65 találat a(z) egyszerűsített foglalkoztatott cimkére

Főfoglalkozás Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Ki minősül főfoglalkozású alkalmazottnak: akinek egy adott cégnél heti minimum 36 órás munkaviszonya van, vagy akinek ugyan csak 4 órás munkaviszonya van, de máshol semmilyen jogviszonyban nem áll? A kérdés az efotörvény miatt fontos, a létszámkeret meghatározása miatt. Válaszát előre is köszönöm!

Ekhósok, evások, őstermelők és mások tb-ellátási alapja Cikk

Összeszedtük, milyen speciális szabályok vonatkoznak a nyugdíjas munkavállaló, az evás, az ekhós, az egyszerűsített foglalkoztatott, az őstermelő, továbbá a felszolgálási díjban részesülő személy tb-ellátási alapjára.

Jogviszonyok és járulék Kérdés

Egy főállású egyéni vállalkozó gyeden van jelenleg. Alkalmanként kisegítene egy vállalkozásnál egyszerűsített foglalkoztatottként. A saját vállalkozását nem folytatja. Ez járható út? Ő kozmetikus és egy másik kozmetikus egyéni vállalkozónál dolgozna alkalmanként. Válaszukat előre is köszönjük.

Egyszerűsített foglalkoztatott bére 2016.12.31.-2017.01.01. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szilveszteri rendezvényen egyszerűsített foglalkoztatottat alkalmaznak, aki 2016.12.31-én este 20 órától 2016.01.01. hajnali 4 óráig fog dolgozni, így dolgozza le a 8 órát. A kérdésem, hogy a bérét hogyan számoljam ki? Este 10 órától reggel 4 óráig jár neki a 15%-os éjszakai pótlék. Január 1-jén a 4 órára kapja a 15%-os éjszakai pótlékkal emelt bért, ehhez jár a 100%-a ennek azért, mert vasárnap dolgozott és plusz 100% azért, mert ünnepnapon dolgozott? December 31-ére jár a négy órára a bér és este 22 után két órára a 15%-os éjszakai pótlék? A NAV felé kettő napra lett bejelentve. Válaszát előre is köszönöm!

Ajándékutalvány egyszerűsített foglalkoztatottnak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azután érdeklődnék, hogy egyszerűsített foglalkoztatottnak, akivel szerződést nem kötöttünk (mert nem kötelező), és éves szinten körülbelül 50-52 alkalommal foglalkoztatjuk, adható-e ajándékutalvány? Ha igen, kötelező-e ugyanannyit adni neki, amennyit a többi dolgozó kap? Válaszát előre is köszönöm.

Egyszerűsített foglalkoztatottak szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni abban, hogy az egyszerűsített foglalkoztatottakra hogyan kell értelmezni a szabadság kiadását? Ők alkalmi munka esetén heti 5 napot dolgozhatnak egyfolytában. 5 napra nem jár szabadság. A szabadságot mindig egy adott munkaviszonyban vizsgáljuk. Az ő esetükben ez mint jelent? Előre azt sem lehet mindig megállapítani, hogy egy hónapban hány napot fognak dolgozni, nemhogy azt, hogy ledolgozzák-e a 90 napot? Sok ügyfelünk felteszi a kérdést, hogy adja ki a szabadságot? Sajnos, nem tudunk rá válaszolni. Egyáltalán mikor jár először szabadság az alkalmi munkavállalónak? Arra a napra be kell jelenteni, hogy nem dolgozik, és a közterhet meg kell fizetni utána, és egynapi bért kell kifizetni? Vagy év végén? Mert azt nem tudom meghatározni, hogy melyik az a nap, amikor utoljára dolgozik a cégnél. Egyszerre ki lehet adni neki az összes szabadságot az utolsó napon, és akkor nem kell külön megfizetni a közterhet a szabadságnapokra? Ezért kérnénk az Önök segítségét ebben a kérdésben. Sajnos, nem egyértelmű, amikor azt olvassuk, hogy rájuk is az Mt. vonatkozik a szabadságra vonatkozóan. Válaszukat előre is köszönjük!

Lakhatás támogatása Kérdés

Egy építőipari cég lakást bérel az alkalmazottainak, akik az ország másik részéből jönnek ide munkát végezni. Kérdésem, hogy adómentesen kifizethető-e ez a munkavállallóknak, ha egy lakásba 2 vagy több ember van elszállásolva, illetve elismert költség-e ez a társasági adóban? Ha adómentes, akkor az csak a munkaviszonyban lévőre vonatkozik vagy az egyszerűsített foglalkoztatási jogviszonyban lévőre is? Köszönettel: Cséfalvayné

Egyszerűsített foglalkoztatott szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyszerűsített foglalkoztatottaknak kiadandó szabadságával foglalkozó cikk (http://adozona.hu/kerdesek/2016_6_23_Egyszerusitett_foglalkoztatas_es__gxf) alapján lenne gyakorlati kérdésem. Cégünk többször foglalkoztat diákokat a szünidők alatt egyszerűsített foglakoztatásban. Ezek a foglakoztatások úgy történnek, hogy a diák és a munkáltató megállapodnak, hogy a következő héten van munkalehetőség, így a bejelentés megtörténik 5 napra. Egyszerűsített munkaszerződés helyett a jelenléti ív használata alapján történik a nyilvántartás és a bérszámfejtés. A hét utolsó munkanapján van az újabb egyeztetés a következő héttel kapcsolatban. Ami esetleg egy ismételt 5 napos munkát jelent. És ez így mehet személyenként, amíg el nem telik a 15 nap havonta. Az első munkába állás alkalmával viszont nem lehet még tudni, hogy ebben az évben, de akár az adott hónapban mennyi lesz az egyszerűsített foglalkoztatások napja. Esetenként csak az öt nap a biztos. Ugyanígy dolgozik nálunk egy kisegítő alkalmazott heti egy-két napon, ami mindig előzetes megbeszélés alapján történik és mindig csak az adott hétre szól. Előre itt sem lehet tudni, hogy pontosan mennyi lesz a foglalkoztatások száma év végére. Ebben az esetben még összefüggő öt nap sincs. Mi a pontos eljárás ezekben az esetekben a szabadságok kiadása terén? Válaszát előre is köszönöm!

Efo és munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra irányul, hogy, ha a munkaviszonya megszűnik a munkavállalónak közös megegyezéssel, de később kisegítene – emberhiány miatt – egy-két alkalommal, lehet-e egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmazni? Köszönettel: Halász Gizella

Egyszerűsített foglalkoztatott szabadsága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Már többedszer olvasom, hogy az egyszerűsített foglalkoztatott "jogosult szabadságra, és a munkaviszony megszűnésekor a ki nem vett, időarányos szabadságot meg kell váltani". Kérdésem, ezt hogyan kell érteni? Például az alkalmi munkavállaló dolgozott januárban 3 napot, februárban 2 napot, márciusban 15 napot, áprilisban nem dolgozott, majd májusban újra munkába állt 15 napra. Mikor számolok el neki szabadságot? Minden alkalommal új munkaszerződést kell kötni vagy elég év elején egyszer, és mindig megbeszéljük, mikor jön, mikor nem? Jellemzően minden hónapban a cég másik munkáján dolgozott, például egyszer útépítésen, másszor vasútépítésen stb. Honnan tudom, hogy a következő hónapban jön-e dolgozni? Ha nem tudom, akkor ki kell az utolsó napig számítani, és kifizetni? További kérdésem, hogy hogyan kell adminisztrálni? A szabadságos napokra is be kell jelenteni, és fizetni az 1000 forinot? De, ha egy hónapban 15 napot dolgozott, akkor többre nem jelenthetem le. Válaszát előre is köszönöm.

Nyugdíj – 0,5 százalékos emelés Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy az egyszerűsített foglalkoztatási jogviszonyban munkát végző hogyan jogosult a 0,5 százalékos emelésre? Köszönöm: Dajkáné

Egyszerűsített foglalkoztatott bére és elszámolható költségei Cikk

Családtagot alkalmazna egyszerűsített foglalkoztatásban egy bt. Mennyit kell fizetni, milyen költségeket lehet elszámolni? Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő olvasói kérdésre adott válaszát ismertetjük.

Egyszerűsített foglalkoztatottal kapcsolatosan elszámolható költségek Kérdés

Az egyik bt., amelynek könyvelünk, az alábbi kérdéssel fordult hozzánk. A bt. ügyvezetője és felesége – aki munkaviszonyban áll a bt.-vel – január végén mennek külföldre, ahova egy kiállításra mennek nem kiállítóként, a partnerek szerzése a cél. Mivel egyikőjük sem tud angolul, ezért a lányukat viszik magukkal, akit erre az időre egyszerűsített foglalkoztatottként akarnak bejelenteni. Lányuk most nappali tagozatos egyetemi hallgató, aki beszél angolul. A kérdésük az lenne, hogy erre az időre hogy kell kiszámolni a bérét? 01. 30-02.02. az az időszak, amikorra az egyszerűsített foglalkoztatás időszaka szólna. A lányukkal kapcsolatosan felmerült költségeket el tudják számolni? Ilyen például a szállás, utazás. Utazási iroda szervezésében utaznak ki külföldre. A feleség, aki munkaviszonyban áll, 8-16.30 közötti időszakban dolgozik. Részére kell-e valamilyen pótlékot számolni majd, vagy rendesen kapja a munkabérét, mint alapesetben, amikor itthon dolgozik a rendes munkaidejében? Segítségét előre is köszönjük! Kovácsné Bártfai Brigitta, Lovasné Kerecsenyi Anikó 54/410-868 ADMINO Kft.

Egyszerűsített foglalkoztatott – munkahelyi baleset Kérdés

Tisztelt Szakértők! Mezőgazdasági idénymunkás egyszerűsített foglalkoztatottunk munkahelyén balesetet szenvedett. A foglalkoztató kéthetente "keresetkiegészítésként munkából való kiesés következtében fájdalomdíjat" állapított meg. Kérdésünk: milyen és mekkora összegű járulékokat, és milyen és mekkora összegű közterheket kell mind a munkáltatónak, mind a munkavállalónak megfizetnie a pénz átadásakor? Köszönöm.

Egyszerűsített foglalkoztatott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésre keresnék választ. Egyszerűsített foglalkoztatott jogviszonyban alkalmazott gépkocsivezetőnek üzemanyag-megtakarítás kifizethető-e? Természetesen az üzemanyag-megtakarításra és az egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozó jogszabályok betartásával. Válaszát nagyon szépen köszönöm. Üdvözlettel: T. Norbert

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Kölcsön kamat

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink