16 találat a(z) zártvégű pénzügyi lízing cimkére

Zártvégű pénzügyi lízing: áfavisszaigénylés pénzforgalmi szemléletű egyéni vállalkozó/őstermelő esetén Kérdés

Család gazdálkodó zártvégű pénzügyi lízing értékcsökkenése Kérdés

Pénzügyi lízing átvállalása Cikk

Megoldható-e, hogy egy magánszemélyként autót lízingelő ügyvezető bevigye a gépkocsit a társaságba úgy, hogy a kft. üzembentartóként legyen bejegyezve? Milyen adófizetési kötelezettséggel jár ez, ki fizeti a cégautóadót, és átvállalhatja-e a gazdasági társaság a részletfizetést? Olvasói kérdésre Nagy Norbert adószakértő válaszolt.

Személygépkocsi aktiváláskori bekerülés iértéke Kérdés

Pénzforgalmi elszámolású egyéni vállalkozó zártvégű lízing Kérdés

Személygépkocsi beszerzése zártvégű pénzügyi lízing konstrukcióval Kérdés

Egyéni vállalakozó – pénzügyi lízing Kérdés

Kkv-kedvezmény pénzügyi lízinggel beszerzett eszközre Kérdés

Zártvégű pénzügyi lízing könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áttanulmányoztam a témában megjelent válaszokat, de azt szerintem csak az érti meg, aki egyébként is gyakorlott a témában. Kérem gyakorlati példával, számokkal bemutatni a könyvelést! Kisteher, számlázott ár: nettó 6 039 370 Ft + 1 630 630 áfa, önrész: 2 301 000 Ft, havi tőketörlesztés: 82 450 Ft, kamat: 7333 Ft. Köszönettel!

Eszközbeszerzés elszámolása zártvégű pénzügyi lízing esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi esettel kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. Családi gazdálkodó, zártvégű pénzügyi lízing konstrukcióban vásárol nagyértékű eszközt, melyet 2017-ben üzembe is helyez. A kizárólag üzleti célt szolgáló eszközt – adóköteles jövedelmének csökkentése érdekében – szeretné egyösszegben költségként elszámolni a 2017. évről benyújtandó adóbevallásában. Megteheti ezt zártvégű pénzügyi lízing esetén is? Bizonytalan vagyok amiatt, hogy ugyan az eszköz teljes bekerülési értékét leszámlázta a lízingbeadó, de ennek a számlának a pénzügyi rendezése a lízingszerződés szerinti ütemezésben történik meg három év alatt. Egyszeres könyvelésben akkor számolunk el költséget, amikor a számla pénzügyileg rendezve van. Az eszköz egyösszegű költségelszámolásának feltétele a számla tárgyévben történő teljes pénzügyi rendezése? Válaszát előre is köszönöm.

Egyéni vállalkozó – személygépkocsi-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alanyi adómentességet választott, egyébként az áfatörvény 85. § hatálya alá tartozó tevékenységet folytató egyéni vállalkozó saját tulajdonában van egy nem kizárólag üzemi célt szolgáló személygépkocsi. Az egyéni vállalkozó új személygépkocsi beszerzését tervezi. A gépjármű vásárlása zárt végű pénzügyi lízingszerződés keretében, visszlízing formájában történne. Kérdéseim: 1. A vállalkozó tulajdonában lévő, régi személygépkocsi értékesítéséről kell-e, ha igen, milyen adattartalommal (áfás, mentes, különbözeti áfás) számlát kiállítania? 2. A zártvégű pénzügyi lízingszerződés során az egyéni vállalkozó által a pénzintézet felé számlázott új személygépkocsi értékesítéséről kell-e, ha igen, milyen adattartalommal számlát kiállítania? 3. Bármelyik személygépkocsi értékesítése vállalkozói bevételnek számít-e, vagy ingó értékesítéséből származó jövedelemként az elkülönülten adózó jövedelmek között adózik? 4. Ha az egyéni vállalkozó a fenti gazdasági események megtörténte és a felmerült költségek (illeték, átalány, amortizáció, gfb, casco, cégautóadó stb.) elszámolása után kivonná a vállalkozási tevékenysége köréből az újonnan beszerzett személygépkocsit – a továbbiakban kizárólag magánszemélyként használná, semmilyen formában nem számolna el költséget a gépjárműhöz kapcsolódóan –, azt megteheti-e, illetve milyen formában (esetlegesen szankciókkal) tehetné meg? Segítségüket megköszönve, tisztelettel.

Tudnivalók a pénzügyi lízingről és könyveléséről Cikk

Az olvasók egyre többször teszik fel a kérdést: mi a különbség az egyes lízingfajták között, hogyan végezhető el a besorolásuk és hogyan kell elszámolni őket. Elég nagy a bizonytalanság a témakörben, számos szakirodalom foglalkozik a kérdéskörrel. Az egyes jogszabályokban fellelhető definíciók jelenleg sem teljesen azonosak, ráadásul az uniós szabályozás – s ennek nyomán a hazai is – 2019-től jelentősen változni fog.

Tehergépkocsi zártvégű lízing áfavisszaigénylés Kérdés

Kérem, ha lehet, gyakorlati példán keresztül segítsen értelmezni az áfatörvény 135. paragrafusát. Mikor, és milyen ütemben lehet az áfát visszaigényelni? 2011-től kezdődik a zártvégű pénzügyi lízing.

Készletfinanszírozott autók – hogyan könyveljem? Kérdés

Tisztelt Válaszadó! Következőkben kérném szakmai álláspontjukat: cégünk gépjármű-márkakereskedés és szakszerviz is egyben. Tulajdonosi döntéstől függően a továbbértékesítési céllal beszerzett új gépkocsik egy részéhez készletfinanszírozó segítségét kérjük. A finanszírozás szerződéskötéssel jár, a finanszírozandó gépjármű bejövő számlájának esedékességét megelőző napokban kérjük, és kötjük meg a szerződést. Általában a teljes bruttó vételárat finanszíroztatjuk meg, 90 napig kamatmentesség áll fenn. (Ez idő alatt ki is fizetjük a vételárat.) Finanszírozás esetén „egyedi lízingszerződést és adásvételi szerződést” kötünk a finanszírozóval. (Keretszerződés „készlet és tesztgépkocsik finanszírozását célzó zártvégű pénzügyi lízing” címmel.) Ő a számlára megnevezésként az adott személygépkocsi zártvégű pénzügyi lízingjét tünteti fel. A folyamat a következő: 1/ Megérkezik az új gépkocsi bejövő számla a vezérképviseletünktől. Ennek könyvelése a következő: T 2611/4661 K 454 2/ Finanszírozzuk és kiszámlázzuk (ki kell számlázni) a készletfinanszírozónak az autót: T 311 K 9117/4671 T 8147 K 2611 3/ Visszaszámlázza a készletfinanszírozó az autót: T 2617/4661 K 454 4/ Eladom a végső vevőmnek az autót: T 311 K 9111/4671 T 8141 K 2617 Ez az oda-vissza számlázás finanszírozás esetén 2015. évtől adózási (helyi iparűzési adó és elvárt jövedelem alapján történő adózás) problémákat vet fel: Tulajdonképpen egy darab autó beszerzése – majd befinanszírozása kétszeri árbevétel és elábé könyvelést jelent. Az elvárt minimumadó számításánál a tao-törvény nem ismeri el az elábét. Az ipa számításánál, ha az árbevétel eléri az 500 millió forintot (eléri cégünknél!), akkor az a fölötti rész árbevételénél az elábé 85 százalékát ismeri el csökkentő tételként. Mindkét adószámításnál megnő az adófizetési kötelezettségünk. Kérdésünk az, hogy hogyan kezeljük a fent leírtakat (hogyan könyveljük), hogy többlet adófizetési kötelezettséget ne keletkeztessen? Válaszukat várva, tisztelettel.

Személygépkocsi-lízing fajtái és az áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi lízingügyletekkel kapcsolatban kérem a segítségüket. A kft. kettő személyautót lizingel. Az egyiket a Budapest Autó finanszírozza, 60 hónapos, zárt végű pénzügyi lízing konstrukcióban. Amit tudok: a zártvégű lízing az egy hitelkonstrukció, amit a kötelezettségek között kell kimutatni, a gépkocsi aktiválásával egyidejűleg. Amortizálni lehet, útnyilvántartás alapján a költségek elszámolhatók, cégautóadó-fizetési kötelezettség van. Mivel személygépkocsiról van szó, áfa nem igényelhető vissza. A másik autót az MKB Lízing finanszírozza, 60 hónapos, nyíltvégű pénzügyi lízing konstrukcióban. Maradványérték is van meghatározva a havi részletfizetések mellett. Amit erről tudok, ez egy bérleti konstrukció, a havi bérleti díjak áfája levonható, nem kerül aktiválásra, útnyilvántartás alapján a költségek elszámolhatók, és nincs cégautóadó-fizetési kötelezettség. Ami zavaró tényező, hogy mind a két autónál a forgalmiban csak üzembentartó a kft. Kérem, hogy ha jó az információm, akkor erősítsék meg, ha nem, akkor segítséget kérek az áfalevonhatóság, cégautóadózásban és a helyes könyvelésben, mivel ez már a júniusi áfát is befolyásolhatja. Nagyon szépen köszönöm előre is: Buriánné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kondipark adóvonzata

Nagy Norbert

adószakértő

Adószámos magánszemély

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink