18 találat a(z) euro cimkére

Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy van-e törvényi akadálya annak, hogy a közbenső mérleg alapján jóváhagyott osztalékelőleget EUR-ban és Ft-ban megosztva fizesse ki a társaság. Ha nincs törvényi akadálya, akkor milyen árfolyamon kell számítani? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szalainé

Cikk

Jelen cikk témáját egy olvasói kérdés adta, nevezetesen: van-e annak az árfolyam-különbözetnek áfát érintő hatása és következménye, ami abból fakad, hogy az euróban kapott előleg forintosítása más árfolyamon történik, mint ami az ügylet teljesítésekor érvényes. A felek, akik egyébként belföldi áfa-alanyok, abban állapodtak meg, hogy bár mindketten forintban vezetik könyveiket, a számlázás és a fizetés mégis euróban történik.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Segítő élettárs, szükséges dokumentumok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Osztalékfizetés szabályai

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink