115 találat a(z) diákmunka cimkére

Szakmai gyakorlatos étkeztetése 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél a nyáron felsőfokú tanulmányokat folytató és középiskolás hallgató/diák fogja a kötelező szakmai gyakorlatát tölteni. Cégünknél nincs meleg étkeztetés, konyha és büfé. Viszont a cégnek biztosítania kell a diákok/hallgatók étkeztetését. Az Edenrednek van kizárólag fogyasztásra kész ételre, élelmiszerre beváltható ajándékutalványa. Tájékoztatásuk szerint ezt lehet juttatni a diákoknak/hallgatóknak adómentesen idén is. Lehetséges tényleg így biztosítani az étkeztetésüket? (Ezt eddig szakmai anyagokban nem olvastam.) Vagy csak a cég nevére szóló számla ellenében rendelt, vásárolt étellel, élelmiszerrel lehet biztosítani az étkeztetést? Ekkor az szja-törvény 70. § (3) bekezdése szerint az egyes meghatározott juttatásokra vonatkozó szabályok szerint kell a cégnek az adót és a szochót megfizetnie? Köszönöm előre is a válaszukat. Kertész Mónika

Diákmunka – bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértők! Iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatnánk egy diákot, akinek az egyetemen jelenleg passzív a státusza, ezért nem tud diákbérletet vásárolni. Hogyan tudná a cég a bérletének összegét támogatni? Milyen adófizetési kötelezettséggel jár, ha a bérletdíjának 86 százalékát megtéríti a diáknak a cég? Vagy az iskolaszövetkezeten keresztül történő megtérítése kedvezőbb? Köszönöm válaszukat előre is. Üdv: Zsuzsa

Járulékmentessé tenné a diákmunkát a kormány Cikk

Járulékmentessé tenné a diákmunkát a kormány. Ez is benne van abban a versenyképességi csomagban, amelyet a Pénzügyminisztérium készített, és amely szerdán került fel a kormány honlapjára – írja a hvg.hu.

Ennyit ér a diákmunka az iskolaszövetkezeteknél Cikk

Átlagosan 10 százalékkal nőttek a diák órabérek az év elejéhez képest a munkaerőpiaci trendekhez igazodva, így bruttó 1500-2500 forint között alakulnak – közölte a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ) tagcégei legfrissebb adatai alapján.

EGT-munkavállaló (diák) nyári foglalkoztatása Kérdés

Román állampolgár, diák foglalkoztatásával kapcsolatos bejelentési kötelezettség kérdését szeretném tisztázni. (Nyári szünetben történő munkavégzésről van szó.) Az eddigi gyakorlat: a NEAK-hoz leadott igénylő lapon taj számot kértünk, és úgy jelentettük be a T1042E nyomtatványon őket. Ettől függetlenül mindenki rendelkezett uniós egészségbiztosítási kártyával, az esetleges egészségügyi ellátást ez alapján vették igénybe Magyarországon, mivel a taj-kártya csak a munkaviszonnyal kapcsolatos baleseti ellátásra jogosította volna egyébként is őket. A munkáltató az esetleges kórházi vagy orvosi ellátást kifizette a magyar társadalombiztosítónak, ami az adott évben milliós költséget is jelenthetett. 2018. évtől kezdődően a társadalombiztosító a külföldiek esetében vagy A1-es, vagy 104-es nyomtatványt kér a külföldi biztosítótól. A kérdés az, hogy minek minősülnek a diákok? Biztosítottnak, és A1-es igazolást kell kérjenek, vagy nem minősülnek biztosítottnak, és 104-es igazolást kell kérniük a romániai biztosítótól? Vagy elegendő az uniós egészségbiztosítási kártya másolata? A T1042E nyomtatvány lehetőséget ad arra, hogy taj szám nélkül történjen meg az egyszerűsített foglalkozatás bejelentése. Ebben az esetben a munkáltatónak nem kell megfizetni a közterhet, mivel nem minősül Magyarországon biztosítottnak a munkavállaló. Alkalmazható-e a diákokra ez a forma? Vagy mindenképpen kell taj számot kérni a számukra, és akkor melyik igazolás szükséges?

Nőtt a nyári diákmunka támogatási kerete Cikk

Már több mint 20 ezren vesznek részt a Pénzügyminisztérium által meghirdetett nyári diákmunka programban, akiknek a száma augusztus végére meghaladhatja a 30 ezret is – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter az MTI-nek csütörtökön.

Nyári diákmunka-támogatás és szochokedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónkat a "Nyári diákmunka program" című támogatással szeretnénk foglalkoztatni. A munkavállaló 18 éves, középiskolás, még nem volt munkaviszonya. Mint mezőgazdasági vállalkozás a munkaügyi központ 75%-os bér- és szochotámogatást nyújt. Igénybe vehető-e a 25 év alatti 180 nap biztosítási idővel nem rendelkező munkavállalók szochotámogatása is ebben az esetben? Mi lehet ennek az alapja, ha a bruttó munkabér 138 000 Ft? A munkaügyi központ a 103 500 Ft-ra ad bér- és szochotámogatást. A fennmaradó 34 500 Ft-ra kérjem majd a 08-ban, vagy 100 000 Ft-ra a szochokedvezményt? Köszönettel: Nagyné

Diákmunka hallgatói munkaszerződéssel: mikor, mennyi a kereset? Cikk

Hallgatói munkaszerződés alapján két formában lehet foglalkoztatni a diákokat. A díjazásban a törvény eltérő szabályokat állapít meg aszerint, hogy a munka közvetlenül kapcsolódik-e vagy sem a felsőoktatási intézmény képzési programjához. Mi a minimális díjazás alapja? Milyen speciális szabályokat kell alkalmazni a hallgató foglalkoztatására a munka törvénykönyvében foglaltakhoz képest?

NAV: adóköteles a nyári diákmunkával szerzett jövedelem is Cikk

Adóköteles a nyári diákmunkával szerzett jövedelem is, néhány foglalkoztatási formát kivéve – hívja fel a figyelmet közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Nyári diákmunkaprogramot hirdet a Pénzügyminisztérium Cikk

Idén is meghirdeti a Pénzügyminisztérium 2018-ban is meghirdeti a nyári diákmunkaprogramot 3 milliárd forintból, amelynek keretében a 16-25 év közötti diákok kaphatnak munkalehetőséget – közölte Varga Mihály.

Diákvállalkozások szövetségén keresztül több mint 93 ezer diák vállalt munkát 2017-ben Cikk

Tavaly 93 800 diák dolgozott a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) tagszervezetein keresztül, 3624-gyel több mint 2016-ban – közölte az iskolaszövetkezeti piac felét lefedő szövetség pénteken az MTI-vel.

Szünidei munka – ami nem jár járulékfizetéssel Cikk

Noha a tanév még nem ért véget, egyértelműen közeledik a nyár és ismét aktuálissá vált, hogy röviden szót ejtsünk a diákmunkáról. A témával a tekintetben foglalkozunk, hogy mely esetben mentesül a foglalkoztató a társadalombiztosítással összefüggő kötelezettségek alól.

Nőtt a diákmunkások átlagfizetése Cikk

Érezhetően nőtt az elmúlt években a magyar diákmunkások átlagfizetése. Míg korábban a középiskolások és az egyetemisták egyaránt találkozhattak nettó 500-600 forintos órabérrel, ma már csak elvétve találni olyat, ahol ezer forintnál kevesebbet ajánlanak a munkáltatók – írja pénteki kiadásában a Magyar Hírlap.

Diákmunkaprogram: tizenhatezer feletti jelentkező két hét alatt Cikk

A Nemzetgazdasági Minisztérium 300 millió forinttal 2,6 milliárd forintra bővítette a nyári diákmunka programra szánt összeget – mondta Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az M1 csatornán.

Minden, amit a diákmunkáról tudni kell Cikk

A nyári szünidő alatt sok diák szeretne munkát vállalni. A munkáltatók pedig ennek kifejezetten örülnek, hiszen a munkaerőhiány egyre több ágazatot sújt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink