hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Kemény munkaügyi szigorításra készül Görögország

  • MTI

Országos légi- és kompforgalmi korlátozásokhoz is vezethetnek a csütörtökre szervezett görögországi sztrájkok, amelyekkel a kormány munkajogi törvénytervezete miatt tiltakoznak.

Az előzetes szakszervezeti jelzések szerint a légi irányítók mellett a kompok és a tömegközlekedési dolgozók is a munka szüneteltetésére készülnek, hasonlóan a tanárokhoz és a kórházi dolgozókhoz.

Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök kormánya az új törvénytervezettel rugalmas munkaidőt vezetne be. A tervezetben egy hatodik munkanap (szombat vagy vasárnap) bevezetése is szerepel – ezen kötelező lenne dolgozni, de 40 százalékos kiegészítő bér is jár érte. Szintúgy bevezetnék az „igény szerinti foglalkoztatást”, amely lehetővé tenné a munkaadó számára azt, hogy a dolgozókat csupán 24 órával az érintett munkanap előtt munkára kötelezhessék.

A törvénytervezet a munkavállalók részére lehetővé másodállás elvállalását, ha a nyolcórás főállás mellett legfeljebb napi öt órában vállalnak egyéb munkát.

A szakszervezetek az ötnapos munkahét és a nyolcórás munkanap „felhígítása” miatt bírálják a törvényt. „Az új törvényjavaslat 13 órás munkanapot és 78 órás munkahetet ír elő, ezzel eltörli a munkaszünetet és a szabadságot is” – mondta a kereskedelmi hajózásban dolgozók szakszervezete.

A közalkalmazottak szakszervezeteinek ernyőszervezete, az ADEDY azért is aggodalmát fejezte ki, mert az új törvénytervezet alapján ötezer eurós pénzbírságot szabhatnak ki a munkavégzést megtagadó, sztrájkoló dolgozókra.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Magánszemély ingatlan bérbeadása és az áfa

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Számlázás

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Üzletértékesítés

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2023 december
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31