11 találat a(z) üzletbezárás cimkére
Nyitva tarthat? Kérdés
Bértámogatás a március 8-án bezárt üzletek dolgozói után Kérdés
Mit kaphatnak azok a munkavállalók, akik a szigorítások miatt kénytelenek otthon maradni? Cikk
A kormány a koronavírus-járvány alatt hozott eddigi legszigorúbb közegészségügyi célú intézkedése a március 8-ától 22-éig elrendelt általános üzletzárás, továbbá az óvodák és általános iskolák április 7-éig tartó bezárása. Ez az ún. szigorított védekezési intézkedés a juttatások szempontjából két munkavállalói csoportot is érint: azokat, akiknek a munkavégzési helye hétfőtől két hétre bezár, illetve azokat, akiknek március 8-ától egy hónapig azért kell otthon maradni, mert az óvodás, kisiskolás gyermek felügyelete miatt ez szükséges. A Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő ügyvédei összefoglalták a legfőbb tudnivalókat.
Koronavírus miatti üzletbezárás Kérdés
Átvevőpontként sem működhetnek a zárvatartásra kötelezett üzletek Cikk
A zárva tartásra kötelezett üzletek átvevőpontként sem működhetnek; házhoz vagy szabadon elérhető csomagpontra kell szállítaniuk a megrendelt termékeket – hívja fel a figyelmet Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára.
Bérfizetés üzletbezárás esetén Kérdés
Üzletbezárás: mik a lehetőségek a dolgozó foglalkoztatására? Cikk
Milyen lehetőségei vannak a munkáltatónak a dolgozó foglalkoztatására, ha be kell zárnia az üzletét? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
Alkalmazottak jogállása üzletbezárás idejére Kérdés
Tisztelt Adózóna! A kérdésben érintett kft. főtevékenysége TEÁOR: 5630 – Italszolgáltatás. Tevékenységét egy piacon lévő üzlethelyiségben folytatja. Más végzett tevékenysége nincs. Az alkalmazottak száma 3 fő, akiket az Mt. szerinti munkaszerződéssel foglalkoztatnak napi 8 órás munkaidőben, havi fix munkabérrel. Ezek közül 2 fő FEOR 5133 – Pultos munkakörben dolgozik. A 3. személy, aki szintén részt vesz az italkiszolgálásban, egyúttal a cég ügyvezetője is (munkaszerződése mindkét tevékenységet tartalmazza). A NAV pénztárgép üzemeltetésével kapcsolatos, jogszabályban meghatározott kötelezettségének megszegése miatt az üzlet bezárását rendelte el 12 nyitvatartási napra. Ebben az időszakban a cég semmiféle gazdasági tevékenységet nem fog végezni, tekintettel arra, hogy az üzlethelyiségben folyó italszolgáltatáson felül egyéb vállalkozási tevékenysége nincs. A kérdéseim az alábbiak. 1. Miként kell kezelni az alkalmazottak foglalkoztatását az üzlet bezárásának idejére? Szabadságra, fizetés nélküli szabadságra kell küldeni őket? 2. Mennyiben tér el az alkalmazandó eljárás az ügyvezető esetében? Molnár Anikó
Dacolt az adóhatóság határozatával: tízszeres lett a bírság Cikk
Az elsőfokú adóhatóság nyugtaadási kötelezettség teljesítésének elmulasztása miatt jogerős határozatával 600 ezer forint mulasztási bírságot szabott ki a felperes terhére, valamint elrendelte az általa üzemeltetett vendéglátóipari egység 12 nyitvatartási napra történő lezárását.
Munkáltatói felmondás munkahely megszűnése miatt Kérdés
Három üzletem van, mindegyik egyszemélyes, tehát egy munkavállaló dolgozik az üzletben. Az egyik üzletem megszüntetem, mivel eladtam. Ezért az ott dolgozó munkavállalónak kénytelen vagyok felmondani rendes felmondással, mivel megszűnik a munkahelye, és a többi üzletben sem tudom alkalmazni, miután mindegyik üzletben mindig is egy személy dolgozott. Kérdésem: ebben az esetben mi a helyes, szabályszerű pontos indokolás? Köszönöm a választ!
Észak-Magyarország: 12 millió forint bírság, 23 üzletbezárás Cikk
12 millió forint mulasztási bírság, 23 üzletbezárás, ez az APEH mérlege a Csillagszóró hadműveletről az észak-magyarországi régióban - foglalta össze az akciót Tompa Krisztián, az adóhatóság Észak-magyarországi Regionális Igazgatósága Operatív Ellenőrzési Főosztályának vezetője miskolci sajtótájékoztatóján pénteken.