30 találat a(z) cégeladás cimkére
Cégeladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes nonprofit kft. 2017-ben nulla forintért került a jelenlegi tulajdonoshoz (továbbiakban: "A"), akkor még 500 ezer forint törzstőkével. A tőkeemelést apporttal biztosította "A": 3 millió forint értékben vitt be apportot, értékbecsléssel alátámasztva. Jelenleg tehát a törzstőke 3,5 millió forint. "A" most el akarja adni a tulajdonrészét (100%) egy magánszemélynek. Kérdéseim az alábbiak: 1. Ha 3 millió forintért adja el (amennyi értékben belevitte ő a tőkét, és amennyibe összességében került neki a cég), milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik "A"-nak? A szerzett bevételt hogyan kell szerepeltetni majd az adóbevallásban? 2. Ha 3,5 millió forintért adja el (azaz a törzstőke értékén, viszont 500 ezer forinttal többért, mint amennyibe neki a megszerzése került), milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik "A"-nak? A szerzett bevételt hogyan kell szerepeltetni majd az adóbevallásban? Válaszát nagyon köszönöm! Kovács Péter
Cégeladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nket értékesítjük. Négyen vagyunk tagok, részesedésünk 30-30-20-20 százalék. A vásárló egy társaság. A jegyzett tőke 3 millió forint, a vételár 200 millió forint. A kérdésem az lenne, hogy a bennünket terhelő szja és szocho levonásra, illetve megfizetésre kerül-e, vagy azt nekünk magunknak kell megfizetni és bevallani? Valamint hogyan történik az értékesítés könyvelése? Köszönettel!
Cégeladás – ingatlan Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem segítségüket. Egy egyszemélyes kft. jegyzett tőkéje 3 millió forint. A kft. tulajdonában van egy ingatlan. A könyv szeritni értéke 5 millió forint. Az ingatlan piaci értéke mára már kb. 30 millió forintra emelkedett. A kft. tulajdonosa üzletrészét eladná 30 millió forint összegért. Két kérdésem van: 1. Ha az üzletrészt ezekkel a paraméterekkel adná el, akkor milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik magánszemélyként? 2. Van-e valamilyen lehetőség ezt az adót csökkenteni? Ha például az ingatlant értékbecslés alapján piaci áron mutatnánk ki a könyvekben, ez jelentene-e változást az eladó adófizetésében? Köszönettel.
Cég eladása Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Egy kft. tulajdonjoga 2018 márciusában 15 millió forintért eldásra került. Az ügyvezető maradt az előző tulajdonos, nem változott a tevékenység, nem változott az adószám. Érdeklődnék, hogy a magánszemélynek kifizetett összeget az szja-n és az ehón kívül terheli még valamilyen adófizetési kötelezettség? Várom megtisztelő válaszát. Tisztelettel: Szemző Beáta
Örökölt vállalkozás megszüntetése vagy eladása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., amelyet édesanyja után öröklés útján szerzett meg a jelenlegi tulajdonos-ügyvezető (korábban is egyszemélyes kft. volt a társaság, a tulajdonos és az ügyvezető személye megegyezett; az édesanya volt az). A kft.-ben jelentős a pozitív eredménytartalék, illetve a bankszámlán is jelentős pénzösszeg áll rendelkezésre. A kérdéseim a következők lennének: 1. Milyen adóterhekre kell számítania a jelenlegi tulajdonosnak abban az esetben, ha megszűntetni a társaságot végelszámolással? Kell-e egyáltalán adót fizetnie? Ha igen, akkor csak az eredménytartalék után fizet, mint korábban ki nem vett osztalék, vagy a bankszámlán lévő pénzösszeg után is? Egyszóval mi lesz (ha lesz) az adóalap? 2. Milyen adóterhekre kell számítani a jelenlegi tulajdonosnak abban az esetben, hogy ha eladja a társaságot? A 2. kérdés kapcsán az én véleményem: ha a megszerzésre fordított összeg alacsonyabb az eladási értéknél, akkor keletkezik adófizetési kötelezettsége a jelenlegi tulajdonosnak a különbözet után. A megszerzésre fordított összeg pedig a hagyatéki eljárásban meghatározott összeg lesz. Itt szeretnék megerősítést kérni. A kérdésem továbbá az, hogy keletkezik-e bárkinek (a régi tulajdonosnak vagy az új tulajdonosnak) adófizetési kötelezettsége abban az esetben, ha a megszerzésre fordított összegnél alacsonyabb összegben kerül meghatározásra a cég adás-vételi értéke? Válaszát előre is köszönöm. Szilágyi Ferenc
Adózás és számvitel cégeladásnál Cikk
Az utóbbi időben több kérdés merült fel társaságok eladásával, annak számviteli és adózási vonzatával kapcsolatban. Cikkünk e kérdést járja körül, azzal a feltételezéssel élve, hogy az elidegenített társaság tagjai kizárólag társasági adóalanyok.
Adózás kft. eladása esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1991-ben alapítottam egy kft.-t, ami egy nagyobb értékű üzlettel, illetve ingatlannal rendelkezik. Jelenleg egyszemélyes kft., és már nyugdíjas vagyok. Szeretném megszüntetni, de ahhoz az épületet el kell adnom. Kérdésem: mit kell kifizetnem, hogyan járok jobban adózás szempontjából: - ha kft.-vel adom el az üzletet, épületet, - vagy eladom az épületet, majd felszámolom, megszüntetem a kft.-t? Más eszköze, áruja nincs a cégnek, csak az ingatlan. Nincs elmaradt tartozásom, soha nem volt, tiszta a vállalkozás. Nagyon várom a részletes válaszukat! Előre is köszönöm: Kovács Zoltánné, tel.:+36209423865
Cégeladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft.-t a tulajdonos el szeretne adni. Mi a helyzet abban az esetben, ha a vételár megegyezik a törzstőkével (3 millió forint)? Mi a helyzet, ha a törzstőkénél magasabb a vételár? Előre is köszönöm a választ!
Tagi kölcsön cégeladás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: egy kft. három alapító tagja közül mindegyikük fizetett a cégbe annak működése során tagi kölcsönt. Az egyik tulajdonos kilép a cégből, üzletrészét szeretné átruházni a másik két tag valamelyikére (vagy mindkettejükre) névértéken. Viszont ahhoz ragaszkodna, hogy a neki járó tagi kölcsönt a későbbiek folyamán megkaphassa. Van jogi lehetőség arra, hogy a kilépést követően a tag még követelést támaszthasson a cég felé?
Ügyvéd vezette a bűnbandát Cikk
Vádat emelt egy nyíregyházi ügyvéd által vezetett, negyventagú bűnszervezet ellen a Nyíregyházi Járási és Nyomozó Ügyészség – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség vezetője kedden az MTI-vel.
Cégeladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A céget, amit könyvelek, a tulajdonosok, akik belföldi magánszemélyek, el akarják adni. A vállalkozás jól prosperál, a törzstőkéje 6 millió forint, de az eszköz értéke 200. millió forint is van. Szeretném megtudni, hogy ilyenkor milyen költsége van adózás szempontjából. tehát ha eladja például 200 millió forintért, akkor ezután szja-t fizet? Tehát mintegy 30 millió forintot, illetve ehót, aminek a plafonja 450 ezer forint. Jól tudom ezt, illetve még milyen vagyonátruházási adót kell fizetni, mi terheli még a magánszemélyeket? Tájékoztatásukat előre is köszönöm!
Törzstőkeemelés cégeladás Kérdés
El lehet-e adni úgy a kft.-t, hogy a törzstőkéjét nem emelték meg, az 500 ezer forint jelenleg?
Vagyonosodási vizsgálat: mindenki gyanús. Ki a leggyanúsabb az idén? Cikk
Céget adott el? Tagi kölcsönből finanszírozza vállalkozását? Nagyobb összegeket helyez el magánszámláján? Ezek mellett még számtalan jel lehet, amire felfigyelve az adóhatóság vagyonosodási vizsgálatot indíthat. Összefoglaltuk, hogy az idén mire lő a NAV, és mi a vizsgálat menete.
Fiktív szerződésekkel adták-vették a cégeket. 28 vádlott Cikk
Egy év tíz hónap, négy évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte hétfőn, nem jogerősen a Szekszárdi Járásbíróság az iregszemcsei "cégtemető" ügyének elsőrendű vádlottját, aki a vád szerint 158 céget vásárolt meg fiktív szerződéssel. A másod- és negyedrendű vádlottra letöltendő börtönbüntetést szabott ki a bíróság.
Tudja, mennyit ér a cége, üzletrésze? Vagyonértékelési 1x1 Cikk
Az új Ptk. életbe lépésével a figyelem középpontjába került a kft.-k jegyzett tőkéje. Ha a tulajdonosok nem tudják/nem akarják azt 3 millió forintra felemelni, előfordulhat, hogy a cég megszüntetése vagy átalakulása helyett inkább üzletrészük eladása mellett döntenek. Bemutatjuk, hogyan kell kiszámolni az üzletrész értékét.