22 találat a(z) szellemi tulajdon cimkére

Ruha, kozmetikum, gyógyszer: hamis termékek a magyarok bevásárlókosarában Cikk

A szellemitulajdon-intenzív iparágakban 434 ezer munkahely esik ki közvetlenül a hamisítás következtében az Európai Unióban, ami évente 60 milliárd eurót, vagyis az érintett szektorok értékesítésének 7,5 százalékát teszi ki, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) a hamisítás elleni világnap alkalmából kiadott jelentéséből.

Szellemi tulajdon hasznosítása (kérdés pontosítása) Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2017.11.27-én megválaszolt kérdéssel kapcsolatban az első kérdésemre nem kaptam választ. A cég elszámolhatja a költségei között a díjakat úgy, hogy évek múltán kerül kifizetésre, tehát nem az adóévet követően közvetlenül mint a bérjellegű kifizetéseket? Ha jól tudom, a bérjellegű kifizetéseknél van az a szabály, hogy amennyiben X időpontig nincs kifizetve a bér, akkor nem lehet a költségek között szerepeltetni? A társaság a hosszú lejárati kötelezettségek között mutatja ki ezt a tartozást? Ha nincs kifizetés akkor mikorra, melyik időszakban kell bevallani és az adókat megfizetni? Amikor az elszámolás megtörténik? Ehhez kapcsolódóan a járulékokat a bevallás szerinti időben kell megállapítani?

Szellemi tulajdon hasznosítása Kérdés

Egy magánszemély élelmiszeripari technológiát dolgozott ki, melyet egy cégben hasznosítanak. A hasznosítás után a cég a magánszemélynek a szerződés alapján forgalomarányosan díjat fizet, melyet adóévente állapítanak meg, de a tényleges kifizetés éven túli (több év után) határidőben valósul meg szerződés szerint. A kérdés: - a cég a magánszemélynek kifizetett díjat elszámolhatja-e az érintett adóévben a költségei között? - a cég a kifizetendő összeg után milyen adókat köteles elszámolni, illetve levonni az oltalom alá nem helyezett szellemi tulajdon hasznosítása után? - a cég mikor köteles az fizetendő adókat levonni és bevallani? - a magánszemély milyen adókat, járulékot köteles fizetni amennyiben a szellemi tulajdon nincs oltalom alá helyezve?

Zenészek, művészek: kik kapják a legtöbb jogdíjat? Cikk

Mintegy 95 ezer magyar és külföldi előadónak összesen 2,2 milliárd forint jogdíjat fizetett ki a legutóbbi felosztáskor az Előadóművészi Jogvédő Iroda (EJI) – közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

Alapítványok, figyelem! Ezt akarja az Európai Parlament Cikk

Az Európai Parlament (EP) üdvözli az Európai Bizottság adóelkerülés elleni irányelvre vonatkozó javaslatát – közölte honlapján az EP. A képviselők jobban korlátoznák a kamatlevonásokat és szigorúbban adóztatnák a külföldi jövedelmeket. Nagyobb átláthatóságot akarnak a vagyonkezelői alapok, alapítványok kapcsán, közös szabályokat a szellemi tulajdonból származó jövedelmek utáni adócsökkentésekre, feketelistát az adóparadicsomokra és szankciókat a nem együttműködőkkel szemben.

Alapítvány működési alapja lehet-e magántulajdon? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e lehetőség arra, hogy egy közösségi célú (közhasznú vagy sima) alapítványt úgy hozzunk létre, hogy az ötletgazda és a koncepció, működési mód kidolgozója megtarthassa szellemi termékének tulajdonjogát?Amennyiben igen, megteheti-e, hogy ugyanezen tulajdonát felhasználja saját vállalkozásában (kft.) például szellemi apportként? Előre is köszönöm a válaszát. Üdvözlettel: R. György

Jön a Google-adó? Cikk

A spanyol kormány az eddiginél jobban védené a szellemi tulajdont és ezért új adóval sújtaná a keresőket üzemeltető cégeket - írja az sg.hu.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

HIPA alapja átalányadózó egyéni vállalkozónál

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Teszt kérdés

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Elszámolható a nyugta?

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink