10 találat a(z) tőkejövedelem cimkére
Kamatjövedelem után magánszemélyeket terhelő adókötelezettségek Cikk
A kamatjövedelem az egyik leggyakoribb típusú passzív jövedelemforrás jelenleg Magyarországon, mely a magánszemélyekre és a társaságokra egyaránt jellemző. Kamatjövedelemnek minősül többek között a bankbetétekre, takarékbetétekre kötött szerződés alapján jóváírt kamat, a magyar államkötvények/kincstárjegyek kamata, és az egyes biztosítói kifizetésekből származó jövedelmek.
Adóilletőség spanyolországi munka, hazai tőkejövedelem szempontjából Cikk
A helyzetem a következő: szeptember óta Spanyolországban dolgozom és adózok a munkajövedelmem után. Viszont még idén értékesíteni fogom egy magyarországi cégben meglévő részesedésem. Szeptemberig Magyarországon voltam biztosított. Kérdésem: Igaz, hogy bár jelenleg Spanyolországban élek és adózok a munkám után, de mivel a 2022-es adóévben ez a helyzet nem haladja meg a 183 napot, nem számítok spanyol adóilletőségűnek, ezért a cég értékesítéséből származó jövedelmem csak Magyarországon adózik? Olvasónk kérdésére Horváthné Szabó Beáta válaszolt.
Tőkejövedelmek 2020-ban: 30 ezer ember osztozott több mint egynegyedén Cikk
Csaknem 266 ezer magánszemély vallott be tőkejövedelmet 2020-ban, ami közel 40 ezer fővel alacsonyabb, mint 2019-ben volt – közölte a GKI a NAV adataira hivatkozva. Az osztalékból, árfolyamnyereségből vagy tartós befektetésből származó jövedelem visszaesésének oka feltehetően a koronavírus járvány okozta nehezedő gazdasági környezet volt.
Osztalék, árfolyamnyereség, tartós befektetés: a tőkejövedelmek felét Budapesten és Pest megyében vallották be Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 2019-es adatai szerint 304 830 magánszemély vallott be osztalékból, árfolyamnyereségből, tartós befektetésből és hasonlókból származó tőkejövedelmet. A tőkejövedelmek 34 százaléka Budapesten, 15 százaléka pedig Pest megyében keletkezett – ismertette a GKI Gazdaságkutató.
Katás bt.-ből nem katás jövedelem Kérdés
Osztalék vagy munkabér? Kérdés
Kft.-nk kizárólag társas vállalkozónak minősülő társasági tagokból áll, munkaviszonyban sem tulajdonos, sem más "kivül álló" nem dolgozik a cégnél. Szellemi tevékenységet végzünk. A tagok személyes közreműködésükre azt a megoldást választották, hogy a járulékokat megfizetjük a társas vállalkozókra előirt kötelező mértékben, ugyanakkor a tagok személyes közreműködésükért dijat nem vesznek fel. Vagyis a jövedelmük kizárólag osztalék. Kérdésünk, hogy a néhány évvel ezelőtt nagy port kavart, és később elhalt, tevékenységre jellemző keresethez hasonlóan van-e valami előirás arra, hogy tag nem vehet fel csak osztalékot, ha személyesen közreműködik? Hiszen logikailag az ő munkájának gyümölcse az osztalék is. Átminősitheti-e bárki a jelenlegi szabályok szerint az osztalékot, mint tőkejövedelmet munkajövedelemmé?
Tőkejövedelem ehója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ellenőrzött tőkepiaci műveletekből származott eredmény (nyereség, jövedelem) ehoköteles-e? Köszönettel: GG
Spórol, tőzsdézik? Sokat bukhat, ha nem figyel erre az szja-bevallásban Cikk
A tőkejövedelmek után jellemzően személyi jövedelemadót és egészségügyi hozzájárulást kell fizetni; de mértékük és a kapcsolódó bevallási, önadózási kötelezettség jelentősen eltérhet az egyes kategóriákban és különböző feltételek teljesülése esetén.
EKB: a kisvállalatok még nehezebben jutnak hitelhez Cikk
Az euróövezet kis-és középvállalatai még nehezebben jutottak hitelhez a tavalyi év második felében annak ellenére, hogy a fejlődés lassú beindulásával több tőkére lenne szükségük - áll az Európai Központi Bank (EKB) kedden ismertetett elemzésében.
Kamat, ingatlan bérbeadása, befektetés: hol nem kell adózni? Cikk
A befektetők számára fontos információnak tekintendő a tőkejövedelmek adózása az egyes országokban. Hogyan számolnak Ausztriában, Nagy-Britanniában, Cipruson és Németországban?