113 találat a(z) ajándékutalvány cimkére
Ajándékutalvány, mint elnevezés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ajándékutalványnak (ajándékkártyának) különböző szabályai vannak. Például szigorú elszámolás alá eső nyomtatvány. Előfordul azonban, hogy más nyomtatványra kerül ez az elnevezés. Ez lehet mondjuk egy kedvezménykártya (ami egy meghatározott százalékú kedvezményt nyújt) vagy egy törzsvásárlói program kártyája. Ezekre – természetükből adódóan – nem vonatkoznak az ajándékutalványra szóló előírások. Egy nyugtára sem írható, hogy számla. Mennyire szabályos, fogadható el, ha ezen nyomtatványokat ajándékutalványként (ajándékkártyaként) kerül tüntetik fel? (Véleményem szerint az számviteli problémába is ütközhet, de a fogyasztóvédelem szempontjából is hibás, mert megtévesztő.) Más esetben pedig az kerül rá például, hogy "szépségkártya", működési szempontból pedig egy ajándékutalvány. Ebben az esetben kötelező mellé feltüntetni, hogy ajándékutalvány? Válaszát előre is köszönöm!
Webáruház és az ajándékutalvány sorszáma
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Webáruház esetén az ajándékutalványra egy kódot írnak (vagy e-mailben elküldik), amit a beváltó tud azonosításként megadni. Ez egy titkos kód, amit másnak nem szabad átadni, mert vissza lehet vele élni. Az ajándékutalvány szigorú számadási kötelezettséggel bíró nyomtatvány (elektronikus nyomtatvány e-mail esetén). A megadott kód használható-e egyben az ajándékutalvány egyedi azonosítójaként, vagy külön azonosítószámot is meg kell adni hozzá? Feltehetően a kód is egyedi, ellenkező esetben nyilvánvaló, hogy külön azonosító szükséges. Válaszát előre is köszönöm!
Előleg és az ajándékutalvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen esetben kell áfaelőleget fizetni ajándékutalvány értékesítésekor? Az világos, hogy az értékesítése áfakörön kívüli. Számlaadás nem kötelező. Előleg azonban bizonyos esetekben fizetetendő. Jól tudom, hogy attól függ, egycélú vagy többcélú az ajándékutalvány? Ha igen, mi a pontos meghatározása ezeknek a fogalmaknak? Ugyanez a helyzet egy feltölthető ajándékkártya esetében? Válaszát előre is köszönöm!
Ajándékutalvány áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy cég karácsony alkalmából ajándékutalványok készítését fontolgatja, amelyet a náluk elérhető áfamentes és áfás szolgáltatás árába is beszámíthat majd a megajándékozott, úgy milyen áfakulccsal köteles leszámlázni az utalvány értékesítését annak, aki ezt ajándékba szánja? Hiszen előre nem tudja, hogy milyen jellegű szolgáltatáshoz veszi majd igénybe az, aki valójában felhasználja a kártyát. Esetleg segít ezen az, ha kifejezetten megnevezésre kerül a kártyán, hogy milyen jellegű szolgáltatás érhető el az utalvánnyal (áfás vagy tárgyi mentes)? Válaszát köszönöm.
Ajándékutalvány megsemmisítése, selejtezése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ajándékutalvány szabályzatában általában az szerepel, hogy a kibocsátó bármikor megsemmisítheti az utalványokat. Az ajándékutalvány viszont szigorúan számozott nyomtatvány. Ezért úgy gondolom, hogy ez a megsemmisítés (selejtezés) nem olyan egyszerű, és a bármikor sem helytálló. Valójában mikor semmisíthető meg, selejtezhető le egy ajándékutalvány, meddig kell megőrizni? Mi a helyzet a még el nem adottaknál (ha valamiért már nem aktuálisak), és mi a már beváltottak esetében? Megsemmisítéskor milyen tartalmú bizonylatot kell készíteni? Válaszát előre is köszönöm!
Ajándékutalvány tagjainknak
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyugdíjpénztárunk négyezer forintos ajándékutalványt adna azért, hogy a tagságát bővítse, azaz új belépő tagoknak adnánk ezt. Olvasatom szerint ez üzletpolitikai (reklám) célból adott ajándék, és adómentes. Szeretném kérdezni, hogy valóban adómentes-e, és, ha mégsem, hogyan adózzunk utána? Nagyon köszönöm megtisztelő válaszukat.
Ajándékutalvány forgalmazási szolgáltatás keretében
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ajándékutalványok forgalmi szolgáltatás keretében történő értékesítése valósul meg. Felmerült kérdéseim: – Milyen nyilvántartások, elszámolások szükségesek a forgalmazónál és külön a kibocsájtónál? (Adminisztráció, könyvelés.) – Mi a helyzet abban az esetben, ha a forgalmazó bizományba kapja meg az ajándékutalványokat, vagy ha minden szállításnál (vásárlásonként) ki kell fizetnie? Mik az eltérések? – Mi van abban az esetben, ha a forgalmazó felvállalja a kibocsájtó szerepét, és az elszámolás a beváltónál történt beváltás (az adott cégnél, üzletében) után történik meg. Milyen eltérések vannak? Ez a megoldás valóban csökkenti a beváltó adminisztrációját? Válaszát előre is köszönöm!
Ajándékutalvány 2015
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tudomásom szerint az ajándékutalványok áfatartalma 0 százalék. (Erre vonatkozóan szeretnék kapni egy megerősítést.) Várhatóan marad-e ez 2015. második felében is, majd 2016-ban, vagy változásra lehet számítani? Mi a teendő, ha eddig 27 százalékos áfa lett felszámítva, hogyan lehet áttérni a helyes módra? Milyen nyílvántartást igényel az ajándékutalványok forgalmazása, majd beváltása? Mi a teendő a lejárt, beváltatlan ajándékutalványok esetében? A beváltott ajándékutalványok újra forgalomba hozhatók, vagy valamennyi (mennyi?) tárolás után kötelező a megsemmisítésük? Válaszát előre is köszönöm!
Ajándékutalvány-értékesítés áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kereskedelmi cégnél az ajándékutalvány értékesítése 2014. 12. 31-iég áfamentesen történt, mivel nem termékértékesítés történt. Az áfatörvény 2015. évi előlegre vonatkozó módosítása miatt Ön szerint követhetjük tovább ezt a gyakorlatot, vagy úgy kell tekintenünk az átvett összeget, hogy az áfát is tartalmazza, mivel később a boltban az áru értékébe beszámításra kerül? Köszönettel.
Ajándékutalványok
Kérdés
Ügyfelünk rendszeresen ad partnereinek (nem magánszemélyeknek!) ingyenesen saját üzletükben beváltható ajándékutalványokat. Szeretném megkérdezni, hogy az ingyenesen adott utalványokkal kapcsolatban milyen nyilvántartási kötelezettsége van a cégnek, illetve mikor, és mit kell a könyveiben is rögzíteni? Előre is nagyon köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Kiss Györgyi
Ajándékutalványok
Kérdés
Ügyfelünk rendszeresen ad partnereinek (nem magánszemélyeknek!) ingyenesen saját üzletükben beváltható ajándékutalványokat. Szeretném megkérdezni, hogy az ingyenesen adot utalványokkal kapcsolatban milyen nyilvántartási kötelezettsége van a cégnek, illetve mikor, és mit kell a könyveiben is rögzíteni? Előre is nagyon köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Kiss Györgyi
Vigyázat, hamis adóelőnyökkel csábíthatnak ajándékutalványosok!
Cikk
Egyre több, eddig nem létező utalvánnyal ostromolják a karácsonyi őrületben a vevőket az interneten egyes forgalmazók, adókedvezménnyel kecsegtetve. Sokba kerülhet utóbb, ha az ajándékozó beveszi a toborzó hirdetéséből az adómentesség csalétkét, miközben kiderül, nem élhetne a kínált előnyökkel.
Miért adjon inkább étkezési jegyet ajándékutalvány helyett?
Cikk
Ajándékutalványt adna a cég dolgozóinak, milyen adóteherrel kell számolnia, s miért érné meg inkább étkezési utalványt juttatnia? Olvasónk kérdésére Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Ajándékutalvány adózása 2014
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: cégünknél nincs cafetéria-szabályzat. Minden dolgozónknak 100 ezer forint értékben Erzsébet ajándékutalványt szeretnénk adni, ami ételre, könyvre, ruhára, sok mindenre felhasználható. Adható ezen összeg béren kívüli juttatásként, vagyis 51,17 százalékos közteherrel? Vagy ezen utalvány forma csekély értékű ajándéknak minősül, és max évi 3×10 150 forint adható? Hogyan tudjuk megoldani, hogy a 100 ezer forint kifizethető legyen, és csak az 51,17 százalékos közterhet fizessük meg utána? Ha készítünk cafetéria-szabályzatot, akkor ezen belül ez megoldható? Köszönettel!
Ajándékutalvány cégcsoporton belül
Kérdés
Cégünk egy másik -– cégcsoporton belüli – cég alkalmazottjának szeretne utalvány formájában (Erzsébet- vagy más ajándékutalvány) jutalmazást adni, ha cégünkhöz egy meghirdetett pozícióra olyan munkavállaló kerül, akit a másik cég egyik alkalmazottja ajánl be, és ezért a "jó ajánlásért" szeretnénk jutalmazni a testvércég alkalmazottját. Milyen lehetőségeink vannak, milyen szja- és társasági adó vonzata lenne az egyes lehetőségeknek a cégünk és a díjazott részéről? Válaszukat előre is köszönöm.