63 találat a(z) üzlet cimkére
Koronavírus: így nyitná ki az üzleteket az iparkamara
Cikk
Négyzetméter alapú újranyitást javasol az MKIK a kiskereskedelmi szektorban, 5-10 négyzetméterenként egy vevő tartózkodását javasolják az üzlethelyiségekben. A 100 négyzetméter alapterületet meghaladó üzletek esetében 15 vagy 20 négyzetméter jutna egy személyre a kamara javaslata szerint. Az MKIK javasolja a védettségi kártyával rendelkező személyek szolgáltatásokhoz való kiemeltebb hozzáférésének biztosítását, akár úgy is, hogy a védettségi kártyával rendelkező személyek a vendéglátó és turisztikai szolgáltatásokat igénybe tudják venni.
Bezárják az óvodákat és az iskolákat, lesznek más szigorítások is
Cikk
Rendhagyó kormányinfót tartott Szentkirályi Alexandra és Gulyás Gergely, ugyanis jelenleg is tart egy járványügyi kormányülés – írja a hvg.hu. Gulyás elmondása szerint a koronavírus harmadik hulláma erősebb, mint az eddigi kettő, ezért a szakemberekkel való egyeztetés után a következő döntések születtek, amiknek részleteiről a továbbiakban tájékoztatja a lakosságot.
Üzlet nyugtaadás
Kérdés
A karantén alatt játszottunk: a Lego 7 százalékkal növelte bevételét az első félévben
Cikk
Hét százalékkal nőtt a dán Lego építőjáték-gyártó csoport bevétele az első fél évben, mert megugrott az online értékesítés, miközben a játékboltok döntő része egy időre bezárt a koronavírus-járvány miatt.
Itt vannak a részletek Budapest új védelmi szabályairól
Cikk
Május 18-ától új, a korábbinál enyhébb korlátozások vonatkoznak a fővárosra is. A részleteket a Magyar Közlönyben május 16-án megjelent 211/2020. kormányrendelet tartalmazza.
Kötelező lesz az üzletekben, piacokon, taxikban is takarni az arcot Budapesten
Cikk
Jövő hétfőtől a fővárosi közösségi közlekedés járatai mellett a budapesti üzletekben, boltokban, piacokon, bevásárlóközpontokban, valamint a taxikban is kötelező lesz az arc eltakarása a koronavírus-járvány megfékezés érdekében – jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Import nem EU-s országból
Kérdés
Egy társaság (bt.) tevékenységi körének bővítését tervezi. Elsősorban ruházati és cipőipari termékeket értékesítene bérelt üzletben, interneten, illetve piacokon. Kérdések: 1. Importálhat-e közvetlenül indiai és más dél-ázsiai partnerektől árukat? 2. Milyen tevékenységi körökkel kell bővítenie tevékenységeit (TEAOR)? 3. Milyen egyéb teendői vannak? Köszönettel: Szajkó János
Üzlet értékesitésének áfa
Kérdés
Egyéni vállalkozó 1999-ben vett az ÁFÉSZ-tól egy üzlethelyiséget 1 500 ezer forintért. 2015-ben felújitotta 1 797 ezer forint összegben, melyet ráaktiváltunk az épitményre, az áfáját visszaigényeltük. Most eladná az üzletet. Az értékesités adómentes, nem jelentkezett be ingatlaneladás vonatkozásában áfába. Kérdésem, hogy fenti esetben hogyan kell a visszafizetendő áfát kiszámitani a 240 hónapos megfigyelési időszakra tekintettel? Külön kell kezelni a 1999-es beszerzést és a 2015-évi felújitást? A felújitást követően újraindul a 240 hónap? A telket, amelyen az üzlet van, már korábban megvette mint magánember, 50-50 százalékban az ő és a fia nevén van. Jól gondolom-e, hogy értékesitéskor a telek értéke a magánszemély bevétele, az üzlet értéke a vállalkozás bevétele lesz? Előre is köszönöm.
Új ingatlan fordított adós?
Kérdés
Adott egy már meglévő ingatlan, melyből átalakítással lakásokat, üzletet és irodát alakítanak ki. A tulajdoni lapon először lesz lakásként bejegyezve. Az építés nem engedélyköteles. Az egyik lakást a hozzá tartozó helyiségekkel kft. vásárolja meg, aki belföldön nyilvántartott áfaalany és tőle az adó fizetése követelhető. Foglalót és előleget kíván utalni. Az ügylet 5 százalékos áfás. Az értékesítő a számlát kiállíthatja fordított áfával? Köszönöm Tisztelt Szakértő válaszát.
Vasárnapi boltbezárás: ebben az országban sem lehetne vásárolni
Cikk
Be kell hogy zárjanak vasárnapokon és ünnepnapokon az üzletek és bevásárlóközpontok Olaszországban, hogy az alkalmazottak megkaphassák az őket megillető szabadságot – jelentette ki vasárnap Luigi di Maio gazdaságfejlesztési, jóléti és munkaügyi miniszter, miniszterelnök-helyettes.
Üzlethelyiség vásárlása fordított áfásan
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. A korábbiakban bérelt üzlethelyiséget megvásároltuk, adásvételi szerződés alapján fordított áfás számlát állítottak ki. A helyiségben kiskereskedelmi áfás tevékenységet folytatunk. A beszerzett ingatlan (üzlet) áfáját be kell fizetnünk, vagy egyidejűleg levonásba is helyezhetjük, mivel a tevékenységünk áfás? Válaszát előre is köszönöm.
Online pénztárgép
Kérdés
Online pénztárgép Tisztelt Szakértők! Egy vállalkozás ajándéktárgyak értékesítésével foglalkozik. Bérelt üzletében online pénztárgépet üzemeltet. Van piaci árusítás is. Ezen értékesítéseknél adhat-e egyszerű kézi nyugtát a vásárlóknak? (Vagy számla kell és pt szlah?)
Kötelező üvegvisszaváltás lesz a nagyobb boltokban
Cikk
A legalább 300 négyzetméter alapterületű üzlettel rendelkező forgalmazó köteles visszavenni a fogyasztói üveg hulladékot – tartalmazza egy kormányrendelet tervezete.
Pénztárgéphasználat nyitvartási időn kívül
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy masszázs szalon, ahol alakformáló- kondicionáló gépek működnek, kézi masszázsszolgáltatás, valamint étrend-kiegészítő, és gyógytermékek forgalmazása zajlik, nyitvatartási ideje az igények miatt délelőtt 8-12, és délutáni időszakra 14-18 óra közötti időkben van meghatározva. A szalonban pénztárgép üzemel. A kézi masszázsok időtartama változó, akár 2-2,5 óra is lehet. Amennyiben a masszázs a délelőtti időszakban megkezdődik, azonban délig nem lehet befejezni, van-e akadálya annak, hogy a pénztárgépbe például 13 órakor kerüljön beütésre a bevétel, azaz a nyitvatartási időn túl, ugyanez fordulhat elő, az esti ( ajtó ) zárást követően is. Szombaton nincs az üzletnek nyitva tartása. Esetenként nyílt napot szeretne tartani a szervezet szombati napon, valamint ha masszázsszolgáltatásra is igény lenne, hogyan kell eljárnia ez esetekben? A nyitvatartási időn túli üzemelés esetén a pénztárgép használata nem szabálytalan-e? Megfelelő megoldás-e ha ki írják az üzletre, hogy szombaton előzetes időpont-egyeztetés alapján lehet szolgáltatást igénybe venni? Válaszukat köszönettel várom!
Bolt eladása jövedéki termékekkel együtt
Kérdés
T. Szakértő! Egy egyéni vállalkozó, aki egy boltot üzemeltet, amiben jövedéki termékek is vannak, eladhatja-e a boltot jövedéki termékekkel együtt egy másik egyéni vállalkozónak vagy cégnek, aki tovább üzemeltetné azt? Milyen feltételei vannak ennek? Kell-e engedélyt kérni az eladásra? A vevőnek a vásárlás pillanatában kell-e bármilyen engedéllyel rendelkeznie? Köszönöm a választ!