hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Példátlan ügy: végrehajtás a végrehajtói iroda ellen

  • lapszemle

Megkezdődött egy eddig példa nélküli folyamat: végrehajtás indult a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar ellen, mert hiába az elmarasztaló jogerős ítélet, nem fizet. Most kiderül, tömegesen jelentenek-e elfogultságot a végrehajtók, és ha igen, ez meddig folytatható, vagy mikor unja meg a cég, amelynek tartoznak, mert az ő kezükben is van még adu – írja a hvg.hu.

Augusztus 12-én kiállította a Fővárosi Törvényszék a jogszabályban előírt okiratot, a végrehajtási lapot, amely alapján elindul a végrehajtási eljárás – paradox módon éppen az ilyeneket végző végrehajtók hivatásrendi szerve, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) ellen. Az MBVK 2015-ös létrehozása óta példátlan eset okáról a HVG írt: az MBVK nem fizetett ki teljesen egy informatikai fejlesztéssel általa megbízott céget, amely bírósághoz fordult, amely jogerősen megítélt 1,1 milliárd forintot és kamatait, így a járulékos költségekkel az MBVK fizetnivalója mintegy kétmilliárd forint a cég felé.

A teljes cikket itt olvashatja el!

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzletrész értékesítése

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Román állampolgár foglalkoztatása

Dócziné Szabó Nikoletta

munkajogi és bérszámfejtési szakértő

NEXON

Lengyel magánszemélytől vásárolt berendezés ÁFA vonzata

Gyüre Ferenc

adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 október
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink