123 találat a(z) diákmunka cimkére
Tanulószerződés kontra diákmunka nyáron II.
Kérdés
Tisztelt Zsuzsanna! Lenti szabályozás értelmében a tanuló a nyári szünet nagy részében kötelezően biztosítandó pihenőidejét tölti. Ennek figyelembe vételével is fenntartható nyáron a párhuzamos munkaviszony nyári diákmunkára ugyanazon munkáltatónál?! A gyakorlati képzésben részt vevő tanulót tanévenként azokban a tanévekben, amelyekben a tizenkilencedik életévét még nem tölti be, legalább harmincöt nap, ezt követően legalább harminc nap pihenőnap illeti meg. Az őszi, téli, és tavaszi szünetek valamennyi tanulót megilletik, ezért a pihenőnapok számából nem kell levonni. A pihenőnap és az egyéni felkészülési idő munkanapokban számítandó, és a tanév (szeptember 1-jétől augusztus 31-éig terjedő időszak) alapul vételével történik. Kiadásánál a heti rendes pihenőnapokat és a munkaszüneti napokat figyelmen kívül kell hagyni.
Tanulószerződés kontra diákmunka nyáron
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Tanulószerződéses jogviszonyban álló diák köthet-e egyidejűleg munkaszerződést más vagy ugyanazon munkál-tatónál, mint ahol fennáll a tanulószerződéses jogviszony? Ha nem, megoldás lehet-e, hogy a nyári szünet idejére szünetel a biztosítás a tanuló kérésére, és jogviszonyba kerülnek munkaszerződéssel nyári "diákmunkára"?
Svájci főiskolán tanuló diák magyarországi foglalkoztatása gyakornokként
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A korábbi kérdésemre: http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_11_Kulfoldi_gyakornok_foglalkoztatas_fct#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice kapott válaszhoz szeretnék pontosítást kérni. A hivatkozott: „Korm. rendelet hatálya kiterjed a Magyarország területén működő, és a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény (a továbbiakban: Nftv.) 1. mellékletében felsorolt felsőoktatási intézmények felsőoktatási szakképzési tevékenységére,… Ezt tehát jelen esetre is alkalmazni kell.” A kormányrendelet 1. mellékletében magyarországi intézmények találhatóak, viszont a hallgató svájci iskolában tanul, Budapesten gyakorlatot kíván szerezni. Ez esetben is ugyanaz az első kérdésre a válasz? Segítségét előre is köszönöm!
Külföldi gyakornok foglalkoztatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk svájci egyetemistát foglalkoztatna, akinek 4 éves a képzése, és 6 hónap gyakorlat kellene neki. Január végétől július végéig foglalkoztatnánk. Milyen teendőink vannak? Megtehetjük, hogy díjazásban nem részesítjük, viszont a szállását fizetjük? Hogyan kell bejelentenünk, illetve milyen szerződést kell kötnünk vele? Köszönöm a segítségüket.
Jól megdolgoztathatók a diákok, nem védi őket már az Mt.
Cikk
A korábban hatályosnál jóval lazább szabályok vonatkoznak szeptembertől a szövetkezeti diákmunkára. A munka törvénykönyvének a munka díjazására vonatkozó rendelkezései közül mindössze egy alkalmazandó, mely szerint a szolgáltatás fogadójánál történő feladatteljesítés tartamára járó, az egyes feladatokhoz kapcsolódó díjazásnak el kell érnie a minimálbér összegét. Nem rendeli ugyanakkor alkalmazni a törvény a rendkívüli munkavégzés ellentételezésének szabályait, de a „munkabér” védelmére vonatkozó rendelkezéseket sem.
Figyelem! Holnaptól változnak a diákmunka szabályai, szabadság is jár
Cikk
A diákmunka vállalásánál a foglalkoztatás szabályait szeptember elsejétől már nem a munka törvénykönyve, hanem a szövetkezeti törvény tartalmazza.
Hétvégi diákmunka: mit szabad, és mit nem?
Cikk
Olvasónk arról érdeklődött: egyszerűsített foglalkoztatással is alkalmazható-e a 16. életévét betöltött, de 18. év alatti diák, például strandon, kizárólag hétvégi munkára. Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.
Diákmunka egyszerűsített foglalkoztatás keretében
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozhat-e 15 évet betöltött diák szünidő alatt? Egy cég heti 3-4 napra foglakoztatná egy promóció alatt pár hétig. Köszönettel
Diákok! Itt ellenőrizhetitek azt is, hogy bejelentett-e a főnök
Cikk
A nyári diákmunka vállalásánál is fontos a munkaszerződés készítése, amelynek tartalmaznia kell a munkavállaló alapbérét, munkakörét, a munkavégzés helyét, a munkaviszony időtartamát, illetve azt, hogy teljes vagy részmunkaidős a foglalkoztatás – hívja fel a figyelmet a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkafelügyeleti főosztálya a tárca honlapján közzétett tájékoztatásában.
A nyári diákmunka veszélyei: csak ők kaphatnak táppénzt, orvosi ellátást
Cikk
A nyári szünidei munkát végző diákokat csak akkor illetik meg a társadalombiztosítási ellátások, ezen belül a táppénz és a baleseti táppénz, ha a a Tbj. (1997. évi LXXX. törvény) szerinti biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyban alkalmazzák őket. Nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt például a diákszövetkezet tagjaként végzett munka.
Diákként munkát vállalna? Diákot foglalkoztatna? Itt mindent megtud
Cikk
Bizonyos munkavégzési formáknál a diák munkavállalónak nem kell járulékot fizetnie. Ezt és még sok mást is megtudhat a NAV diákok munkavállalásával kapcsolatos tájékoztatójából.
Diákmunka: 200 ezer szerződést kell újrakötni
Cikk
Pénteken megjelent a Magyar Közlönyben a szövetkezetekről szóló törvény módosítása, amely az iskolaszövetkezetek működését és a diákok tanulás melletti jövedelem- és munkatapasztalat-szerzését szabályozza, azonban a diákok és szüleik számára fontos hangsúlyozni, hogy a törvény szeptember első napján lép hatályba, így a nyári diákmunkákat az új szabályozás semmilyen szempontból nem érint.
Finisben az szja-bevallás – NAV-válaszok fontos részletekre
Cikk
Be kell-e vallani minden jövedelmet, mi adómentes, hogyan érvényesíthetők a különböző kedvezmények. A határidő lejárta előtt még ellenőrizheti, hogy jól töltötte-e ki bevallását. A NAV honlapján közölt válaszokat ismertetjük.
Diákmunka szeptembertől: így működhet majd az iskolaszövetkezet
Cikk
Alapvető változást hoz az iskolaszövetkezeti jogviszonyokban az egyes iskolaszövetkezetekkel összefüggő törvények módosítása, amely a szövetkezeti törvénybe emeli át a diák munkavállalók foglalkoztatására vonatkozó rendelkezéseket.
Családi pótlék melletti munkavállalás
Kérdés
Felsőfokú nappali képzésben tanul az 1995. évben született lány. Van neki egy 5 és egy 16 éves fiú testvére. A két gyermekre emelt családi pótlékot kap az édesanyjuk. A lány szeretne elmenni dolgozni pár órára, főleg a nyári időszakban. A vállalkozó megbízási szerződést kötne vele, melynek időtartama május 1-jétől december 31-éig tartana, és azokra az órákra, melyeken munkát végez, 639 forintos órabért fizetne. Veszélyezteti-e a lány munkavégzése a két testvér emelt szintű családi pótlékát? Mennyit, és milyen formában dolgozhat, van-e korlát?