60 találat a(z) üzlet cimkére

A karantén alatt játszottunk: a Lego 7 százalékkal növelte bevételét az első félévben Cikk

Hét százalékkal nőtt a dán Lego építőjáték-gyártó csoport bevétele az első fél évben, mert megugrott az online értékesítés, miközben a játékboltok döntő része egy időre bezárt a koronavírus-járvány miatt.

Itt vannak a részletek Budapest új védelmi szabályairól Cikk

Május 18-ától új, a korábbinál enyhébb korlátozások vonatkoznak a fővárosra is. A részleteket a Magyar Közlönyben május 16-án megjelent 211/2020. kormányrendelet tartalmazza.

Kötelező lesz az üzletekben, piacokon, taxikban is takarni az arcot Budapesten Cikk

Jövő hétfőtől a fővárosi közösségi közlekedés járatai mellett a budapesti üzletekben, boltokban, piacokon, bevásárlóközpontokban, valamint a taxikban is kötelező lesz az arc eltakarása a koronavírus-járvány megfékezés érdekében – jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

Import nem EU-s országból Kérdés

Egy társaság (bt.) tevékenységi körének bővítését tervezi. Elsősorban ruházati és cipőipari termékeket értékesítene bérelt üzletben, interneten, illetve piacokon. Kérdések: 1. Importálhat-e közvetlenül indiai és más dél-ázsiai partnerektől árukat? 2. Milyen tevékenységi körökkel kell bővítenie tevékenységeit (TEAOR)? 3. Milyen egyéb teendői vannak? Köszönettel: Szajkó János

Üzlet értékesitésének áfa Kérdés

Egyéni vállalkozó 1999-ben vett az ÁFÉSZ-tól egy üzlethelyiséget 1 500 ezer forintért. 2015-ben felújitotta 1 797 ezer forint összegben, melyet ráaktiváltunk az épitményre, az áfáját visszaigényeltük. Most eladná az üzletet. Az értékesités adómentes, nem jelentkezett be ingatlaneladás vonatkozásában áfába. Kérdésem, hogy fenti esetben hogyan kell a visszafizetendő áfát kiszámitani a 240 hónapos megfigyelési időszakra tekintettel? Külön kell kezelni a 1999-es beszerzést és a 2015-évi felújitást? A felújitást követően újraindul a 240 hónap? A telket, amelyen az üzlet van, már korábban megvette mint magánember, 50-50 százalékban az ő és a fia nevén van. Jól gondolom-e, hogy értékesitéskor a telek értéke a magánszemély bevétele, az üzlet értéke a vállalkozás bevétele lesz? Előre is köszönöm.

Új ingatlan fordított adós? Kérdés

Adott egy már meglévő ingatlan, melyből átalakítással lakásokat, üzletet és irodát alakítanak ki. A tulajdoni lapon először lesz lakásként bejegyezve. Az építés nem engedélyköteles. Az egyik lakást a hozzá tartozó helyiségekkel kft. vásárolja meg, aki belföldön nyilvántartott áfaalany és tőle az adó fizetése követelhető. Foglalót és előleget kíván utalni. Az ügylet 5 százalékos áfás. Az értékesítő a számlát kiállíthatja fordított áfával? Köszönöm Tisztelt Szakértő válaszát.

Vasárnapi boltbezárás: ebben az országban sem lehetne vásárolni Cikk

Be kell hogy zárjanak vasárnapokon és ünnepnapokon az üzletek és bevásárlóközpontok Olaszországban, hogy az alkalmazottak megkaphassák az őket megillető szabadságot – jelentette ki vasárnap Luigi di Maio gazdaságfejlesztési, jóléti és munkaügyi miniszter, miniszterelnök-helyettes.

Üzlethelyiség vásárlása fordított áfásan Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. A korábbiakban bérelt üzlethelyiséget megvásároltuk, adásvételi szerződés alapján fordított áfás számlát állítottak ki. A helyiségben kiskereskedelmi áfás tevékenységet folytatunk. A beszerzett ingatlan (üzlet) áfáját be kell fizetnünk, vagy egyidejűleg levonásba is helyezhetjük, mivel a tevékenységünk áfás? Válaszát előre is köszönöm.

Online pénztárgép Kérdés

Online pénztárgép Tisztelt Szakértők! Egy vállalkozás ajándéktárgyak értékesítésével foglalkozik. Bérelt üzletében online pénztárgépet üzemeltet. Van piaci árusítás is. Ezen értékesítéseknél adhat-e egyszerű kézi nyugtát a vásárlóknak? (Vagy számla kell és pt szlah?)

Kötelező üvegvisszaváltás lesz a nagyobb boltokban Cikk

A legalább 300 négyzetméter alapterületű üzlettel rendelkező forgalmazó köteles visszavenni a fogyasztói üveg hulladékot – tartalmazza egy kormányrendelet tervezete.

Pénztárgéphasználat nyitvartási időn kívül Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy masszázs szalon, ahol alakformáló- kondicionáló gépek működnek, kézi masszázsszolgáltatás, valamint étrend-kiegészítő, és gyógytermékek forgalmazása zajlik, nyitvatartási ideje az igények miatt délelőtt 8-12, és délutáni időszakra 14-18 óra közötti időkben van meghatározva. A szalonban pénztárgép üzemel. A kézi masszázsok időtartama változó, akár 2-2,5 óra is lehet. Amennyiben a masszázs a délelőtti időszakban megkezdődik, azonban délig nem lehet befejezni, van-e akadálya annak, hogy a pénztárgépbe például 13 órakor kerüljön beütésre a bevétel, azaz a nyitvatartási időn túl, ugyanez fordulhat elő, az esti ( ajtó ) zárást követően is. Szombaton nincs az üzletnek nyitva tartása. Esetenként nyílt napot szeretne tartani a szervezet szombati napon, valamint ha masszázsszolgáltatásra is igény lenne, hogyan kell eljárnia ez esetekben? A nyitvatartási időn túli üzemelés esetén a pénztárgép használata nem szabálytalan-e? Megfelelő megoldás-e ha ki írják az üzletre, hogy szombaton előzetes időpont-egyeztetés alapján lehet szolgáltatást igénybe venni? Válaszukat köszönettel várom!

Bolt eladása jövedéki termékekkel együtt Kérdés

T. Szakértő! Egy egyéni vállalkozó, aki egy boltot üzemeltet, amiben jövedéki termékek is vannak, eladhatja-e a boltot jövedéki termékekkel együtt egy másik egyéni vállalkozónak vagy cégnek, aki tovább üzemeltetné azt? Milyen feltételei vannak ennek? Kell-e engedélyt kérni az eladásra? A vevőnek a vásárlás pillanatában kell-e bármilyen engedéllyel rendelkeznie? Köszönöm a választ!

Mikor bírságolhat a fogyasztóvédelmi hatóság? – Kötelező fogyasztóvédelmi feliratok az üzletekben Cikk

Az elmúlt héten napvilágot látott a sajtóban az a hír, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság bírságolja a kereskedőket akkor, ha nem írják ki a területileg illetékes fogyasztóvédelmi hatóság helyes elérhetőségét az üzletben. Az NFM közleményében hangsúlyozza: a fogyasztóvédelmi hatóság nem büntet azért, mert a cég nem tüntette fel üzletében a fogyasztóvédelmi esetekben is eljáró járási hivatal címét, hiszen ilyen jogszabályi kötelezettsége a vállalkozásoknak nincs.

Pénztárgépes nyugtaadás új tevékenységekre Cikk

2017-től újabb szakasza kezdődik az online pénztárgépek szabályozásának, ugyanis ekkortól lépett életbe a hosszú ideje nem változott, pénztárgép használatára kötelezett tevékenységek bővülő és módosuló köre.

5 százalékos lakásáfa félkész ingatlan esetében Kérdés

T. Szakértő! Társaságunk olyan ingatlant szeretne értékesíteni, amely a földhivatali bejegyzés szerint kivett beépítetlen terület, de egy felépítmény található rajta, amely 4436 nm alapterületű, mintegy 30 százalék készültségű tetővel fedett egy megkezdett építkezés eredményeként. Jogerős építési engedély van a birtokunkban (amelyet a vevő/építő cég nevére kell majd átíratni), amelynek első ütemeként 10 db a csok-ot igénybe vevők számára elérhető lakásokat és 3 db üzlethelyiséget fog a vevő építeni az I. ütem B épületben, amelyből jelenleg semmi nincs készen. A II. ütem A épület áll tető alatt, a bevezetőben leírtak szerint. Az érvényes építési engedély alapján 1 szint teremgarázs 1322 nm, földszinten 9. db szállás férőhely, porta, irodák, az 1. emeleten 15 db lakás, a 2. emeleten 15 db lakás kerül kialakításra. Ez az épület a tervek szerint apartmanházként fog üzemelni. Kérdésünk az, hogy a jogerős építési engedély birtokában megoszthatjuk-e az ingatlant 27% és 5% áfával történő értékesítésre, a lakás és nem lakás ingatlanok arányában? Válaszát előre is köszönöm

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakképzési bér

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink