hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Vigyázzon a makrélafilével, szilánk lehet benne!

  • MTI

Szilánkokat talált egy piaci ellenőrzés során a cseh hatóság egy marokkói származású makrélafilében, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett riasztás útján értesült az esetről.

A Nébih honlapja szerint Magyarországra és Szlovákiába is érkezett a makrélafilé napraforgóolajban elnevezésű, COOP Premium márkájú, nettó 125 grammos, 8 595139 774318 vonalkóddal ellátott, könnyen nyitható húzógyűrűs halkonzervből az idén június 29. és október 4. között.

A termékben éles, 0,5 centiméternél kisebb méretű idegen anyagot találtak, összetételéről és eredetéről a Nébih egyelőre nem rendelkezik pontos információkkal.

A hivatal közleményében ismerteti: a makrélakonzervet forgalmazó cseh nagykereskedő kezdeményezte a termék kivonását a forgalomból, és értesítette kereskedelmi partnereit a szükséges intézkedések megtételéről, amelyek végrehajtását a magyar hatóság is felügyeli.

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a terméket ne fogyasszák.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Pénztárgépes bevétel és számla

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Számlatömb használata

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Rossz adószám feltüntetése a számlán

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink