49 találat a(z) védjegy cimkére

Új minőségtanúsító védjegyre pályázhatnak a vállalkozások Cikk

Május 25-éig nyújthatják be pályázataikat a Kárpát-medencei vállalkozások az idén először meghirdetett Érték és Minőség Nagydíj tanúsító védjegyre, 47 kategóriában – közölték a kiírók.

Matyóhímzéses lesz a GMO-mentes magyar élelmiszerek védjegye Cikk

Új védjegyet vezet be a Földművelésügyi Minisztérium (FM) a géntechnológiai módosításoktól (GMO) mentes magyar élelmiszerek megkülönböztetésére – közölte Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter szerdán sajtótájékoztatón, Budapesten.

Adidas-csíkok – védjegy ügyben döntött az uniós bíróság Cikk

Az Adidas német sportszergyártó, melynek védjegyében három párhuzamos csíkozás szerepel, megakadályozhatja azt, hogy más gyártók cipőin elhelyezett, két párhuzamos sávból álló megjelölést európai uniós védjegyként jegyezzék be – közölte az Európai Unió Bírósága csütörtökön.

Dinnyevédjegy bevezetését tervezik Cikk

Dinnyevédjegy bevezetését tervezik, hogy a fogyasztók jobban meg tudják különböztetni a magyar dinnyét a külfölditől – mondta Horváth Zoltán, a Baranya megyei kormánymegbízott az M1-en.

Védjegy bejelentés Kérdés

Az alábbiakban kérném a segítségüket: Egy kft. a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál bejegyeztette a cégnév és céglogó tulajdonjogát. Ezért 2x74 800 forintot fizetett. A kérdésem az, hogy ezt a védjegyet a fenti összegben az immateriális javak között kell-e szerepeltetni? Elszámolható-e rá értékcsökkenés? Milyen mértékben stb.? Összességében van-e valami speciális szabály a cégnél a védjegy elszámolásának tekintetében? Előre is köszönöm a segítségüket.

Védjegyhosszabbítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. 10 évente védjegyet hosszabbít, ami idén aktuális. Ezt a díjat rá kell aktiválni a védjegy bejelentési díjára vagy költségként elszámolható és 10 évre egyenlő arányban el kell határolni? Köszönöm a válaszát!

Kevesebb kedvezmény érvényesíthető a jogdíj alapján Cikk

Az OECD BEPS cselekvési tervének részeként hazánk átalakítja a jogdíjkedvezmények rendszerét. Az új szabályok 2016. július 16-ától léptek életbe, melynek hatására lényegesen csökkennek a kapott jogdíj alapján érvényesíthető kedvezmények. A módosítások a társasági adón kívül a helyi iparűzési adót is érintik – olvasható a LeitnerLeitner adózásrólérthetően című blogjában.

Így különböztetik meg a magyar pékárut Cikk

Védjegyet vezet be a pékszövetség a magyar sütőipari termékekre, a magyar pékség védjegyet azokra a termékekre lehet használni, amelyek igazolhatóan magyar üzemben készültek, magyar alapanyagokból, magyar munkaerővel, ami minőségi garanciát jelent a fogyasztóknak – jelentette be a Magyar Pékszövetség elnöke kedden az M1 aktuális csatornán.

Rubik-kocka: uniós védjegyvita Cikk

Az uniós bírósági főtanácsnok szerint törölni kell a Rubik-kocka formáját ábrázoló európai uniós védjegyet – tudatta közleményében a luxembourgi székhelyű Európai Unió Bírósága szerdán.

Ne dőljön be, ne fizessen! Cikk

Az elmúlt időszakban elterjedt gyakorlat szerint főleg külföldi cégek kéretlen díjfizetési felszólításokat küldenek közvetlenül védjegyjogosultaknak, olyan látszatot keltve, mintha hivatalos számláról lenne szó. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) is igen részletesen foglalkozik a gyakorlattal, mely több százezer forintos kárt is okozhat a gyanútlan áldozatok számára.

Falusi turizmus: figyeljen a napraforgóra! Cikk

Tavaly rekord számú, 468 napraforgós védjegy került a falusi szállásadók birtokába, így már több mint 1200 védjegyes vendégház található szerte az országban – közölte a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége (FATOSZ) az MTI-vel.

Védjegy-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Külföldön bejegyzett cég Magyarországon jegyzett védjegyet szeretne értékesíteni, szintén külföldön bejegyzett vállalat részére. Kérdésem, hogy érint-e az ügylet magyar adójogszabályt?

Védjegy adótanácsadóknak, könyvelőknek Cikk

Adórendszerünk egyre bonyolultabbá vált, néhány egyszerűsítésre azonnal volna lehetőség – hangzott el a 25. évfordulóját ünneplő Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesületének konferenciáján. Az egyesület 2016 elején a tagok felkészültségéről védjegyet vezet be.

Védjegy felértékelése, apportálása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély tulajdonában van egy védjegy, melyet apportként bevinne abba a kft.-be, ahol ő az ügyvezető és a tulajdonos is egyben. Megteheti-e ezt, és jól gondolom-e, hogy ezután már a cég tulajdona lesz a védjegy, nem pedig a magánszemélyé? Mi módon értékelhető fel ez a védjegy, hogy a tényleges értékével kerüljön be a cég vagyonába, és mi minden kell ahhoz, hogy ez számvitelileg és jogilag is korrekt legyen? (Szabadalmi hivatal jegyzi be, egy apportálással átkerülhet valóban egy kft. tulajdonába?) Ha ez megvalósult, a kft. vagyoni értékű jogai között szerepel már, a magánszemély visszaveheti-e bármikor a későbbiekben ezt a védjegyet, és mi módon (például a cég eladhatja-e neki), illetve mi történik például, ha évek múltán a cég véletlenül felszámolás alá kerül, mi lesz a védjegy sorsa? (Elveszhet?) Előre is köszönöm segítségüket.

Védjegy megújítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk védjegy megújítási kérelmet adott be, mely alapján a megújítási díjat meg is fizette. Kérdésem, hogy a megfizetett díj számviteli elszámolása hogyan alakul? A nyilvántartott védjegy értékét növeli, vagy a szolgáltatás költségei között kell elszámolni? Várom szíves válaszukat!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Vasárnap, ünnepnap munkavégzés

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Ekho – szabadság

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyszemélyes ügyvédi iroda – munkaviszony

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink