1965 találat a(z) őstermelő cimkére
Őstermelés mellett kft.-ügyvezető Kérdés
Adott egy kft., melynek kettő, cégbíróságon bejegyzett ügyvezetője van. Az egyik az ügyvezetőség mellett egyéni vállalkozó, de a választása szerint a kft.-ben fizeti meg a járulékait. A másik ügyvezető nyugdíjas családi gazdálkodó, mezőgazdasági őstermelő. Kérdésem az lenne, hogy a nyugdíjas őstermelőnek meg kell e fizetnie az ügyvezetőség után a 7320 forintot?
Őstermelő számlája a járulékbevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 08-as járulékbevallás M/7 lap 399. "Őstermelői tevékenységre tekintettel kifizetett összeg" sorában kizárólag a felvásárlási jegyen szereplő érték feltüntetendő? Ha az őstermelő az általános szabályok szerint számolja el az áfát, és a terményeladásról számlát állít ki, akkor a beszerző cégnek a járulékbevallásban fel kell tüntetnie a számla nettó értékét? A beszerző ebben az esetben mi alapján dönti el, hogy a számlaérték mely része származik őstermelői tevékenységből, saját gazdaságból?
Őstermelő Kérdés
Adószámmal rendelkező mezőgazdasági őstermelő az őstermelői tevékenysége mellett gépjavítást, karbantartást is szeretne végezni. Az lenne a kérdésem, hogy ezt felveheti-e a tevékenységek közé és önálló tevékenységként adózik utána, vagy erre a tevékenységre egyéni vállalkozást kell nyitni? Válaszukat előre is köszönöm
Ingatlan bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfaalany őstermelő magánszemély ingatlan-bérbeadási tevékenységet végez. Az ingatlan bérbadásra vonatkozóan nem kérte az áfakötelessé tételt. A rezsi költségeket tovább hárítja a bérlőre. A tovább hárított rezsi költség ebben az esetben áfakötelesen kell megtennie vagy igazodik a főtevékenység áfájához?
Őstermelő járulékfizetése ápolási díj mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő eset merült fel: Adott egy őstermelő, akinek nincs bevétele egész évben csak decemberben lesz, mert akkor lesz az elszámolás azzal a mezőgazdasági céggel, amely műveli a földjét. A betétlapját április 1-jétől érvényesítette, mert elfelejtette március 20-áig ezt megtenni. Egyébként ápolási díjat kap egész évben, így van biztosítási jogviszonya. A kérdésem az, hogy kell-e a 2. és a 3. negyedévre járulékot fizetnie? Vagy elegendő csak a 4. negyedévben, amikor bevétele lesz? A járulékot amúgy az előző évi bevétel 20 százaléka után fizetné, mert nem érte el a 8 millió forintot. Azért gondolom hogy csak a 4. negyedévben kellene járulékot fizetni, mert valahol azt olvastam hogy az ápolási díj megléte mellett csak a bevétel szerzésekor kell járulékot fizetni. Tehát a kérdésem az, hogy kell-e járulékot fizetni az év során? Köszönöm előre is a segítséget!
Üzemanyag áfája - bérelt mezőgazdasági gépek Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2018_7_23_Uzemanyag_Afa__Berelt_mezogazdasa_cuy Kedves Szakértő! Az őstermelő egy bérleti szerződés keretében 5 évre átengedi megnevezett mezőgazdasági gépek használatát, meghatározott időintervallumokra vagy munkálatokra (traktor, szippantó, pótkocsi stb.). Például 200 000 Ft/év bérleti díj ellenében. Az őstermelő áfakörös, tehát akkor ő habár magánszemélyként adja ezeket bérbe, 200 000+áfa díjat kell számláznia, ugye? Akkor ezt a bevételt az őstermelő nem számíthatja bele az szja nemleges nyilatkozatába (ha egyébként arra jogosult), hanem önellló tev. árbevételeként kell leadóznia az éves szja-bevallásban? Mindezekkel a feltételekkel az egyéni vállalkozó, aki bérli az eszközöket jogosult lesz az üzemanyag-elszámolásra és azok áfa-visszaigénylésére? Valamint a felhasznált mezőgazdasági üzemanyag jövedékiadó-visszatérítésére?
Fordított áfás számla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági őstermelő, aki áfa körös olyan fordított áfás számlát kapott vetőmagról, ahol a teljesítés 2018.02.14., kelte: 2018.04.04. ebben az esetben melyik negyedéves bevallásba kell bevallani a számla értékét. Válasza sürgős lenne! Köszönöm
Milyen jogviszony Kérdés
Az anyuka heti 40 órás munkaviszonya megszűnt 06. 28-án. A munkaviszony mellett családi gazdálkodó is, már több éve. 06. 29-től gyet-en van három tíz év alatti gyermekével. 06. 29-étől főállású őstermelőnek minősül-e, ha igen, kell-e maga után járulékot fizetni az előző év bevétele alapján, természetesen a családi gazdaság termelő tevékenységét folytatja.
Forditott áfás számlát ad ki az ügyfelem, aki őstermelő Kérdés
Tisztelt szakértő! Visszaigényelheti-e az őstermelő a vetőmagvásárlást, ha forditott áfásan kell kiadni a bevétel számláját
Közös őstermelés, családi gazdaság – ki adja el a dinnyét? Cikk
A nyár beköszöntével itt a dinnyeszezon. A dinnye értékesítése – mivel szezonális gyümölcsről van szó – nem kis fejtörést okoz, ha közösen termelik.
Őstermelő 08-as bevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelemnek áfás őstermelő ad áfás számlát permetezésről. Kérdésem egyrészt az, hogy kell-e tőle vmilyen adót levonni, illetve az, hogy ezt is jelenteni kell a 08-as bevallásban? Ha igen, akkor külön kell nyilatkoztatni az adatairól? (mert az a számlán nem szerepel). Illetve őstermelőként végezhet egyáltalán ilyen tevékenységet?
Őstermelő biztosítási jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni őstermelő biztosítási jogviszonyával kapcsolatban. Munkaviszony melletti őstermelő munkaviszonyát megszüntette és Németországban vállalt munkát. Közös igazolványa van édesanyjával. Hétvégén hazajár és dolgozik a gazdaságban. Lakcíme nem változott meg. Ebben az esetben itt Magyarországon az őstermelői jogviszonya marad munkaviszony melletti, mivel Németországban van biztosítási jogviszonya, vagy főállásúnak fog minősülni? Válaszukat előre is köszönöm.
Nyugdíjazás Kérdés
1954. 04. 06-án született nőnek nincs meg a 20 éves munkaviszonya (kb 8 éve van). Jelenleg őstermelő, de mivel őstermelőként a bevétel alapján fizet járulékot, alig van szolgálati ideje. 64 éves elmúlt már. Milyen ellátásokra jogosult? Őstermelőként kell-e fizetnie járulékot?
Őstermelői tevékenység végzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az alábbi: mezőgazdasági tevékenységet végző egyéni vállalkozó családi gazdasággá alakulna úgy, hogy az önállóan működő közös őstermelő (férj, feleség, gyerek) tagjai szintén átkerüljenek a családi gazdaságba (az egyéni vállalkozó egy másik gyermek). Tehát egy családi gazdaságban működnének tovább, és évközi változásról lenne szó. Kérném szíves válaszukat ezzel kapcsolatban, melyet előre is köszönök. Tisztelettel: irodavezető
Kettős állampolgár biztosítása és adózása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy ügyfelem Törökországba ment férjhez és ott is él. Magyarországon azonban közös őstermelő az édesanyjával (egy lakcímre vannak bejelentkezve). Első kérdésem ehhez kapcsolódik, hogy egyáltalán ez alapján oszthatóak-e kettejük között a bevételek és költségek. Másik tevékenysége ingatlan-bérbeadás (nem váltott ki adószámot, mert a közös őstermelésben nem kellett, a bérbeadás miatt szintén nem kell). Magánszemélyként Magyarországon fekvő lakóingatlant ad magánszemélyeknek bérbe. Ezt úgy gondolom, hogy mivel az ingatlan Magyarországon van ezért a bérbeadás után itt kell adóznia. Őstermelőként jelenleg fizeti a biztosítást, ugyanakkor azt mondja, hogy a férje révén Törökországban is biztosított. A kettős egyezmény alapján neki csak egyik országban kellene fizetni biztosítást, de jelen esetben melyik országban? Mi a teendő egyik és másik országban, hova és mit kell bejelentenie? A biztosítás még annyiban bonyolódik, hogy gyesben és családtámogatásban (családi pótlékban) is részesül. Ebben az esetben kell-e fizetnie járulékot, amennyiben őstermelőként itthon válik mégis biztosítottá, figyelembe vehető-e a családi-járulékkedvezmény úgy, hogy továbbra is osztható a bevétel és költség rá? Válaszukat előre is köszönöm.