35 találat a(z) visszamenőleg cimkére
Családi kedvezmény visszamenőleg Kérdés
Szja-kedvezmény tartós betegség esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét az alábbi kérdésben: Ismerősöm macula degeneráció szembetegségben szenved, amely 2011. év óta fennálló végleges szembetegség, erről az orvosi igazolásal csak 2019. februári keltezésűvel rendelkezünk, amely tartalmazza a 2011. év óta fennálló betegség megjelölést is és az adókedvezményre jogosító kódot is. Visszamenőleg igénybe vehetjük-e ilyen igazolás alapján a személyi jövedelemadó kedvezményt önellenőrzéssel? Köszönöm válaszát!
Kiküldetés, napidíj elszámolása visszamenőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként fuvarozást végzek. A belföldi napidíjat és a külföldi kiküldetési díjat elszámolhatom-e saját részemre visszamenőleg? Ha elszámolható visszamenőleg, akkor adóéven belül vagy korábbi évekre is? Megtisztelő válaszát köszönöm!
Töröltethető-e visszamenőleg a pénzforgalmi elszámolás? Cikk
Elkerülte az új könyvelő figyelmét, hogy ügyfele korábban pénzforgalmi elszámolást választott. Utólag és visszamenőleg semmissé tehető-e a választás. Olvasói kérdésre dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Tevékenység bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tudnak-e valamit adóhivatali oldalról, hogy amikor a 18T201T nyomtatványon egy kft.-nek törlésre jelölök egy tevékenységet, akkor az 20-30 nap után miért nincs még mindig feldolgozva és átvezetve a törzsadaton? Ugyanez a kérdésem a tevékenységbejelentésre is. Két éve nem voltak ilyen problémák, de például tavaly fél évig nem dolgoztak fel egy általam beküldött ilyen változásbejelentést. Ez miért lehet? A nyomtatványon változásbejelentést jelölök, a változás hatályba lépése visszamenőlegesen 2018. 01. 01, valamint a B01-es lapon megadom a 2. pontban a tevékenység kódját és a "T" kódjelet. Netán a visszamenőleges változás miatt lehet?
Visszamenőleges bérfejlesztés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Február hónapban bért emeltünk a munkavállalóinknak, melyet január 1-jétől visszamenőleges hatállyal kapnak meg. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben milyen januárban elszámolt jogcímekre kell érvényesíteni az új béreket? Különbözetet kell-e számolni például a kifizetett túlórákra, műszakpótlékra, szabadságra, betegszabadságra? Ha igen, lehet-e összevontan visszamenőleges bérfejlesztés jogcímen számfejteni a juttatásokat? Válaszát előre is köszönöm!
Szochokedvezmény Kérdés
Gyesről visszatérő munkavállalónk gyermeknevelési támogatásra adta be az igényét, akit jelenleg részmunkaidőben foglalkoztatunk. Mivel még semmilyen igazolást nem tudott hozni, így a munkáltató nem tudta érvényesíteni az anyasági ellátásban részesült munkavállaló után az adókedvezményt. A kérdés az lenne, hogy a gyetről szóló igazolás birtokában – amennyiben az csak két hónap múlva lesz, akkor onnantól – 5 évig (3 + 2) érvényesítheti (69 hónapba belefér) az adókedvezményt a munkáltató, vagyis nem veszíti el a kedvezményt azért, mert később kapja meg az igazolást?
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk 2013-ban lépett be a cégbe, jelenleg is itt dolgozik. A magánszemély 2012-ben gyesben részesült. Megállapításunk szerint 2013-ban a cég jogosult volt igénybe venni szochokedvezményt a gyest követően munkát vállaló anya után, de nem lett érvényesítve. Utólag, igazolás beszerzését követően érvényesíthető-e visszamenőleg 2013-ra? Válaszát köszönöm
Megbízási díj inflációs emelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdés megválaszolásában szeretném a segítségüket kérni: Egy kft. 2013. évtől időszaki elszámolással (havi) szolgáltatást lát el egy másik gazdasági társaságnak. A közöttük érvényben lévő megbízási szerződésben meghatározásra került, hogy a megbízási díjakat (több szolgáltatást is nyújtanak külön árakon) emelik a következő év január elsejétől a KSH által közzétett hivatalos infláció mértékével. A szerződéskötés óta (2013) a megbízott nem élt ezzel a lehetőséggel, és a szerződéses áron számlázta a havi elszámoláskor a szolgáltatásokat. Most azonban abban gondolkodik a megbízott, hogy ezen emelési lehetőséget a szerződésben rögzített közös megállapodásra hivatkozva – visszamenőlegesen/így utólag érvényesíteni kívánja. Van erre utólag is lehetősége? Amennyiben igen, minden évben ezt éves szinten kell kalkulálni? Milyen mértékűek voltak ebben az időszakban az inflációs mutatók? Köszönöm szakértő válaszukat!
Visszamenőleg évekre meg kell fizetni a 7110 forintot Kérdés
Tisztelt Széles úr! Visszamenőleg évekre meg kell fizetni a járulékot, aki eddig nem fizetett? Köszönöm előre is válaszát
Családi pótlék – visszamenőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem hároméves munkaviszony után szült két gyermeket. Az elsőnél még minden társadalombiztosítási szempontra odafigyeltek, a második gyermeknél azonban elfelejtették a táppénzt megigényelni. Kérdésem: van-e lehetőség a kisebbik (most 2 éves) gyermek után a családi pótlék visszamenőleges megigénylésére? Válaszukat előre is köszönöm: Jerkovits János
Családi adókedvezmény visszamenőleg Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Jelenlegi kérdésem a 2017. 07. 14-én családi adókedvezmény címen feltett és ön által megválaszolt témával kapcsolatos. A családi adókedvezményt igénybe vevő apa a Veszprém megyei Kormányhivatal Veszprémi Járási Hivatalától megkapta a határozatot, hogy 2017. július 1-jétől mind a két gyermek után jogosult a családi pótlékra (egyik gyermek: szül: 1996. 08. 06. és másik gyermek: szül: 1998. 02. 09.). Az összeg: 29 600 Ft. Kérdésem: 1. Adhatom-e a 200 000 Ft összegű családi adókedvezményt mindkét gyermekre visszamenőleg az augusztusi bér kifizetésekor? 2. Július hóra pedig a 200 000 Ft és a már megadott 66 670 Ft különbözetét szintén az augusztusi elszámolásnál? Nagyon köszönöm a segítségét, tisztelettel: Ferenc E.
Szállító számla több évre visszamenőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás bérel egy helyiséget, a rezsiszámlát nem a tulajdonos, hanem egy másik bérlő számlázza mert nála van a fő leolvasó óra. A bérleményt 2014. évben vették ki, a számlázás elmaradt, most érkezett egy számla áram- és gázelszámolás 2014--2017. 04. 19-éig. Kérdésem a következő áfa szempontjából elszámolhatom a számlát így, hogy már 3 évet érint? Valamint a vállalkozás mikrogazdálkodó beszámolót készít, így ha jól értelmezem, elszámolhatom 2017. évi költségként. Elég a főkönyvben, ha külön soron feltüntettem vagy szét kell bontanom 2017. évi és az előző évekre? Van esetleg még más teendőm a számlával kapcsolatban? Az iparűzési adóban is figyelembe vehetem? Válaszát előre is köszönöm üdvözlettel
Lakáscélú hitel támogatás visszamenőleges hatállyal Kérdés
Tisztelt Szakértő! A lakáscélú felhasználásra felvett hitel törlesztéséhez szeretne a munkáltató támogatást adni a dolgozójának. Kérdésem: Tartalmazhatja-e a 2017-ben létrejött támogatási szerződés azt, hogy a munkáltató 2016. januártól vállalja a hiteltörlesztés támogatását oly módon, hogy a szerződés aláírását követően egy összegben elutalja a 2016-os teljes évi támogatás összegét, valamint a 2017 első három hónapjára jutó támogatás összegét, a számlavezető bankjában létrehozott elkülönített számlára, ahonnan a teljes összeg a munkavállaló által megadott számlára kerül továbbutalásra. Ezt követően havonta utalja a megállapított támogatás összegét. Köszönöm!
Utólag kérelmezett gyed miatti járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft. ügyvezetője 2016.11.15-étől elvileg jogosult lett volna a gyedre, mivel lejárt a csedre való jogosultsága. Sajnos azonban a gyed folyósításával kapcsolatos kérelmet csak 2017.02.12-én nyújtotta be az OEP-hez. Közben elkezdett személyesen közreműködni. Kérdés, hogy 2016.11.15-étől kezdődően kellett volna járulékokat fizetnie a személyes közreműködés miatt? Jövedelmet nem vett fel egyébként. Ha utólag folyósítják neki a gyedet, akkor azt ugye 2016.11.15-étől fogják visszamenőleg és visszamenőleg mégis mentesülne a járulékok fizetése alól, vagy csak a gyed folyósítás tényleges megkezdésétől mentesülne járulékfizetés alól? Mi lesz ez esetben a gyed folyósításának kezdő napja, amelytől a társas vállalkozás mentesül a járulékfizetés alól?