Megszűntek a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt bevezetett szlovák és osztrák korlátozások

  • adozona.hu

A páros ujjú patásokat érintő ragadós száj- és körömfájás betegség miatt Szlovákia és Ausztria feloldotta a korlátozásokat, Horvátország továbbra is ideiglenes határellenőrzést végez – közölte az ORFK szerdán a police.hu oldalon.

Horvátországban 2025. április 15-étől két határátkelőhelyet, Udvar (Duboševica) és Letenye (Goričan) határátkelőhelyeit használhatják azok a járművezetők, akik patás állatokat, illetve ezekből az állatokból származó termékeket szállítanak; az összes ilyen járművet fertőtlenítik, amelyről igazolást kapnak.

Kötelező tisztítási, mosási és fertőtlenítési intézkedések vonatkoznak az üres közúti járművekre is, amelyek száj- és körömfájásra fogékony élő állatok vagy nyers tej szállítására szolgálnak. Ezeknek a járműveknek a Horvátországba történő belépés előtt fertőtlenítésen kell átesniük, melyről hivatalos igazolással kell rendelkezniük, és azt az illetékes hatóság kérésére be kell mutatniuk.

Személyellenőrzés továbbra sincs a magyar-horvát határszakaszon.

A szlovák és osztrák társszervek tájékoztatása szerint 2025. május 21-én 0 órától a ragadós száj- és körömfájás betegség kapcsán az állatszállító gépjárművek ellenőrzésének végrehajtásával kapcsolatos határmenti intézkedései feloldásra kerültek.

Ennek értelmében a magyar-osztrák, valamint a magyar-szlovák viszonylatban a határátlépési pontokon újra megindulhatott a forgalom.

A működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani.

Felhívjuk az utazók és az ingázók figyelmét, hogy utazásuk megtervezésekor folyamatosan kísérjék figyelemmel a rendőrség hivatalos honlapját. Ha halasztható az utazásuk, fontolják meg a későbbi indulást – olvasható a police.hu-n.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elhatárolt veszteség összege

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink