22 találat a(z) életjáradék cimkére
Esetek, amikor adómentes az ingatlanértékesítés Cikk
Ingatlan átruházásakor vannak olyan esetek, amikor nem kell figyelemmel lenni az idő múlására, mivel a kapott bevételből származó jövedelem részben vagy egészben adómentes az szja-törvény alapján.
Életjáradék Kérdés
Üzletrész-értékesítés életjáradékért Kérdés
Táncművészeti életjáradék Kérdés
Szja-bevallás: ingatlanértékesítésből származó jövedelem Cikk
A 2019. évi adóbevallási tervezetet köteles kiegészíteni az, akinek a 2019. évben ingatlanértékesítésből származott jövedelme. A tervezet kiegészítése helyett választható a bevallás kitöltése is. Ebben az írásban ismertetjük a fontosabb tudnivalókat figyelemmel az szja-törvény 59–64/A §-aira.
Fizetés nélküli szabadság Kérdés
Kedves Szakértő! Meg szeretném kérdezni, hogy egy cég ügyvezetője, aki táncművészeti életjáradékos nyugdíjas, vehet-e mellette ki fizetési nélküli szabadságot? Amennyiben kivehet, ezt jelenteni kell-e a 20T1041-es nyomtatványon? Köszönettel: Mónika
Táncművészeti életjáradék Kérdés
Kedves Adózóna! Meg szeretném kérdezni, hogy ha valaki táncművészeti életjáradékot kap, és teljes munkaidőben foglalkoztatott, akkor milyen járulékokat kell utána vonni?
Életjáradék minden olimpiai érem után, dupla kiadás a büdzséből Cikk
Emelkedik az olimpiai érmesek és edzőik életjáradéka, ha a parlament elfogadja az erről szóló javaslatot.
Havi 30 ezer forinttal nő az MMA-tagok életjáradéka Cikk
2019 januárjától havi 30 ezer forinttal emelkedik a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) tagjainak életjáradéka – derül ki a kormány 193/2018. számú rendeletéből.
Életjáradék is igényelhető az OTP Nyugdíjpénztártól Cikk
Nyugdíjcélú megtakarításaik kifizetését idén év elejétől az OTP Nyugdíjpénztár tagjai életjáradék formájában is igényelhetik – tájékoztatta az MTI-t az önkéntes nyugdíjpénztár.
Ingatlan aktiválása életjáradékkal való vásárlás esetén Kérdés
Gazdasági társaság lakóingatlant vásárolt egy egyösszegű vételárért plusz életjáradékért. Az ingatlanvásárlás célja a hosszú távú bérbeadás, a cég fő tevékenysége is ez. Az adóhatóság állásfoglalása szerint az ingatlan bekerülésébe beleszámít a használatba vételig eltelt idő alatt kifizetett életjáradék. „A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (számviteli törvény) 47. § (1) bekezdése az eszköz bekerülési értéke részének tekinti mindazon tételeket, amelyek az eszköz megszerzése, létesítése, üzembe helyezése érdekében az üzembe helyezésig felmerültek és azok az eszközhöz egyedileg hozzákapcsolhatók. Az életjáradéki szerződés alapján teljesített életjáradék üzembehelyezésig felmerült részét tehát – a számviteli törvény előírásait figyelembe véve – a társaságnak az eszköz beszerzési értékeként kell elszámolni. Az eszköz üzembehelyezéséig (használatba vételéig) így felmerült ráfordítást a beruházások között kell nyilvántartani az eszköz aktiválásáig. Amennyiben az eszköz (az ingatlan) használatba vétele az életjáradékot fizető részéről megtörtént, azt követően a teljesített életjáradék már költségként számolandó el.” Kérdésünk ahhoz kapcsolódik, hogy számviteli értelemben mikor kerül használatba vételre sor? Akkor, amikor a tulajdonszerzést bejegyezték, függetlenül attól, hogy az eladók még lakják az ingatlant, tehát annak bérbeadásáról nem lehet szó? Vagy akkor, amikor ténylegesen az életjáradékra jogosultak elhaláloznak? Esetleg a tényleges adásvételkor?
Jócskán nő az MMA-tagok havi életjáradéka Cikk
Januártól havi 30-30 ezer forinttal nő a Magyar Művészeti Akadémia tagjainak életjáradéka – derül ki a 179. számú Magyar Közlönyben közzétett kormányrendeletből.
Szja életjáradék után Kérdés
Kell-e szjá-t fizetni életjáradék után?
Életjáradék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég életjáradék-szerződést kötött egy magánszeméllyel, havonta 25 ezer forintot utal számára. Szeretném megkérdezni, hogy havonta ez a magánszemélynek egyéb bevétele lesz, és a 08 bevallásban szerepeltetem vagy egyes meghatározott juttatásként számfejtem le havonta? Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm!
Lakáshoz kapcsolódó életjáradékos szerződés megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély 2-3 évvel ezelőtt életjáradék fejében átadta a lakását egy másik magánszemély részére. A NAV által kiszabott illetéket megfizette. Az életjáradéki szerződésben foglaltakat az életjáradékot adó/fizető (aki megkapta a lakás tulajdonjogát, s jelenleg tulajdonosként szerepel a tulajdoni lapon) nem teljesítette (nem fizette az életjáradékot), ezért a felek közös megegyezéssel felbontanák a szerződést, s az eredeti állapotot kívánják helyreállítani. Kérdés, hogy merül-e fel valamelyik fél részéről adó- vagy járulékfizetési kötelezettség? Ha merül fel, milyen adó- és járulékfizetés szükséges, s hány százalékban? Ha merül fel, mi az adó-, járulékfizetés alapja? Levonható-e (visszaigényelhető-e) az eredeti ügylet megkötésekor kifizetett illeték? Üdvözlettel. Oszlánszky Gábor