új előírásokra, mégis lehetnek olyanok, akik számára a régi regulák még jó ideig emlékezetesek maradhatnak.

Követelés fizetési határidejének meghosszabítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Követelés fizetési határidejének meghosszabbítása gazdálkodó szervezetek között hány alkalommal lehetséges, van-e valamilyen kötelezettsége bármely félnek (hitelező cég, adós cég) a határidő-hosszabbítás kapcsán? Két cég közötti hitelszerződés (kapcsolt vállalkozások) 2013. 06. 20-án köttetett 1 évre, de az összeg visszafizetése még nem történt meg (2014-ben a fizetési határidő ki lett tolva 2015. június 30-áig), sőt valószínű, hogy szükség lenne még egy év hitelezésre, tehát újabb hosszabbítás lenne szükséges. Megtehető-e, és ha igen, milyen feltételei vannak? Tisztelettel: H. Klára

Áfatörvény 58. § (1) szerinti ügylet teljesítés időpont számlán feltüntetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tudomásom szerint az áfatörvény 58. § (1) szerinti ügyletekről kiállított számlán, a számlán szereplő teljesítési időpont megegyezik a fizetési határidővel. Például egy március havi számviteli teljesítésről szóló számla esetében, ha a szerződés szerinti fizetési határidő a teljesítést követő 15. nap, akkor mind a teljesítési idő, mind a fizetési határidő egyaránt április 15. napja. Szabályszerűen állították-e ki azt a számlát, amely az áfatörvény 58. § (1) szerinti gazdasági eseményről szól, és a számlán feltüntetett teljesítési időpont eltér a számlán feltüntetett fizetési határidőtől? (Ez utóbbi átcsúszik a következő hónapra. ) Mi történik az ilyen számla befogadójánál, ha az előzetesen felszámított áfát nem a számlán feltüntetett teljesítési idővel, hanem a számlán feltüntetett fizetési határidővel számolja el? Válaszát előre is köszönöm

Tanfolyamdíj kiszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Új ügyfelem nem akkreditált képzést nyújt magánszemélyeknek, időtartama 2015. 05.hótó 2016. 05. hóig tart. A képzés díját 2015. 05. hóban egyösszegben fizetik be a hallgatók a kiküldött számla alapján, de vannak, akik részletekben, több hónapon keresztül, és vannak akik ösztöndíjként üzletpolitikai kedvezményt kapnak a tandíjból. A kérdésem a számviteli- és adózási elszámolásra irányul. Jól gondolom-e, hogy a két év tandíját számvitelben időarányosan meg kell osztanom, és a 2016. évre jutó árbevételt év végén a passzív időbeli elhatárolásokba át kell vezetnem? A kiszámlázással kapcsolatos kérdéseim: 1./ Aki a képzés díját egyösszegben fizeti ki, a számlán szereplő dátumok (teljesítés időpontja, fizetési határidő) mik? 2./ Akivel a megállapodás az, hogy részletekben fizet, nála milyen teljesítési időpontnak és fizetési határidőnek kell lenni a számlán? 3./ Lehet-e üzletpolitikai kedvezményként kezelni a néhány diáknak adott kedvezményt, ami azért van, mert hátrányos helyzetű, de tehetséges? Ha nem, megoldás-e, hogy különböző tandíj árakat határoznak meg? Milyen lehetőség van ezeknek a diákoknak a támogatására? Köszönettel: Kaukerné

Időszaki teljesítés Kérdés

Időszaki teljesítés esetén (fizetési határidő egyenlő a teljesítési határidővel), ha a számla helyesbítésére kerül sor, mi a követendő eljárás a teljesítés dátumánál? Marad az eredeti számla teljesítési határideje?...és akkor az az új fizetési határidőtől eltérő lesz? Vagy....a teljesítési határidő változik, és meg fog egyezni az új számla fizetési határidejével? Válaszukat köszönöm.

Készpénzfizetési számla dátumai Kérdés

Az áfatörvény 169. paragrafusa a számla kötelező adattartalmának előírásakor egyebek mellett a számla kibocsátásának keltezésére kötelez. Kézzel írott, készpénzfizetéses számla esetén kihagyható a teljesítés időpontja és a fizetési határidő kitöltése? Ha egy szolgáltatás teljesítését követően eltérően datálták a három időpontot a készpénzfizetési számlán, az befogadható, vagy kell-e javíttatni? Szükséges a számlapéldányok begyűjtése és a dátumok áthúzása, illetve azonos időpontra javítása?

Behajtási költségátalány Kérdés

Tisztelt Szakértő! A behajtási költségátalány kötelezetti oldalánál gyakran előfordul, hogy a szállítói számla eleve a fizetési határidő napján vagy leginkább azt követően érkezik meg a kötelezetthez. Ilyenkor megítélésem szerint nem beszélhetünk késedelmes fizetésről, és így a behajtási költségátalány sem merülhet fel. Kérem szíves állásfoglalásukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink