39 találat a(z) fejlesztési adókedvezmény cimkére

Beruházás – támogatáshalmozódás Kérdés

Fejlesztési adókedvezmény, környezetvédelmi beruházás Kérdés

Tao-kedvezmény Kérdés

Fejlesztési adókedvezmény igénybevétele jogutódlás estetén Kérdés

Közeledik a határidő: itt a lehetőség csoportos adóalannyá válni! Cikk

A már működő társaságok esetében 2020. november 1–20. között lehet bejelentést tenni arról, hogy megfelelnek a feltételeknek, és csoportos társasági adóalannyá szeretnének válni, olvasható a LeitnerLeitner közleményében.

Adókedvezmények a kis- és középvállalkozások beruházásaihoz – példákkal Cikk

A kis- és középvállalkozások (kkv) számára a társasági adó rendszerében a beruházásokhoz adókedvezmény fejlesztési adókedvezmény és hitelkamat-támogatás formájában, kis- és középvállalkozások adókedvezménye címén, illetve energiahatékonysági beruházás után érvényesíthető. Mind a három adókedvezmény állami támogatásnak minősül az európai uniós előírások szerint.

Fejlesztési adókedvezmény számítása Kérdés

Útmutató csoportos társaságiadó-alanyoknak a bevallás elkészítéséhez Cikk

A 2019. adóév az első, amikor a csoportos társaságiadó-alanyoknak társasági adóbevallást kell benyújtani. A nyomtatvány már letölthető a NAV honlapjáról. A cikk a legfontosabb sajátosságokat mutatja be, szükség szerint kitérve a vonatkozó jogszabályi előírásokra.

Fejlesztési adókedvezmény: a beruházás megkezdése Cikk

Fejlesztési adókedvezmény igénybevételekor beszámítható-e a beruházás értékébe a korábban megvásárolt telek? – kérdezte az Adózóna olvasója. Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.

Fejlesztési adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk a közeljövőben tervez egy 400 000 000 Ft-os beruházást. Fejlesztési adókedvezményt szeretne igényelni ennek következtében. Középvállalkozásnak minősülő vállalkozás vagyunk, a beruházáshoz már megtörtént a telek vásárlása, viszont a 165/2014. (VII. 17.) Korm. rendelet szerinti kötelezettségünknek: „az adópolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium honlapján közzétett elektronikus nyomtatványon bejelenti az adópolitikáért felelős miniszternek az 1. mellékletben meghatározott adatokat” nem tettünk még eleget. Ettől függetlenül a telek értéke beszámítható-e a projekt (hiszen az adásvételi szerződés korábbi lenne, mint a bejelentés) értékébe vagy csak a további költségek válhatnak ebbe bevonhatóvá? Mindazonáltal segítségüket kérnénk abban, hogy az 1. számú mellékletben szereplő adatokat hol tudjuk teljesíteni. Kell-e igazgatási szolgáltatási díjat (illetéket) fizetni a bejelentésért? Hogyan kell érteni a júniusban kiadott változást e tekintetben, mennyire számít az, hogy idén vagy jövőre kezdjük el megvalósítani a projektet? Várhatlóan a projekt megvalósulásának vége 2025. körül történne meg. Van-e bármilyen kizáró ok az adókedvezmény igénybevételéhez? Köszönettel

Változó kedvezmények a társasági adózásban 2019–2020 Cikk

Módosulnak a látvány-csapatsport támogatásának, az energiahatékonysági beruházás utáni adókedvezmény, továbbá a fejlesztési adókedvezmény szabályai, ha az Országgyűlés elfogadja a június 4-én benyújtott törvényjavaslatokat.

Módosultak a fejlesztési adókedvezmény szabályai Cikk

2017. december 13-án kihirdették a fejlesztési adókedvezmény szabályait tartalmazó 165/2014. (VII. 17.) Kormányrendelet módosításait. 2018. január 1-jétől változnak a kedvezmény igénybevételének, a kérelem/bejelentés benyújtásának, a jelenérték kiszámításának szabályai, valamint módosulnak a beruházási korlátozások – írja az OrienTax.

Fejlesztési adókedvezmény további igénybevétele beolvadás esetén Kérdés

Két magyarországi, de külföldi (EU-n belüli) anyavállalat tulajdonában lévő társaság fuzionál oly módon, hogy az egyik (gyártó cég – beolvadó) beolvad a másikba (logisztikai cég – átvevő). A gyártást továbbra is folytatják. Az átvevő cégnek van fejlesztési adókedvezménye, melyet a 165/2014. (VII.17.) kormányrendelet (eredetileg a 206/2006. (X. 16.) kormányrendelet) alapján 2020-ig vehet igénybe. (Az adókedvezmény 3 milliárdos beruházáshoz kapcsolódik.) Kérdés: a beolvadás után – melynek során az adókedvezményre jogosult átvevő cég változatlanul működik tovább, kiegészítve tevékenységi körét a gyártással – továbbra is igénybe veheti az adókedvezményt annak lejáratáig?

Tao – Fejlesztési adókedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál a 2010. és 2011. években végrehajtott beruházások alapján jelenleg folyamatban van a taotörvény 22/B § (1) i) pontja szerinti fejlesztési adókedvezmény időszakunk (továbbiakban: FAK1) A FAK1 paraméterei: • futamideje: 2011. – 2020. • maximális támogatás tartalma: 454,8 mFt • mostanáig igénybe vett támogatástartalom: 65 mFt 2016-ban szeretnénk megkezdeni egy újabb beruházást (szintén a taotörvény 22/B § (1) i) pontja szerinti fejlesztési adókedvezményi lehetőséggel – ez lenne a FAK2) –, a beruházás várható üzembe helyezési ideje 2017. A taotörvény 22/B § (6) szerint „az adózó az adókedvezményt a beruházás üzembe helyezését követő adóévben – vagy döntése szerint a beruházás üzembe helyezésének adóévében – és az azt követő kilenc adóévben, legfeljebb a bejelentés, illetve a kérelem benyújtásának adóévét követő tizennegyedik adóévben veheti igénybe”. Az előzőek alapján a FAK2 2018-2027. évek között vehető igénybe; 2018-2020-ig még megvan a lehetőség az első beruházás alapján igénybe venni a teljes, 80 százalékos adókedvezményt. Kérdéseim: 1. A FAK2-t a beruházás üzembe helyezését követő adóévben (2018.) meg kell kezdeni? 2. Ha megkezdjük a FAK2-t, akkor lehet-e egy olyan megosztása a maximális, 80 százalékos adókedvezménynek, hogy 79 % a FAK1-ből és 1 % a FAK2-ből? Majd a FAK1 lejárata (2020.) után a teljes 80 % FAK2 – mindaddig, amíg el nem érjük a maximális támogatástartalmat? Előre is köszönöm!

Fontos: új rendelet a fejlesztési adókedvezményekről Cikk

Új rendelettel és a társasági adóról szóló törvény módosításával igazodik a magyarországi szabályozás az uniós támogatáspolitikához. Összefoglaltuk a támogatható fejlesztések körét, a támogatási mértékeket, a kkv-k bónuszait.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva áttérés tao alá

Szipszer Tamás

adószakértő

Nem létező kártérítési igény követelése

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Fémhulladék értékesítése külföldre

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink