105 találat a(z) vissza nem térítendő támogatás cimkére
Vissza nem térítendő támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk iparfejlesztési beruházások ösztönzésére kiírt pályázaton vissza nem térítendő támogatást kapott, mely alapján új ipari csarnokot és gépeket vásárolt. A használatbavételi engedélyt ez év februárjában kapta meg, a támogatási összeg ezután fog befolyni, de a költségek mindegyike a 2018-as évben merült fel. El kell-e, el lehet-e számolni aktív időbeli elhatárolással szemben az egyéb bevételt? Válaszát előre is köszönöm!
Vissza nem térítendő támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szakmai véleményt kérünk az alábbi kérdésről. A 2016. évben pályázati kiírás alapján vissza nem térítendő támogatást ítéltek meg kisméretű terménytároló építésére. A támogatás intenzitása 50 százalék. A 2018. évben a terménytároló megépült, a kivitelező minden számlája kiegyenlítésre került. A terménytároló működési engedélyét a kormányhivatal 2018. 12. 04-ével megadta. Kifizetési kérelem a 2019. évben került beadásra. A gazdálkodó egyéni vállalkozó, de mellette családi gazdálkodó is. Hogyan járunk el helyesen, elszámolhatjuk-e a 2018. évben vagy csak a 2019. évben, amikor megkapom a benyújtott támogatás összegét? Kérdésem még, hogy mint családi gazdálkodó elszámolhatom-e egyösszegben vagy mint egyéni vállalkozó százalékosan számolom az értékcsökkenést? Van-e lehetőség a költség egyösszegű elszámolásának megosztására évek között? Köszönettel: Gállné
Vissza nem térítendő munkáltatói lakáscélú támogatás számviteli elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató vissza nem térítendő lakáscélú támogatást nyújtott dolgozójának a 2018-as cafeteria rendszerében. A kérdésem az adott ügylet számviteli elszámolására vonatkozik. Például személyi jellegű egyéb ráfordításnak vagy véglegesen átadott pénzeszköznek minősül-e? Köszönettel: Takács Enikő
Könyvelési kérdés
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! . Az alábbi könyvelési kérdésben szeretnék segítséget kapni: Egy nonprofit közhasznú kft. (mely a helyi önkormányzat tulajdona) több évvel ezelőtt alakult. 2017. októberben a testület döntése alapján vissza nem fizetendő támogatásként átutaltak a kft.-nek 1300 eFt-ot tőketartalék-képzésre, azzal a kikötéssel, hogy folyó év 4. negyedévében munkabérre és annak járulékaira használhatja föl (2017. évben). A kft. számlájára befolyt az összeg a IV. negyedév első napjaiban, majd a IV. negyedévben havonként maradéktalanul fölhasználta bér-, és járulékkötelezettségek pénzügyi rendezésére a teljes összeget. Kérném szépen a fenti műveletek könyvelési kontírozását.
Ismét pályázhatnak a társasházak vissza nem térítendő támogatásra
Cikk
Tizedszer hirdeti meg az OTP társasházi pályázatát az idén, a korábbi összdíjazás és a nyertesek száma is megduplázódik, 20 lakóközösség nyerhet el összesen 20 millió forint vissza nem térítendő támogatást felújításra, korszerűsítésre – közölte a pénzintézet. A kiírás országos, a pályázatra február 12. és június 17. között nevezhetnek a társasházak, lakásszövetkezetek.
Vissza nem térítendő támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás 2017. évben benyújtott pályázat keretében vissza nem térítendő támogatásra jogosult. A tárgyévben támogatási előleg került kifizetésre. A projekt fizikai befejezése 2018. A támogatási előleg számviteli elszámolása hogyan történik, rövid lejáratú kötelezettségek között kell kimutatni a mérlegben? Mikor kell átvezetni az egyéb bevételek közé, illetve elhatárolni azt? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Kisvállalkozások, amelyek állami pénzből vettek fel új dolgozókat
Cikk
Munkahelyteremtő beruházásokra több mint 4 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert el 262 mikro-, kis- és középvállalkozás a nemzetgazdasági miniszter döntése alapján.
Prototípus létrehozásának elszámolása vissza nem térítendő támogatás útján
Kérdés
Ügyfelem GINOP támogatást nyert ("Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása"), melynek részei: De mininis támogatás; Regionális beruh. támog.; Kis-és középváll. vásáron való részvételéhez nyújtott támogatás; Kutatás-fejlesztési projekthez nyújtott támogatás. A projekt eredménye egy saját fejlesztésű, egyedi gép prototípusának létrehozása, mely sorozatgyártásra lesz alkalmas (de nem mi fogunk sorozatgyártást végezni). A pályázatban konzorciumban egy másik céggel is van. Létrejön saját forrásból és az igényelt támogatásból. Szeretnék segítséget kérni (kontírozással), hogy a projekt során (mely eleje 2016. volt, s elsz. várható ideje 2018. év lesz) az évek alatt keletkezett eszközbeszerzések (amiből összerakják a gépet), a beléjük beépített szoftverek, tervező szoftverek, közbeszerzési költségek, szakmai megvalósításhoz kapcsolódó személyi jell.ráfordítások, anyagköltségek stb. hogyan könyvelendők az évek alatt, milyen főkönyvi számokra? A cég kapott 2016-ban támogatási előleget. Helyes könyvelése? Az elgondolásunk: év közben felmerült költségek mindegyike T5 (még az eszközbeszerzések is), lebontva a főkönyvi számokat a projektszámra, majd év végén T112 (kisérleti fejlesztés aktívált értéke)-K582, melynek összege az év közben az egyes 5-ösre könyvelt felmerült költségek; egyúttal lekötött tartalék képzése T413-K414 ugyanezzel az összeggel. Következő évben újra gyűjtjük a ktg-et, s annak a fenti szerinti év végi elszámolása történik. Majd a prototípus elkészülte során T114-K112.
Fejlesztési célra kapott támogatás számvíteli elszámolása
Kérdés
Az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás kaptunk. Meg szeretném kérdezni, hogyan történik a számvíteli elszámolása? Az 1407/2013EU bizottsági rendelet alapján csekély összegű (de minimis támogatásnak minősül, a 651/2014/EU rendelet 1. pontjában, a 24. paragrafus a) pontjában, és a 25-32 paragrafusokban foglaltaknak megfelelően nyújtották, regionálisi beruházási támogatásnak minősül. A támogatás a gép bruttó vételárának az 50 százaléka, 24 millió forint. Előre is köszönöm a segítséget: Kutasi Gabriella
Kérdés a "Nem csak banki kölcsönből lehet lakást venni" című cikkhez
Kérdés
Kedves Lepsényi Mária! Kérdésem a "Nem csak banki kölcsönből lehet lakást venni" című cikkel (http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Nem_csak_banki_kolcsonbol_lehet_lakast_venn_90BZ1A#utm_source=adozona.hu&utm_medium=email&utm_campaign=ado_daily&utm_content=201609_old_subscribed) kapcsolatban, hogy szabályozza-e törvény vagy kormányrendelet a méltányolható lakásigénynél, hogy a megvásárolni kívánt lakás mellett nem lehet más ingatlan a munkavállaló tulajdonában? Nem találok erre vonatkozóan semmit, csak a megvásárolni kívánt ingatlan nagyságára, az együttköltözőkre... Lehetséges lenne, hogy ha valakinek több ingatlan is van már a birtokában, egy újabb vásárlás estén is adható a vissza nem térítendő támogatás a munkáltatótól, ha az ingatlan megfelel a törvényi, kormányrendeleti előírásoknak? Köszönöm! Bodor Mária
Adomány dokumentálása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyszeri, vissza nem térítendő támogatást juttat egy – közhasznúsággal is rendelkező – egészségügyi alapítványnak. Erről egy egyszerű támogatási szerződést készítettek a felek, amely szerint a pénzösszeg átutalásra került az alapítvány részére. Milyen egyéb dokumentációra lenne még szüksége a támogatás elszámolásához a kft.-nél, és milyen igazolásokat kell beszerezni ezügyben? Hogyan kell igazoltatni a közhasznúsági jogállást?
Lecserélné régi hűtőjét, mosógépét? Így kaphat hozzá pénzt az államtól
Cikk
Ma elindult a háztartási nagygépek csereprogramja, elsőként az észak-alföldi régióban élők nyújthatják be a támogatási igényeiket – közölte Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára az Otthon melege program háztartási nagygépcsere alprogramjának sajtótájékoztatóján. A következő hetek során az ország összes régiójában megnyitják a pályázatot, utolsóként – augusztus utolsó hetében – a központi régióban, Budapesten és Pest megyében.
Vissza nem térítendő támogatás és telekvásárlás
Kérdés
Egy cég telephelyfejlesztésre kapott GOP-2.1.1-11/ M-2012.5128 sz. alatt vissza nem térítendő támogatást. A támogatás mértéke 45%. A cég telekre és épületre bontotta a beruházást, amelyet aktivált. Kérem, szíveskedjenek közölni, hogy a támogatást meg kell-e osztani telekre eső támogatásra és épület támogatásra. Ha igen, a telekre eső támogatásrész hogyan könyvelendő? Esetleg a kapott támogatás elszámolható-e az épület értékcsökkenésével szemben?
Alkotói támogatás adózása
Kérdés
Alkotóművész 2 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült, "alkotói támogatás új komolyzenei mű létrehozására" címen. A mű leadását követően a támogatótól megkapta az igazolást, mely szerint a támogatás "önálló tevékenységből származó jövedelemnek" minősül. 10%-os költséghányadot kívánunk érvényesíteni. Kérdésem, hogy a 15%-os szja-n kívül kell-e egyéb adót vagy közterhet fizetni? Köszönettel: vbtax
Fiatal mezőgazdasági termelők támogatásának elszámolása
Cikk
A fiatal mezőgazdasági termelőknek juttatott vissza nem térítendő támogatás elszámolásának ütemezésével és áfaelőírásaival kapcsolatos olvasói kérdésekre Sinka Júlia okleveles adószakértő válaszolt.