19 találat a(z) MI cimkére
Jelnyelvekkel bővülnek a társalgási MI technológiákat használó alkalmazások
Cikk
Jelnyelvekre is kiterjesztik a társalgási mesterséges intelligenciát (MI) használó alkalmazásokat, a mintegy 271 millió forintos projekt megvalósításához a DeepSign Technologies Kft. 199 millió forint támogatást nyert – közölte a vállalat.
Hollandia betiltja a DeepSeek használatát a köztisztviselők számára
Cikk
A holland kormány betiltja a kínai DeepSeek mesterségesintelligencia(MI)-chatbot használatát hivatalnokok számára kémkedési aggályok miatt – jelentette be csütörtökön Zsolt Szabó digitalizációért felelős államtitkár, közölte az MTI.
A fiatalok szinte vakon hisznek a mesterséges intelligenciának
Cikk
Szinte minden Z generációs fiatal használ mesterséges intelligenciát (MI), de többségük nem ismeri fel, ha az MI-modell hallucinál, vagyis hibás válaszokat ad — derül ki az EY, a Microsoft és a TeachAI 16 országban, több mint 5000 Z generációs körében végzett felméréséből. A tanulmány arra is rávilágít, hogy a cégek támogatják, az oktatási intézmények viszont korlátozzák a technológia használatát.
Így változtatja meg a játékszabályokat a mesterséges intelligencia a pénzügyekben
Cikk
Egyre nagyobb teret nyer a pénzügyi területen a mesterséges intelligencia – a vállalatok több, mint hetven százaléka használja valamilyen szinten pénzügyi folyamatai során. Az arány ráadásul a következő három évben várhatóan 80 százalék fölé emelkedik majd – állapította meg a KPMG. A szervezet a pénzügyi beszámolók előkészítésének szezonjában tette közzé 2024 folyamán készült globális kutatásainak eredményeit – olvasható a KPMG sajtóközleményében.
Mire használható a mesterséges intelligencia jogi területen? Többre, mint gondolnánk
Cikk
A mesterséges intelligencia a jogi területet is teljesen átalakíthatja. Alkalmazása elsősorban kiegészítő, előkészítő funkcióban nagyban javítja a jogszolgáltatás minőségét. Nem helyettesítheti ugyanakkor a humán szakértelmet – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
A könyvelők 76 százaléka árat emelt az elmúlt egy évben
Cikk
A hazai könyvelők 76 százaléka árat emelt az elmúlt egy évben, a legtöbben a 10–25 százalékos drágítás mellett döntöttek. Az áremelés nem sokat változtatott a szakmabeliek hangulatán: több, mint kétharmaduknak hiányzik az anyagi megbecsülés. November 10-e a könyvelők világnapja – a Számlázz.hu második alkalommal kérdezte meg a hazai gazdasági élet nélkülözhetetlen szereplőit arról, hogyan érzik magukat – írja közleményében a Számlázz.hu.
EY: megtérülnek a fenntarthatósági befektetések
Cikk
A vártnál jobban megtérülnek a fenntarthatósági befektetések azoknál a hazai vállalatoknál, ahol komolyan veszik a kijelölt klímacélokat – mutat rá az EY több mint 500, köztük magyar fenntarthatósági vezetők (CSO-k) részvételével készült nemzetközi kutatása. Leginkább a klímavédelembe, a hulladékgazdálkodásba, a munkahelyi esélyegyenlőségbe, valamint az ellátási láncok kockázatkezelésének javításába fektetnek be itthon a cégek a fenntartható működés érdekében.
Az EU csatlakozott az Európa Tanács mesterséges intelligencia egyezményéhez
Cikk
Az Európa Tanács Miniszteri Bizottsága Vilniusban csütörtökön nyitotta meg aláírásra a mesterséges intelligenciáról szóló egyezményt. Ez fontos eredmény Magyarország számára, hiszen a tanács döntésének előkészítésére már a magyar soros elnökség alatt került sor – hangsúlyozta az Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleménye.
Hatályba lépett az EU mesterséges intelligenciát szabályozó rendelete
Cikk
2024. augusztus 1. napjával hatályba lépett az EU mesterséges intelligencia rendelete, mely valamennyi tagállamban közvetlenül alkalmazandó. A rendelet a GDPR szabályozásához hasonlóan fokozatosan válik alkalmazhatóvá. Az alábbiakban a rendelet fontosabb elemeit foglaljuk össze.
Képzési lehetőségekkel lehet megtartani a kifáradt munkavállalókat
Cikk
A munkavállalók majdnem fele (45%) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk (62%) pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt. Mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi őket, és 28 százalék akár váltana is munkahelyet egy éven belül – derül ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.
Mutatjuk, mire figyeljenek a vállalkozások a mesterséges intelligencia alkalmazásakor
Cikk
Az Európai Unió elfogadta a mesterséges intelligencia (MI) rendeletet (EU AI Act), amely hamarosan hatályba lép, illetve belátható időn belül alkalmazhatóvá is fog válni. Addig is van azonban számos olyan, már létező jogi kötelezettség, amelyre a vállalkozásoknak ügyelniük szükséges. Cikkünkben ezeket gyűjtöttük csokorba a német adatvédelmi hatóságok közös MI iránymutatása alapján.
Az Európa Tanács elfogadta a mesterséges intelligenciáról szóló rendelettervezetet
Cikk
Hosszas jogalkotási folyamat lezárásaként május 21-én az Európa Tanács elfogadta a mesterséges intelligenciáról szóló rendelettervezetet, az EU hivatalos lapjában való közzétételtől pedig megkezdődik a visszaszámlálás a rendelet alkalmazásáig. A Deloitte szakértői összegyűjtötték, mit is tartalmaz pontosan a rendelet.
K&H: az emberek felelőssége, hogy mit hoznak ki a mesterséges intelligenciából
Cikk
Az emberi gondolkodáshoz hasonlóan működő gépi intelligencia megjelenését szakértők még igen távoli lehetőségként értékelik. Ugyanakkor az MI fejlődése gyorsuló ütemben zajlik. A valódi kérdés nem az, hogy mikorra válik valósággá ‒ hiszen itt van velünk, a mindennapok része. Sokkal inkább úgy kell feltenni a kérdést, hogy milyen fázisokon keresztül alakul ki, és a végén mit hozunk ki belőle mi, emberek – mondja Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője, derül ki a K&H sajtótájékoztatójából.
Látótávolságon belül az EU mesterséges intelligenciáról szóló törvénye
Cikk
Nagy jelentőségű és átfogó szabályozás elfogadására készül az EU, melynek végleges sorsáról április 11-én fog várhatóan döntés születni. A szabályozás időrendiségét, illetve lényegi elemeit – az EU tájékoztatóanyagai segítségével – az alábbiakban foglaljuk össze.
Karnyújtásnyira az uniós MI szabályozás?
Cikk
December elején jelent meg a hír, amelyet már régóta vártak uniószerte: az Európai Parlament és a Tanács hosszú évek után megállapodott a mesterséges intelligenciáról szóló rendelettervezetről – azaz az AI Act-ről. Február 2-án az Európai Unió belga elnöksége bejelentette, hogy az Állandó Képviselők Bizottsága (Coreper) aláírta a rendelettervezetet, és aznap elérhetővé vált annak egységes szerkezetű szövege is – derül ki a Deloitte összefoglalójából.