568 találat a(z) ellenőrzés cimkére

E-kereskedelem, termékbemutatók, kettős termékminőség célkeresztben Cikk

Az e-kereskedelem szabályozása és a kettős termékminőség megszüntetése áll a fogyasztóvédelem középpontjában az idén, de kiemelt feladat maradt a termékbemutatók ellenőrzése is – mondta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fogyasztóvédelemért és infokommunikációért felelős államtitkára sajtótájékoztatóján. Az internetes vásárlók kiszolgáltatottságának enyhítése érdekében létrehozták a súlyosan jogsértő webáruházak adatbázisát.

Jön az adótraffipax! Rendszeres ellenőrzési előrejelzést tesz közzé a NAV Cikk

Rendszeresen nyilvánosságra hozza a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az előre meghatározott ellenőrzési helyszíneket – tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára, a NAV vezetője az MTI-t.

Fellebbezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A NAV utólagos ellenőrzést tartott egy cégnél. A készletet vizsgálta és az általa számított árrés alapján adóhiányt állapított meg. A jegyzőkönyvre észrevételt tettünk, mivel az átlagárrést nem tartottuk valósnak, hiszen túlnyomó többségében az alacsony árrésű termékek értékesítéséből származott a bevétel. Az észrevételhez nem lettek bizonylatok csatolva, hiszen megelőzőleg a hatóságnál parkolt a teljes anyag, rálátásuk volt, nem gondoltuk, hogy külön csatolnunk kellett volna, hogy bizonyítsuk álláspontunkat. A NAV az észrevételt figyelmen kívül hagyta, mivel bizonyíték csatolása nem történt és az eredetileg a jegyzőkönyvben kihozott adóhiányt állapította meg határozatban. Kérdésem, hogy ha a fellebbezéshez csatolunk minden tőlünk telhetőt, van-e esély arra, hogy a NAV helybenhagyja reklamációnkat s újraszámol, vagy a hibás észrevétel miatt elutasítja azt? Köszönöm válaszát!

Garantált bérminimum Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Ezzel a cikkel kapcsolatban szeretnék kérdezni: http://adozona.hu/munkajog/Kinek_jar_garantalt_berminimum_Igy_kell_meg_DA6DTT Az világos, hogy a garantált bérminimumra jogosultságnak kettős feltétele van, jogszabálynak kell előírnia, hogy az adott munkakörben szakképzettség szükséges, illetve ezzel a végzettséggel a munkavállalónak rendelkeznie is kell, de a kettő között ellentmondást érzek. A mindennapokban a munkáltatókat nem a bizonyítványok, hanem a gyakorlat és a személyes kompetenciák érdeklik. Egyszerűbb feladatokra, például pékségben eladó vagy koktélbárban pultos nem várnak el szakképzettséget vagy középfokú végzettséget, amikor pár nap alatt betanítanak egy 8 általánossal rendelkező, vagy egy érettségi bizonyítvánnyal le nem zárt gimnáziumi tanulmányokat folytató, esetleg egy egészen más szakképzettséggel (például varrónő vagy könyvelő végzettséggel) rendelkező munkavállalót. Ha jól értem, a kettős feltétel értelmében ilyen esetben elegendő a minimálbér. Felmerül azonban, hogy a munkáltató megteheti-e, hogy az ágazati jogszabályokban megfogalmazott, szakképzettségre vonatkozó követelmények ellenére szakképzettség nélkül foglalkoztat valakit? Milyen hivatal, milyen jogszabály alapján ellenőrzi ezt, kell-e a valamilyen szankciótól tartania, amennyiben szakképzettséget igénylő munkakörben az adott szakképzettséggel nem rendelkező munkavállalót alkalmaz? Köszönettel: Fehér Beáta

Nagyon meglepődhet a családi ház építtetője, ha jön az ellenőr Cikk

Családi házat építtető magánszemély más magánszemélyeket is megbízhat egyes feladatok ellátásával. A hatóságok – a munkaügyi hatóság és az adóhatóság – megítélése szerint ugyan a családi ház építése nem adóköteles gazdasági tevékenység, mégis az építtető vagy az építést végző magánszemély kifizetőnek és munkáltatónak minősül, és be kell jelentenie a ház körül munkát végző magánszemélyeket.

Tízezer veszélyes munkahely! Büntetett a hatóság Cikk

Az ellenőrzött 12 508 munkáltató 80 százalékánál találtak valamilyen munkavédelmi szabálytalanságot az ellenőrök az év első kilenc hónapjában, a felügyelők 367 esetben összesen 86,43 millió forint munkavédelmi bírságot szabtak ki – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium munkafelügyeleti főosztályának a tárca honlapján közzétett jelentésében.

Ekáer – fellebbezés Kérdés

Lehet-e kimentési lehetőség a büntetés alól, ha a NAV azért büntet, mert a fuvarozó nem jelentette a feladó felé az áru átrakodását másik gépjárműre? Az adatok módosítása megtörtént az ellenőrzéskor? Ha igen, milyen indoklással, magyarázattal?

Akciózott a NAV, a rendőrség és a közlekedési hatóság Cikk

Közös akciót tartott november 15-17. között a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH), a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) és az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK), az ellenőrök 326 gépjárművet vizsgáltak meg, 48 esetben találtak szabálytalanságot – ismertették közös sajtótájékoztatójukon a hatóságok.

Kamerával kukkol a munkáltató: hol, mikor, kit ellenőrizhet? Cikk

Milyen céllal használhat kamerarendszereket a munkáltató, hogyan kell ebbe beavatnia a munkavállalókat, meddig tárolhatók a felvételek, milyen szabályok vonatkoznak a vagyonőrökre? Ismertetjük.

Ez vár a 100 ezer dollárnál több készpénzt bevalló ukrán politikusokra Cikk

Az ukrán főügyészség ellenőrizni fogja azokat a parlamenti képviselőket és más tisztségviselőket, akik a vagyonbevallásukban 100 ezer dollárnál nagyobb készpénzt vallottak be, hogy befizették-e az adót a megjelölt összeg után – jelentette ki Jurij Lucenko főügyész keddi kijevi sajtótájékoztatóján.

Mellényúlt az adóhatóság – mondta ki a Kúria Cikk

Az adóhatóság a kiegészítő ellenőrzést elrendelő végzése tartalmi kereteihez kötve van. Jogellenesen elrendelt kiegészítő ellenőrzés során végzett eljárási cselekmény nem eredményezi a határidő nyugvását. A határidőn túl foganatosított cselekmény, az annak nyomán beszerzett bizonyíték a döntéshez nem használható fel – rögzítette ma közzétett határozatában a Kúria.

Bekeményítettek az osztrákok: célkeresztben a magyar bevándorlók Cikk

Tüzetesen ellenőrzik az osztrák hatóságok, hogy a magyar munkavállalók Magyarországon is felvesznek-e családi pótlékot gyermekeik után.

Önszámlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Önszámlázás témakörében a következőkben kérném a segítségüket: külföldi partnerek esetében miképp tudjuk ellenőrizni, hogy a partnerünk magánszemély-e vagy egyéni vállalkozó? Nem áfakörös külföldi önszámlázó esetén mivel kell ezt igazolni? És ebben az esetben megfelelő-e, ha 0 százalékot tüntetünk fel a számlán? A partnerek adószámának feltüntetésével kapcsolatban vannak-e formai előírások és ezt miképpen kell igazolni? Amennyiben ezek nem felelnek meg a hazai törvényeknek, úgy a cégünk mint a számla befogadója büntethető-e? Segítségüket előre is köszönöm!

Lecsaptak a NAV-ellenőrök! Hamis szoftvereket, eszközöket találtak Cikk

Több szabálytalanságot is feltártak egy Győr-Moson-Sopron megyei autószerelő műhelyben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei. Nem kaptak nyugtát a próbavásárlásról, továbbá szerzői jogok és iparjogvédelmi jogok megsértésének gyanúja miatt több eszközt lefoglaltak és feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál. Az okozott kár megközelíti a nyolcmillió forintot.

Figyelem, az autók felében kétes eredetű kenőanyag lehet! Cikk

A hazai gépjárművek mintegy 60 százalékát érinti az illegális kenőanyag-kereskedelem, ami nemcsak biztonsági, de súlyos gazdasági kockázatokat is jelent a tulajdonosok számára. Az évente milliárdos károkat okozó probléma kezelésére a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) egy zárt értékesítési rendszer kialakítását sürgeti, ami megakadályozza az ellenőrizetlen forrásból származó kenőanyagok és autóalkatrészek forgalomba kerülését.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Adószámos magánszemély könyvkiadó

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Csehországi jövedelem az szja-bevallásban

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink