hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Veszteség elhatárolása és a korábbi évek veszteségének elszámolása az szja-ban

  • Lepsényi Mária adószakértő

A tárgyévi veszteség későbbi évekre történő elhatárolása önálló tevékenység folytatása esetén csak az egyéni vállalkozót és a mezőgazdasági őstermelőt illeti meg az szja-törvény vonatkozó szabályai szerint. Minden más esetben a tárgyévi bevétel mértékéig vehetők figyelembe az adott évben felmerült és elismert kiadások.

Az elhatárolt veszteséget az egyéni vállalkozó és a mezőgazdasági őstermelő a következő öt adóév (de legkésőbb az egyéni vállalkozói tevékenység és az őstermelői tevékenység megszüntetésének adóéve) egyéni vállalkozói és őstermelői tevékenységéből származó jövedelmével (ideértve az önellenőrzés, adóellenőrzés során feltárt jövedelmet is) szemben számolhatja el.

A mezőgazdasági tevékenységet folytató egyéni vállalkozó és őstermelő a veszteség összegét elszámolhatja az előző két év jövedelmével szemben is. A veszteség továbbviteléhez nem kell az adóhatóságtól engedélyt kérni.

OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben kifejtjük a vonatkozó szabályokat!


A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kamarai hozzájárulás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Repülőjegy harmadik országbeli munkavállalónak

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Készpénzfizetési határ túllépése nem kapcsolt vállalkozások esetén

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 június
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink