49 találat a(z) átvállalás cimkére

Tandíjköltség átvállalása 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Megbízási szerződés keretén belül kifizető által magánszeméllyel szembeni szakképzés tandíjátvállalása értelmezhető-e az szja-törvény 70. § 3) pontja alatti egyes meghatározott juttatásnak abban az esetben, amennyiben a szerződés kötelezi a magánszemélyt a tanulmányok elvégzését követően 3 évi rendelkezési állásra a megszerzett szakmával kapcsolatban? A tanulmányok sikeres elvégzését követően munkaszerződés nem köttetik, azonban eseti megbízások és a megszerzett szakmához kapcsolódó teljesítési igen minden bizonnyal felmerül. Válaszát köszönve! K

Öregségi nyugdíjas egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés

Egy kft. (akinek egyéni vállalkozóként dolgozom) átvállalná az egészségügyi szolgáltatási járulékot tőlem mint (82 éves) öregségi nyugdíjas vállalkozótól. Milyen adóhatása lenne a kft.-nél és az én egyéni vállalkozásomban, azon kívül, hogy nálam nem lenne költség, mert a kft.-nél jelentkezne költségként. Várom válaszukat köszönöm.

Zárt végű lízing átvállalása Cikk

Hogyan könyvelendő a számviteli törvény szerint a zárt végű lízing átvállalása? – kérdezte az Adózóna olvasója. Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.

Egészségügyi szolgáltatási járulék átvállalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk táppénzre jogosultság időtartamát kimerítette, és továbbra is keresőképtelen. Mi munkáltatóként átvállalnánk helyette az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetését. Szükséges-e járulékátvállalási szerződés kötése a munkáltató és munkavállaló között (és ha igen, kell-e csatolnia a munkavállalónak a 19T1011-es nyomtatványhoz), vagy elegendő-e a munkavállaló által postázott 19T1011-es nyomtatvány A lapjának 2-es pontjának aláírása a munkáltató részéről? Előre is köszönöm válaszát!

Tulajdonos magánszemély műtét Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A kérdésem a következő: A kft. egyik tulajdonosa bypass műtéten esik át + előtte a kivizsgálások költsége, melyet a tb nem támogat. A kft szeretné átvállalni a műtét árának megfizetését. Kérem a segítségét, milyen költséggel járna a kft.-nek. Köszönettel

Szabadulás a tagi kölcsöntől Cikk

A tagi kölcsön jól jöhet a forráshiányos társaságnak, de gondot okozhat, ha a cég szeretne megszabadulni tőle. Milyen következményei vannak a tagi kölcsön elengedésének, átvállalásának, illetve apportjának? Összefoglaltuk.

Nyílt végű lízing idő előtti lezárása és egy másik cég általi új lízing indítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az "A" cég nyílt végű lízing konstrukcióját idő előtt le kivánja zárni, egy másik "B" cég viszont szeretné az autót nyílt végű lízing konstrukcióban használni. A kérdésem az, hogy a lízingbe adó és az A cég között hogyan történik az elszámolás és az A cég milyen áfa-elszámolási kötelezettségekkel rendelkezik ez alapján? Az A cég 24x160 000 forint nettó lízingdíjjal, annak kamataival és 1 800 000 Ft + áfa maradványértékkel tartozik még. A B cég 8 000 000 forint + áfa teljes áron indítaná az új lízing konstrukciót. Az autó Eurotax ára kb 10,5 millió forint bruttó.

A munkáltató által átvállalt tandíj adózása idén és jövőre Kérdés

Tisztelt Címzett! A cikk URL-je: https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Az_iden_atvallalt_tandij_adozasa_QTACWD A cikkben a teljes 2018/2019-es tandíj munkáltatói átvállalását említik lehetőségként a 2019-ben változó adózási szabályok miatt. Maga az átvállalás könnyen megoldható egy tanulmányi szerződés idei megkötésével, mely az egész tanévre szól (I-II. félév). Kérdésem: hogyan működhet a II. félévi tandíj vonatkozásában a számfejtés, ha azt csak 2019-ben kell megfizetni az iskola díjbekérője alapján? Szabályos idén számfejteni és bevallani mindkét félév tandíját, ha a II. félévi tandíj ténylegesen jövő évi juttatás? Segítségüket köszönöm Liczek Péter

Költség átvállalása Kérdés

Tisztelt Szakértő, Társaságunk vásárolt 2 db tabletet, aminek a költségét egyik partnerünk átvállalja. (Az ő megbízásukból kell használnunk az eszközöket.) Az eszköz a mi tulajdonunkban marad (tehát nem akarjuk eladni), az árát viszont a partner megtéríti. Milyen bizonylatot kell kiállítanom ahhoz, hogy a partner megtérítse részünkre az eszközök értékét? Ha jól gondolom, akkor ez (a költség megtérítése) nem lesz áfás tétel. hova könyvelem a befolyó összeget? Köszönöm!

Tanulmányi szerződésből eredő kötelezettség átvállalása Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Cégünk alkalmazna egy munkavállalót, aki az előző munkáltatójával tanulmányi szerződést kötött. A tanulmányokat a munkavállaló sikeresen teljesítette, azonban az előírt 3 éves munkaviszonyt idő előtt megszünetetné. A tanulmányi szerződésben a cég meghatározott keretösszeget biztosított a munkavállaló részére tanulmányai elvégzésére, mely a tandíj mellett tartalmazta a fizetendő adót, és a megadott keret erejéig az utazási költségeket is. Iskolarendszerű képzésben folyt az oktatás. A tanulmányi szerződés alapján felmondás esetén a keretösszeg időarányosan megfelelő részét kellene visszafizetnie a munkavállalónak. Cégünk a tanulmányi szerződésből eredő valamennyi kötelezettséget átvállalná új munkáltatóként úgy, hogy a munkavállalót semmilyen adózási kötelezettség ne érintse. Kérdésünk az lenne, hogy pontosan milyen adó- / járulékterheket jelent ez cégünk számára, hogyan kellene kezelnünk az átvállalt kötelezettséget? Köszönjük!

Gyógyszerészkamarai tagdíj könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk egy gyógyszertár, a gyógyszerészei részére, helyettük megfizeti a gyógyszerészkamarai tagdíjat. Ezt korábban az 539-re könyveltük. Ez helyes így? Fel kell-e tüntetnünk év végén az M30-as nyomtatványon, illetve a munkavállaló bérkartonján? Ez adómentes, vagy valamilyen formában adóköteles juttatás? Sajnos ezekre a kérdésekre nem találtam egyértelmű választ, ezért szeretném kérni a segítségét. Válaszát előre is köszönöm!

Munkavállaló által meg nem térített bírság Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállalót gyorshajtás miatt megbüntetik a munkáltató által üzemeltetett autóval közlekedve. A munkáltató megfizeti a bírságot, de azt nem hárítja tovább a munkavállalóra. Keletkezik-e ebben az esetben a munkavállalónak adóköteles jövedelme? Köszönettel várom válaszát.

Tandíjat átvállalja a munkáltató Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató egy külföldi egyetemen gépészmérnöknek tanuló, távmunkában részmunkaidős alkalmazottjának átvállalná az egyetemi tandíját azzal a feltétellel, hogy a tanulmányai befejezésével a támogatás időtartalmával megegyező időt köteles a cégnél dolgozni. A cég kohászattal foglalkozik, tehát a tevékenységi körébe vágó szakmáról lenne szó. Van-e a átvállalt tandíj után adókötelezettség (béren kívüli juttatásként)? Válaszát előre is köszönöm.

Átvállalt adó Kérdés

Tisztelt Adózóna! Adott cég rendezvényszervezést számláz le a megrendelő felé, mely szállás, étkezés és ajándéktárgyak átadását is tartalmazza a megrendelő részére és kérésére. Kérheti-e a megrendelő, hogy ezen szolgáltatások után a vállalkozó cég vállalja át a természetbeni juttatások után fizetendő adókat mint adóterheket? A megrendelő ezeket Széchenyi 2020-as, uniós pályázati felhívásra vonatkozóan kéri, melyet a pályázati anyagukban mint feltételeket rögzítettek a szerződés megkötésekor. Egyáltalán átvállalhatók-e ezek az adónemek, és ez esetben a rendezvény önköltségei között vagy a reprezentációs költségek között kellene szerepeltetni a tételeket? Ezen tételek vonatkozásában az előzetesen felszámított áfa visszaigényelhető-e? Köszönettel.

Casco önrész átvállalása munkavállalótól Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalatnak bérelt céges autói vannak, bizonyos személyek kapják, mindenki névre szólóan a pozíciójához. Csak egy munkavállaló jár az adott autóval. Ha valamelyik munkavállaló összetöri a céges autót, melyen olyan casco van, hogy 10 százalék a vállalt önerő, akkor ebben az esetben a cég kifizeti a 10 százalékot és nem követeli a munkavállalótól. Viszont a munkavállaló törte össze az bérelt gépjárművet, és nem kerül levonásra tőle az önrész, a cég átvállalja a kötelezettséget. Kérdés, ez esetben nem tekinthető-e egy burkolt juttatásnak (amit adózni kellene), hogy az önrészt a cég fizeti? Köszönettel

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink