8 találat a(z) szponzori szerződés cimkére

Tao-támogatás, szponzori szerződés Kérdés

Kiegészítő sportfejlesztési támogatás szponzori szerződéssel Kérdés

Látványcsapatsport-támogatás szponzori szerződéssel Kérdés

Szponzori szerződés alapján fizetett sportfejlesztési támogatás Kérdés

A szponzori szerződésre reklám számla alapján fizetett kiegészítő sportfejlesztési támogatás bruttó (áfás) összegével kell-e növelni a társasági adóalapot? Az reklámszolgáltatásról szóló számla alapján az áfát vissza lehet-e igényelni? Válaszukat előre is köszönöm.

Szponzori szerződés keretében nyújtott kiegészítő sportfejlesztési támogatás Kérdés

Kérem szíves tájékoztatásukat arra vonatkozóan, hogy a szponzor számviteli nyilvántartásában ki kell-e mutatni, és hogyan a Tao. tv. 24/A. (5) és (9) bekezdése szerinti, szponzori szerződés keretében nyújtott kiegészítő sportfejlesztési támogatás ellenértékeként kapott szolgáltatás értékét! A szponzori szerződés alapján a támogatott reklámfelületet biztosít az adózó (szponzor) részére, mely szolgáltatás ellenértékét a támogatott 2017 végén áfával növelt összegben (előre) kiszámlázta az adózó részére. A szponzori megállapodás a 2017. 12. 20 - 2018. 06. 30. közötti időszakra vonatkozik. A teljesítés (reklámfelület biztosítása) időarányosan történik. Az adózó az adófelajánlást a szponzori szerződésben szereplő, áfa nélküli ellenértékkel egyező összegben a 2017. évi társaságiadó-feltöltés során megtette, valamint a számla alapján az áfa értékét a 2017. évben átutalta a támogatott részére. A szponzornak (adózónak) a Tao. tv. 24/a. § (9) pontja alapján csak az áfa összegét kellett kifizetnie a támogatott részére, a számla nettó értékét az adófelajánlás terhére a NAV utalta át a támogatott részére. Kérdésem, hogy a lényegében „ingyen” kapott szolgáltatás (reklámfelület biztosításának) ellenértékét ki kell-e mutatni a szolgáltatást igénybe vevő szponzornál, továbbá az egyéb feltételek fennállása esetén az áfa levonásba helyezhető-e? Köszönettel: Bereczki Ágnes

Kiegészítő sportfejlesztési támogatás szponzori szerződés keretében Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társasági adóról szóló törvény 22/C § (3a) bekezdése szerint az adózó a támogatási igazolásban meghatározott összeg 19. § szerinti adókulccsal számított értéke legalább 75 százalékát köteles szponzori vagy támogatási szerződés keretében, kizárólag a szerződésben meghatározott sporttevékenység támogatása érdekében a jogosult részére a támogatás adóévében megfizetni. Kérdésünk, hogy abban az esetben, ha a törvény szerint fizetendő kiegészítő sportfejlesztési támogatásról a felek szponzori szerződést kötnek, és ez alapján a támogatott szervezet az ellenérték fejében, olyan, az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény hatálya alá tartozó – gazdasági tevékenységnek minősülő – szolgáltatásnyújtást teljesít, amelyet az adott tevékenységre vonatkozó áfamérték terhel, a szponzori szerződés szerinti összeget (azaz a kiegészítő támogatás összegét) úgy kell-e tekinteni, mint amely már az áfa összegét is tartalmazza (bruttó), vagy a szponzori díjat (kiegészítő támogatás összegét) nettó összegként kell értelmezni? Megjegyezzük, hogy eltérő álláspont jelent meg az Önadózó 2017/11 számában és a Számviteli Tanácsadó 2016/11 számában megjelent cikkében (elsőben bruttó módon, másodikban pedig nettó módon értelmezik a kiegészítő támogatás összegét). Segítségüket előre is nagyon szépen köszönöm.

Ezekre a papírmunkákra kell figyelni a támogatásban részesülő adózónak Cikk

Igazolás a támogató részére, szerződés kötése a támogatóval, arányok és határidők betartása: egyebek között ilyen feladatokra is figyelnie kell a támogatásban részesülő adózónak.

Szponzori szerződéses sporttámogatás elszámolása Kérdés

Adóelőleg-felajánlás révén 12,5 százalékos kiegészítő sporttámogatást kapott sportegyesületünk. Utánpótlás-neveléssel foglalkozunk. A támogatás miatt most áfakötelesek lettünk, mert magasabb a kiegészítő támogatás az alanyi mentes áfahatárnál. Kérdésem, hogy a kiegészítő támogatásból finanszírozott kiadások, költségek áfatartalmát vissza lehet-e igényelni, mivel a kiegészítő támogatás áfás bevételünk lett? Továbbá a kiegészítő támogatás vállalkozási bevétel, ebből levonhatóak-e költségként az utánpótlás-nevelés azon költsége, amit a kiegészítő támogatásból valósítottunk meg? Mária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink