116 találat a(z) fizetési határidő cimkére
2016 decemberi számla teljesítése könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 3 számlázási kérdésem lenne. 1. 2016 decemberi időszakra szóló szolgáltatói (vevő) számla kelte 2016.12.31., fizetési határidő 2017.01.10, így a teljesítés is 2017.01.10. A 2016-os könyvelésbe kell tennem a bevételt vagy a teljesítés szerint a 2017-esbe? Jól gondolom, hogy az áfa a 2017 első negyedéves bevallásba kerül? 2. Továbbá kérdésem lenne 2016-os telefonszámlával kapcsolatban. Elszámolási idõszak: 2016.11.20-2016.12.19. Teljesítés: 2017.01.09. Ennek könyvelése melyik évre esik, melyik évben költség? Az áfabevallásban a 2016-os évet érinti? 3. Karbantartási szállítói számla, karbantartás 2016 decemberében megtörtént, a számla kelte 2016, teljesítés 2016, de postán 2017-ben érkezett és akkor is lett kiegyenlítve. A 2016-os évben kerüljön könyvelésbe és az áfarésze? Köszönöm válaszukat előre is.
Fuvarozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném állásfoglalását. Egy cég közösségi adóalany felé végez fuvarozást, a fuvardíjat euróban számlázza. A teljesítés időpontja 2017.01.29.; a számla kelte 2017.02.05.; a fizetési határidő pedig 2017.02.10. Ebben az esetben az áfabevallásban melyik árfolyamon kell számolni, és melyik hónap időszakában kell szerepeltetni? Tisztelettel: T. Mária
Elhatárolás vagy előző évi költség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakra szeretnék segítséget kérni. Vitát okoz, hogy az alábbi számlákat decemberre vagy januárra kell-e könyvelni: Például telefonszámla, internet számla, könyvelési díj számla: mely belső tartalma szerint 2016.12.01–2016.12.31-e közötti időszak számlája, de a számla kelte, a teljesítési idő, a fizetési határidő mind 2017. januári. Ezt a számlát 2016.12.31-ei teljesítéssel 2016-ban kell lekönyvelni a szállítóba eltérített áfával, vagy 2017-ben könyveljük le januárban és a nettó összeget visszahatároljuk 2016-os költségnek? Ha a számla belső tartalma szerint a leszámlázott időszak például 2016.12.15-étől 2017.01.15-éig tart, akkor az a helyes eljárás (mivel a számla 2 évet érint), hogy 2017. januári teljesítéssel januári áfa-visszaigényléssel januárra könyveljük és a 15 napra eső költséget visszahatároljuk 2016-ra? Tehát a kérdés igazából az, hogy a belső tartalmuk szerinti költségeket hiába minden dátum már 2017. januári rajta, még december 31-ei teljesítéssel decemberre könyveljük, ha csak decemberi költség van a számlán? És nem helyes, ha csak a költség vissza van határolva és a beszámolóba nincs a rövid lejáratú kötelezettségek között, mint szállítói tartozás? Hiszen ha decemberre könyveljük ezt a számlát, akkor ugyan úgy a költségeknél megjelenik mintha vissza határoltuk volna, csak a rövid lejáratú kötelezettségünk is nő. Köszönöm szépen a segítségüket!
Határozott idejű elszámolású számla uniós partnernek
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy havi elszámolású, nem ingatlanhoz kapcsolódó bérletidíjszámlának mi lesz a teljesítési dátuma, illetve mely dátum alapján szerepeltetem az áfabevallásban, ha a fogadó fél uniós partner, és a számlát a leszámlázott hónap után pár nappal állítjuk ki? Az áfatörvény 58. § (1) bekezdés b) alapján a fizetési határidőre tippelnék teljesítési dátumként, ha az a valós teljesítést 60 napon belül követi. A 60. § (1) bekezdés a) viszont kimondja, hogy a fizetendő adót a számla kelte alapján kell bevallani esetünkben, amivel a héa-irányelvnek felel meg az áfatörvény. Kérdésem, hogy helyesen állítjuk-e ki a számlát, ha a számlateljesítés dátumát a fizetési határidővel egyenlően töltjük ki, de az áfabevallásban a számla keltével szerepeltetjük azt?
Katás bevétel
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kata alanya a decemberi munkáit december végén számlázza, a fizetési határidő január hónap. A számla összege januárban folyik be a kataalany bankszámlájára. Ebben az esetben ez már januári bevételnek számít, hiába decemberi a számla kiállítása?
Folyamatos teljesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságuk szerződéses jogviszonyban van egy másik társasággal. A szerződés értelmében a megbízott minden hónapban munkavédelmi és tűzvédelmi feladatokat lát el részünkre, ezért a szerződésben foglalt összeget tárgyhónapot követő hó első napjaiban társaságunk felé leszámlázza. Megítélésünk szerint ez folyamatos teljesítésű ügylet, és miután a tárgyhónapot követően kerül a számla kiállításra, szerintünk a teljesités időpontja a fizetési határidővel kellene hogy megegyezzen (a fizetési határidő ált. 8 nap). Partnerünk szerint a teljesités időpontja a munkavégzésükkel érintett hónap utolsó napja, a számla kelte a tárgyhónapot követő hónap első napjai közül valamelyik nap, és mint írtam a fizetési határidő ált. 8 nap. Szerintem egyértelműen megvalósul az áfatörvény 58 § (1a) b) pontja. Kérem, erősítsenek meg ebben, vagy ha nem jól értelmezem akkor kérem segítségüket abban, hogy rájöjjek arra, hogy mit értettem félre. Előre is köszönöm!
Eltérő munkabér-kifizetési napok
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató bérkifizetési napként két időpontot kíván meghatározni és nem konkrét naptári napot. A kérdésem a következő: megteheti-e a munkáltató, hogy bérkifizetési napként a tárgyhót követő X. munkanapként határozza meg a bérkifizetés napját (természetesen a tárgyhót követő hónap 10-én belül) és nem konkrét naptári napot kell, hogy meghatározzon? Továbbá az is kérdésként merül fel, hogy ugyanazon munkahelyen, ugyanazon munkakörben lehet-e más a bérkifizetés napja, mivel a munkáltató azt tervezi, hogy az átutalással teljesítendő munkabér-kifizetéseket két munkanappal előbb kívánja teljesíteni, mint a készpénzben teljesítendő munkabér-kifizetéseket? Jogszerű ez az eljárás? Válaszukat megköszönöm!
Költségátalány 40 euró
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégként minden számlát határidőben fizetek, de történt a közelmúltban, hogy az általam határidőben kifizetett számla összegét valamilyen okból visszautalták, és ezzel egyidejűleg a számlát lesztornózták. Röviddel ezután ismét kaptam egy csekket, vagyis, hogy a korábban visszautalt pénzt mégis fizessem be. Ez utóbbi esetben felszámolhat-e a fél késedelem miatt költségtérítést, mert ezt a számlát már egy félreértés miatt valóban késve fizettem be? Az eredeti számla összegét határidőben, az utólag módosított számla összegét pedig határidőn túl fizettem be. Úgy gondolom, hogy mivel eredeti számlát határidőben, az utólag mégis jónak titulált számlát viszont nem határidőben fizettem be, nem jogos a költségátalány. Vagy egy ilyen esetben akár egy számlára vonatkozóan többször is felszámító költségátalány? Előre is köszönöm a válaszát..
Alanyi mentes vagy áfás számla
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Időszakos elszámolású ügyleteknél a teljesítés időpontja – ha a számla kiállítása és a fizetési határidő is követi az elszámolás időpontját – a fizetési határidő. Ez esetben a fizetési határidő alapján kell a bevételeket figyelni az alanyi mentesség értékhatáránál? Ha 2016 novemberében értékhatártúllépés miatt át kell lépjen a normál adózás alá, de a parlament megszavazza a 2017-es áfaváltozásokat, akkor 2017-től ismét választhatja az alanyi adómentességet, ha a bevétele nem haladta meg a 8 millió forintot? Ez esetben, ha 2017-es fizetési határidővel állít ki számlát, azt már ismét alanyi adómentes minőségében teheti meg? Köszönettel.
Teljesítés dátuma
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk számítógépes szolgáltatást nyújt partnereinek. Jelen esetben egy 6 hetet átölelő iőszakról van szó, ameddig rendelkezésre bocsátjuk termékünket. Kérdésem milyen dátumokkal helyes kiállítani a számlát? Időszak: 2016.09.21 – 2016.10.14 Kiállítható e a számla 2016. 09. 26.án, korábban mint az időszak utolsó napja? Előlegnek minősül e az? Fizetési határidő szerződés szerint, kézhezvételtől számított 15 nap. Jó dátumnak minősül-e 2016. 10. 11.? Igaz az a kiállítástól számított 15. nap, de cégünk tudja, hogy a kiállítás és a kézhezvétel között eltelhet néhány nap, így nem szigorú a határidőt illetően. Valamint a teljesítési dátum lehet-e az időszak utolsó napja, 2016. 10. 14?! Kérem mindkét esetben, ha helyesek a dátumok, ha nem, írja meg a vonatkozó szabályozást, amiből kiderül, hogyan jár el helyesen a cég. Válaszát előre is köszönöm!
Bónusz a vevőknek: lehet-e a számla határidőre kifizetéséhez kötni?
Cikk
Van arra lehetőség, és törvényes-e, hogy az eladó a bónuszszerződésbe beleírja, csak akkor fizeti ki a bónuszt, ha a partner egész évben határidő előtt kiegyenlíti a számlákat? – kérdezte olvasónk. dr. Szeiler Nikolett, ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Folyamatos ügylet – számladátumok
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfatörvény 58. §-a alá tartozó szolgáltatási szerződés szerint a megbízott, a tárgyhónapot követő 10. napig állítja ki a számlát, amelyet a megbízó 15 napon belül köteles kiegyenlíteni. Elfogadható-e, ha a július havi számviteli teljesítésről a következő dátumokkal bocsát ki számlát a megbízott? Teljesítés időpont: 08. 05. Számla kelte: 08. 05. Fizetési határidő: 08. 05. Válaszát előre is köszönöm.
Fizetési határidő
Kérdés
Válaszukat kérem az alábbi kérdésben: Le van-e szabályozva, és ha igen, milyen jogszabály alapján: az üzleti partnerek 60 napnál hosszabb fizetési határidőben nem állapodhatnak meg. Áruszállításról történő szerződéskötésnél érvényes-e a 60 napnál hosszabb fizetési határidőben történő megállapodás? Ismeretem szerint a régi 1959. évi IV. Ptk. 292/A-B §-a szabályozta a maximális fizetési határidőt. A 2013. évi V. törvényben nem találom a fizetési határidő szabályozását. Tisztelettel: Kecskemétiné H Katalin
Bónuszfizetés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy arra van-e lehetőség, és törvényes-e, ha a bónuszszerződésbe beleírom, csak akkor fizetem ki a bónuszt, ha a partner pontosan fizet egész évben? Mivel 10-20 napot csúszik a fizetéssel, valahogy szeretnék hatni rá, hogy érdeke legyen a határidő betartása. Köszönettel: Kovács Éva
Késedelmes számlázás, számlázás folyamata, teljesítési idő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben szeretném a segítségét kérni: Egynapos projekt (oktatás és tanácsadás) keretében 2016. május 31-én megtörtént a szolgáltatás teljesítése, de a számla kiállítása a mai napig nem történt meg. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mi a számla kiállításának folyamata? Helyesen jár-e el a cég, ha például a mai nappal (2016. 07. 12.) kiállítja a számlát, a fizetési határidő 15 nap (jelen esetben 2016. 07. 27.), és a teljesítési dátum (külön kérdésem lenne a teljesítés dátum) megegyezik a fizetési határidővel, vagyis ugyancsak 2016. 17. 27. (60 napon belül)? Segítségét előre is köszönöm!