765 találat a(z) értékesítés cimkére

Ajándékozott ingatlan értékesitése Kérdés

Kft. ingatlan értékesítésének áfavonzata Kérdés

Lehet-e? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem: egy kerékpárt értékesítő, bérbeadó, javító valamint étrendkiegészítőket árusító társaság köthet-e szerződést SZÉP-kártyára? (Például szabadidős tevékenység miatt.) Válaszát megköszönve: Kné

Nyaraló eladása utáni szja-kötelezettség Kérdés

Tisztelt Lepsényi Mária! Nyaraló eladása az 5 éves szabályba tartozik vagy a 15 éves szabály vonatkozik rá? Ha a 15 éves szabály, az hol található a törvényben pontosan? Válaszát előre is köszönöm.

Közösségen belüli kapcsolódó ügyletek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném a véleményét: egy magyar belföldi áfaalany román áfaalanytól úgy vásárol terméket, hogy azon még egy másik román cég is elvégez egy munkafolyamatot, így szállítják tovább hazánkba az árut. A szállítást a két román telephely között a román felek intézik, de az árut értékesítő és a szolgáltatást elvégző román cég is külön számlázna a magyar vevőnek. Lenne egy számla az áru értékesítésről és egy másik számla a szolgáltatásról. Lehet-e az ügyleteket közösségen belüli értékesítésnek tekinteni, illetve ehhez milyen bizonylatok szükségesek ebben az esetben, hogy megfeleljen az áfa- és a költségelszámolás szabályainak? Válaszát köszönöm!

Műalkotás értékesítése áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy alapítvány, aki műalkotások hagyatékkezelésével és értékesítésével foglalkozik. Az alapító okiratban szerepel többek között: "Az alapítvány további célja a gyűjtemény művészeti értékének folyamatos gyarapítása, a gyűjtemény bővítésével vagy a gyűjteményből való körültekintően megválasztott értékesítéssel az alapítvány működtetése érdekében." Kérdéseim az alábbiak: 1. Amennyiben az alapítvány értékesíti a műveket, áfás vagy áfamentes számlát kell-e kiállítania (használt cikknek minősülnek-e a műalkotások)? 2. Alkalmazható-e a különbözeti áfa a számlázás során? 3. Alkalmazható-e a különbözeti áfa olyan művekre, amelyek előtte például kiállításon voltak vagy galériákban voltak megtekinthetők (akár Magyarországon, akár külföldön)? 4. Az áfás értékesítéssel jelentős piaci hátrányok érik az alapítványt, melynek elsődleges célja nem lehet az értékesítés. Van-e bármilyen egyéb lehetőség az áfamentes értékesítésre? Válaszát nagyon köszönöm!

Ingatlanajándékozás és -értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy édesanya és fia 50–50 százalékban tulajdonosai egy lakóingatlannak, amit 2018-ban vásároltak 30 millió forintért. Az ingatlan 2020-as piaci értéke 45 millió forint. A fiú 2020-ban ajándékozás útján átadná 50 százalékos tulajdoni hányadát 22,5 millió forint értékben édesanyjának, aki 2020-ban a már 100 százalékos tulajdonát visszaajándékozná fiának 45 millió forint értéken. A fiú ezután a 100 százalékos tulajdonában lévő ingatlant 45 millió forint összegért értékesíti harmadik személy felé. A kérdés az, hogy az édesanyának és a fiúnak ügyletenként milyen adó- és illetékfizetési kötelezettsége keletkezik? Adózás szempontjából jobban járnak-e így az ajándékozás miatt. Vagy kedvezőbb-e az a megoldás, ha közösen értékesítik tulajdonrészeiket és a "klasszikus" 5 éves figyelési idő elszámolást választják, figyelembe véve a felmerülő egyéb költségeket? Válaszát köszönöm!

Ezek a cégek vezetik az autóeladási listát Cikk

A Volkswagen-csoport tavaly megőrizte első helyét a járműeladásban, a második helyre a japán Toyota jött fel az egy évvel korábbi harmadikról.

Már nem a környezetvédelem motiválja az elektromos autók vásárlóit Cikk

Tavaly 1803 darab új elektromos autót értékesítettek a forgalmazók Magyarországon, amely rekord mértékű, 41 százalékos emelkedés az előző év azonos időszakához képest, a vásárlók nagy része magánszemély volt – közölte a Vezess.hu honlap szerdán az MTI-vel.

Tárgyalnak az OTP szlovákiai leányvállalatának eladásáról Cikk

Több konkurens bankkal is tárgyalásokat folytat az OTP szlovákiai leányvállalatának eladásáról – közölte az MTI-vel az OTP Banka Slovensko sajtóosztálya csütörtökön.

Neta-fizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk az EU-ból vásárol csokoládé- és cukortermékeket. Vtsz számok, amiken az árukat behozzák, az értékesítésük is ezeken történik: 17049099 17049065 180620959000 170490619000 18069050 17049061 1806903900 1704903000 A csokoládétermékeket változatlan formában és tartalommal eredeti csomagolásban értékesítjük Magyarországon kizárólag nem végfelhasználóknak. Ezek a dobozok nagy darabszámú csokoládékat (adott esetben akár 240 db/dobozt) is tartalmaznak, sütemények díszítésére alkalmasak. A cukortermékeket kicsomagoljuk különböző kiszerelésekbe, és ezeket a termékeket is zömmel itthon értékesítjük, előfordul mindkét termékkör esetében az EU-n belüli értékesítés is. Kérdésem: kell-e neta-díjat bevallanunk és megfizetnünk a fenti termékcsoportokra? Az általunk kicsomagolt termékeket terheli-e neta-fizetési kötelezettség? Mi a helyzet, ha az itthonról vásárolt cukor- és csokoládétermékek számláján nincs feltüntetve a netára vonatkozó adófizetés kezelése? Válaszát nagyon szépen köszönöm. Üdvözlettel: Jakab Ildikó

Családi ház eladás után fizetendő szja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy család – férj és feleség – családi házukat kb. 30 éve közösen építette föl. Az Ingatlan-nyilvántartásban tulajdonosként a férjé volt bejegyezve. 2018-ban a férj ajándékozási szerződéssel az egész házat a feleségének ajándékozta, majd pár hónap múlva 20 millió forintért eladták. Utólag hogyan lehet dokumentálniuk azt , hogy ez tulajdonképpen közösen megszerzett ingatlan volt, fele a feleséget illette meg? Jövedelemadó bevallásban mekkora összeg után kell a jövedelemadót megfizetni? Tisztelettel Kecskemétiné HK

Áfa alanyi mentes adóalany eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfa alanyi mentes társaság értékesíti a korábban magánszemélytől áfamentesen vásárolt büfékocsit. A büfékocsi nem rendelkezik forgalmi rendszámmal. Kérdezem, hogy az értékesítésre kerülő eszközt áfával, vagy áfamentesen kell kiszámlázni? Köszönettel!

Visszlízing: tárgyi eszköz vagy áru? Kérdés

Tisztelt szakértő! Cégünk Németországból vásárolt egy személygépkocsit 2019. 07. hóban. A vásárláskor már tudtuk, hogy egy pénzügyileg kedvező konstrukció miatt egy lízingcégnek el fogjuk adni ezt az autót azért, hogy visszalízingeljük nyílt végű pénzügyi lízing keretében. 08. hónapban ki is számláztuk a lízingcég felé. Tulajdonképpen az autót tárgyi eszközként akartuk és akarjuk használni, hiszen itt egy pénzügyi művelet miatt kerül értékesítésre, mégis felmerül a kérdés, hogy az értékesítés árbevételeként vagy egyéb bevételként számoljuk el az ellenértékét. Előre is köszönöm válaszát!

Ingatlan eladásából származó jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az építési telek 2007-től van birtokában a magánszemélynek, és haszonélvezők a szülők. Az ingatlan készültségi foka kb. 60 százalék, de használatbavételi engedély még nincs Az eddig felmerült költségekről rendelkeznek számlával. Értékesíteni szeretnék a félkész ingatlant, és kérdés, hogy felmerül-e szja-fizetési kötelezettség, illetve ha igen, milyen összeg után.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Következő évre áthúzódó építőipari projekt

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink