5 találat a(z) újrafoglalkoztatás cimkére

Minimum járulékfizetés Kérdés

Szochokedvezmény védett korban elbocsátott köztisztviselők alkalmazásakor Cikk

A minisztériumoknál és háttérintézményeiknél több álláshely megszüntetésére kerül sor egy, a nyár folyamán megjelent kormányrendelet szerint. A közszférából elbocsátott, védett korban lévő alkalmazottak újbóli foglalkoztatását segítheti az utánuk igénybe vehető szochokedvezmény, amelynek részleteit az alábbiakban ismertetjük. Az adókedvezményre vonatkozó szabályokat meglelni sem egyszerű.

Munkanélküli ellátás a járvány miatti foglalkoztatás megszüntetése okán Kérdés

Vendéglátóipari fő tevékenységet folytató társaság bezárta az üzleteit a koronavírus-járvány miatt. Ha közös megegyezéssel megszünteti a munkavállalói munkaviszonyát, a munkavállalók munkanélküli ellást kívánnak igénybe venni a járvány lecsengéséig. Jogszerű lesz-e a járvány megszűnését követően újra felvenni az elbocsátott munkavállalókat? Tisztelettel: Illésné Hornyák Mária

Végkielégítés újrafoglalkoztatás esetén Kérdés

Határozatlan idejű munkaviszony felmondásra került a munkáltató részéről 3 éves munkaviszony után december 31-én. Következő év január 1. napjától december 31-éig határozott idejű munkaszerződést köt ugyanezzel a munkavállalóval, mivel a munkaadó rehabilitált munkakörben, megváltozott munkaképességű dolgozókat tud alkalmazni. A foglalkoztatás feltétele viszont, hogy a megfelelő pályázati támogatást el tudja-e nyerni vagy sem, amely mindig év utolsó hónapjaiban derül ki. Ezért kénytelen határozott idejű munkaszerződést kötni. Szabálytalan ez a gyakorlat vagy sem? Megilleti-e a dolgozót a végkielégítés, függetlenül attól, hogy következő évben is ennél a munkáltatónál lesz munkaviszonyban? Válaszát előre is köszönöm.

Rokkantsági ellátás megállapítása Kérdés

Egy cégünknél munkaviszonyban álló dolgozónk egészségi állapotának mértéke 27 százalékos, 2018. 06. havi komplex minősítés alapján. A rokkantsági ellátás megállapítására beadott kérelemre hozott határozat szerint jogosult rokkantsági ellátásra, ha a keresőtevékenysége megszűnik vagy keresőtevékenységet nem folytat, s az egyéb feltételeknek megfelel. Kérdésem: ha a munkaviszonyt a 07.03. napon közös megegyezéssel megszüntetjük, majd 07.04-én a munkavállaló beadja a rokkantsági ellátás iránti kérelmet, kéri az ellátás megállapítását 07.04. naptól, csatolja a munkaviszony megszűnéséről az igazolást, aztán 07.05-én új munkaszerződést kötünk vele, nem kizáró ok-e a rokkantsági ellátás megállapításánál? Jól értelmezem, hogy a rokkantsági ellátás megállapításhoz csak a fenti ellátásra vonatkozó kérelem beadásának napján nem állhat munkaviszonyban? Ha beadta a fenti ellátás iránti kérelmet, a következő naptól cégünk újra alkalmazná a munkavállalót. Jól tudom, hogy a rokkantsági ellátás melletti keresőtevékenység egyetlen korlátja a 2011. évi CXCIX. tv. 13. § (1) bekezdés d) pontja, mely szerint megszűnik a rokkantsági ellátásra való jogosultság, ha az érintett keresőtevékenységet folytat, és az ebből származó (egészségbiztosításijárulék-alapot képező) jövedelme három egymást követő hónapban meghaladja a minimálbér 150 százalékát, azaz a 138 000 x 150% = 207 000 forintot? Azaz ha három hónap alatt összesen a fenti jövedelem nem haladja meg a 621 ezer forintot, akkor nincs akadálya, hogy 4 órás munkaviszonyban újra foglalkoztassuk a magánszemélyt?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink