22 találat a(z) tombola cimkére

Egyes meghatározott juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 100 százalékban önkormányzati tulajdonú nonprofit kft. egy közösségi ház üzemeltetését végzi, ahol programokat szervez. Rendszeresen vannak kézműves foglalkozások, gyerekeknek különböző bemutatók, ügyességi versenyek. Gyermeknapi programot is szerveztek. Ahol volt főzőverseny, amihez élelmiszereket vásároltak. Íjász verseny, táncbemutató stb. Volt tombola, ahol lehetett különböző tárgyakat nyerni. Belépőket nem szednek, az önkormányzat ad támogatást a létesítmény üzemeltetéséhez a programok szervezéséhez. Kérdésem: 1. A vásárolt élelmiszerek után kell-e bármilyen adót fizetni? 2. A bemutatók, fellépők által adott számlák után kell-e adót fizetni, vagy igénybe vett szolgáltatásként elszámolhatók? 3. A tombolán kiosztott nyeremények után kell-e bármilyen adót fizetni? Válaszukat előre is köszönöm.

Tombola Kérdés

„Nem kell az állami adóhatóság engedélye a nem folyamatosan szervezett sorsolásos játékhoz, ha a sorsjegyet kizárólag a sorsolás helyszínén jelenlévők között árusítják és a) a kibocsátott sorsjegyek száma az 5 000 darabot vagy összes értéke az 500 000 forintot nem haladja meg és b) a nyeremények fogyasztói áron számított összértéke vagy a kisorsolásra kerülő pénzösszeg a kibocsátott sorsjegyek összes értékének 80%-át meghaladja.” Kérdésem arra irányulna, mi változik, ha bármelyik értékhatárt átlépi a tombolával kapcsolatos tevékenység? Nemcsak bejelentés, hanem engedélyköteles szerencsejáték lesz? Vagy az adómentessége szűnik meg, és a 1,19-szerese után szja-t és ehót kell fizetni?

Tombola Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk családi napot szervez. A családi napra az ügyvezető a saját jövedelméből tombola tárgyakat vásárolna. A tombola szelvények eladásából befolyó összeget egy magánszemélynek (egyik dolgozónknak) szeretné felajánlani támogatásként. Megteheti-e ezt, illetve kinek és milyen adó-, vagy illetékvonzattal járna? Előre is köszönöm válaszát!

Farsangi bál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesületünk farsangi bált szervez. A tagok a bálra belépőt fizetnek, amely egy kalkulált érték, várhatóan fedezi a terembérletet, a fellépő művészek költségét, valamint az ételfogyasztást, s meghatározott mennyiségű ital fogyasztását. A tombolatárgyak egy részét az egyesület vásárolja meg, egy részét pedig felajánlásként kapjuk más vállalkozásoktól. (A főnyeremény értéke 75 ezer forint értékű utazás.) Kérdéseim: – Ha a belépők értéke fedezi a rendezvény költségeit, felmerülhet-e a reprezentáció kérdése az szja-törvény 70. § (2/a) bekezdése szerint? – Ha a belépők ára nem fedezi a teljes költséget (kismértékben veszteséges a rendezvény), akkor a különbözet után lehet-e számolni az ugyanezen paragrafusban foglaltakkal? – Hogyan kell adózni a felajánlásból átadott, illetve az általunk vásárolt tombolatárgyak után, ha a nagy részének az értéke még az 5 ezer forintot sem éri el. – Helyes-e az a véleményem, hogy ezt, az év során egyszer szervezett rendezvényt, nem vállalkozási tevékenységként kell figyelembe venni az éves mérlegbeszámoló összeállítása során? Ezt a rendezvényt kivéve csak cél szerinti tevékenységet végzünk. Válaszát előre is köszönöm.

Tombolafelajánlás adminisztrálása, adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás fizikai közérzetjavító szolgáltatásokat ajánl fel 300 ezer forint értékben tombolanyereményként, egy divatfesztiválon. A fesztivál szervezője reklámdíjról számlát állít ki a vállalkozásnak 150 ezer forint plusz áfáról. Problémát jelent-e a vállalkozásnak, illetve milyen következménye van annak, hogy a felajánlott összeg és a reklámdíj összege nem egyezik meg? A tombolanyereményt (például fitnessbérletet) beváltó vendég természetesen fizetni nem fog a vállalkozásnak. A bérlet összegét be kell-e ütni a pénztárgépbe? Vagy hogyan kell adminisztrálni, adózni? Kérem, hogy a jogszabályokra hivatkozva tájékoztatni szíveskedjen a vállalkozás jogszerű kötelezettségeiről. Előre is köszönöm.

Támogatók adják a tombola nyereményeit. Ki, hogyan adózik? Cikk

Adomány vagy reklámszolgáltatás az egyesületi tombolára vállalkozások által felajánlott tombolatárgy? Kinek, hogyan kell adóznia a nyeremények után? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné okleveles adószakértő válaszolt.

Rendezvény költségei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni: Egyesület nagyszabású rendezvényt, cukrász-, szakácsversenyt hirdet, amely megrendezéséhez vállalkozások támogatását kéri, pénzadomány, illetve tombolatárgyak formájában. A támogatókat közzéteszi a sajtóban, szórólapokon, plakáton, illetve lehetőséget biztosít szűmukra megjelenni, a terméküket kiállítani. Ezek a támogatások adománynak minősülnek? Vagy reklámszolgáltatásnak? Milyen igazolást kell kiadni az adományozó részére a pénzadomány, illetve a tárgyi felajánlások esetén? (Az egyesület nem közhasznú, illetve vállalkozási tevékenységet nem végez. A felajánlások között van például wellness hétvége is.) A megnyert tombola adómentesnek minősül, vagy valakinek (az egyesületnek vagy a nyertesnek) adózni kell utána? A felajánlott tárgyakat az egyesületnek hogyan kell könyvelni, nyilvántartani? A meghívottak és a versenyzők ellátása reprezentációnak minősül? A versenyzők tárgyjutalma, a kupák, oklevelek adómentesek? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Közösségen belüli gépjármű beszerzés

Bunna Erika

adótanácsadó

Német gépjármű tartós bérlete

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink