Obama aláírt: cigarettaadóval a gyerekellátásért Cikk
A cigaretta szövetségi adójának emeléséből fedezi az Obama-kormány az Állami Gyermek-Egészségbiztosítási Program (SCHIP) kiterjesztését további 3,5 millió, biztosítással nem rendelkező gyermekre.
A cigaretta szövetségi adójának emeléséből fedezi az Obama-kormány az Állami Gyermek-Egészségbiztosítási Program (SCHIP) kiterjesztését további 3,5 millió, biztosítással nem rendelkező gyermekre.
Néhány, az adót és az illetékeket érintő változás lép hatályba február elsején, ilyen a 250 ezer forint feletti készpénzforgalom korlátozása, a módosított cégautóadó, a standolási szabályok változása, illetve a parlamenti képviselők költségtérítése után megfizetendő 15 százalékos adó.
Bár a tavaly októberi válsághullámot követő csúcsok után több szakember úgy gondolta, hogy végre az elhangzott – és már lassan évek óta szajkózott – javaslatokból meg is valósul valami, még mindig csak ott tartunk, hogy „legalább az irány jó”.
Jól döntött a kormány, amikor a közszféra bérkompenzációját a költségvetési tartalékból fedezték - hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a közszolgálati rádió péntek reggeli krónikájának adott interjújában; ugyanakkor nem cáfolta az őt kérdező újságíró felvetését, hogy ezt a döntést a Nemzetközi Valutaalap (IMF) rosszallotta.
Visszaadta díszpolgári címét Pados László, a Vas megyei Sajtoskál egykori polgármestere, mert méltánytalannak érzi, hogy olyan földterület után fizettetnének vele telekadót, amit ő a faluszépítés érdekében tett rendbe - írta szerdai számában a Vas Népe.
A világgazdasági recesszió miatt 18 átmeneti adókönnyítési javaslatot készít a PricewaterhouseCoopers (PwC), bevonva az Amerikai Kereskedelmi Kamarát (AmCham) és konzultálva a többi adótanácsadóval, a "Mozgástér" című munkaanyagról kedden konzultáció lesz a Pénzügyminisztériumban - mondta Erdős Gabriella, a PwC cégtársa.
Kaposvár húsz nagyadózója a tavalyinál százmillióval többet, 954 millió forint helyi adót fizetett be a város kasszájába - írta szerdán a Somogyi Hírlap.
Adócsökkentésre, a gazdasági szereplők terheinek mérséklésére lenne szükség, ez persze együtt jár azzal, hogy az állami kiadásokat is csökkenteni kell - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke kedden Szegeden.
A befektetők számára fontos információnak tekintendő a tőkejövedelmek adózása az egyes országokban. Hogyan számolnak Ausztriában, Nagy-Britanniában, Cipruson és Németországban?
Egy fél nap múlva, december 20-án lejár az adófeltöltés határideje, és egy ennyi idő maradt az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) hatálya alá való bejelentkezésre is.
Az adó- és a vámhatóság bevételei is meghaladják majd az idei bevételi előirányzatot, így a költségvetés előirányzata is teljesül - közölte Veres János pénzügyminiszter a decemberi adatok alapján pénteken Hévízen, sajtótájékoztatón.
Nyugdíjas evás vállalkozó vagyok, de csak alkalmanként kapok megbízást, a 4350 forintot minden hónapban meg kell fizetnem? Novemberben örököltem, de illeték kiszabása még nem történt meg, s közben a parlament megszavazta az örökösödési adó eltörlését, ami január elsején lép hatályba. Akkor ez most ránk is vonatkozik, vagy nekünk még kell illetéket fizetnünk? Júliusban elvették tőlem a rokkant nyugdíjat, jelenleg munkanélküli vagyok, s fizetem a 4350 forintot, özvegyi nyugdíjat kapok, Kell adóbevallást készítenem jövőre? Olvasói kérdések.
Az országgyűlési képviselők – honatyáink és honanyáink – az ország krémje, irányításra termett és megválasztott személyiségek. Önnön maguk határozzák meg saját bérüket és ehhez kapcsolódóan saját költségtérítésüket is. Ez utóbbira természetesen szükség van, hiszen a vidékről feljárás, a szállás, a családtól távol élés plusz költségekkel jár. A képviselői költségtérítés és a 15 százalékos adó. Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst&Young adószakértője kommentál.
Bár az adótörvények módosítása között szavazástechnikai okból a kormány támogatási listáján szerepel az MDF által javasolt áfaemelés 20 százalékról 22 százalékra, a kormánytagok nemmel fognak szavazni - jelentette be Veres János pénzügyminiszter az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki plenáris ülésén.
Világszerte a valutaátváltások megadóztatását, azaz a Tobin-adó bevezetését javasolta az MSZP Baloldali Tömörülés Platformja nevében Kiss Péter, a szervezet vezetője szombaton Budapesten, a platform országos értekezletén. A Fidesz elfogadhatatlannak tartja, hogy a szocialisták újra az emberektől akarnak pénzt elvenni.
Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől