14 találat a(z) szabadság számítása cimkére

Szabadság számítása órában: a kérdés, amire az NGM sem adott egyértelmű választ Cikk

Gyakran felmerülő probléma, hogyan kell számolni a munkavállaló órában nyilvántartott szabadságát, ha év közben csökken a napi munkaidő. Mivel erre a kérdésre nem ad egyértelmű választ a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.), az NGM állásfoglalását kértük.

Órás nyilvántartás esetén apaszabadság Kérdés

Duális képzés, szabadság számítása Kérdés

Szabadság számítása munkavállalók szakképzése esetén Cikk

Munkavállalók duális szakképzésben vesznek részt. A szakképzés idejének arányában plusz szabadság illeti meg őket. Hogyan kell meghatározni a munkavállaló szabadságnapjainak a számát? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Szabadság számítása részmunkaidő esetén 2. Kérdés

Szabadság számítása részmunkaidő esetén Kérdés

Éves szabadság megállapítása évközi munkaidő-változás esetén Kérdés

Amit a részmunkaidős foglalkoztatásról tudni kell Cikk

A munkaerőhiány miatt egyre nagyobb teret kap Magyarországon is a részmunkaidős foglalkoztatás; egyre gyakoribb, hogy egy munkavállaló több munkáltatónál is részmunkaidőben helyezkedik el. Ilyen esetben számos munkajogi kérdés felmerülhet: jogi tilalmak, összeférhetetlenség, szabadság számítása és annak kiadása.

Szabadság számítása – Kjt.? Mt.? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Civil fenntartású szociális intézményként a dolgozóinkkal munkaszerződést kötünk. Mivel költségvetési támogatásban részesülünk, az 1993. évi III. tv. 94/L § (4) bekezdése előírja intézményünknek, hogy munkavállalói számára a Kjt. munkaidőre, pihenőidőre, előmeneteli és illetményrendszerre vonatkozó feltételeit köteles biztosítani. Ezt úgy értelmeztük, hogy a Kjt. szerinti, besorolástól függően 20 vagy 21 nap alapszabadsághoz hozzátettük egyrészt a Kjt. szerinti besorolástól függő pótszabadságot, másrészt a Mt. szerinti életkori pótszabadságot is. (És természetesen az Mt. szerinti egyéb pótszabadságokat). Az év végi változások miatt újra átolvastuk a vonatkozó jogszabályokat. Így találtuk meg, hogy a Kjt. 59. § (1) a) pontja szerint a közalkalmazotti jogviszony tekintetében az Mt. munka- és pihenőidőről szóló rendelkezései közül a 116-117. § (alapszabadság, életkori pótszabadság számítása) nem alkalmazható. Ezek szerint hibás volt a gyakorlatunk. De ha dolgozóinknak csak a Kjt. szerint állapítjuk meg az alap- és pótszabadságát, akkor egy újonnan belépő, 46 éves, D1 besorolású kolléga 2018-ban 20 nap szabadságot kap, míg az Mt. szerint 30 nap szabadságot kapna (ha egyéb pótszabadság jogcíme nincs). Jól értelmezzük a jogszabályt? Válaszát előre is köszönöm!

Szabadság gyed lejárta után Kérdés

Fizetett szabadság gyed, gyes idejére Kérdés

A dolgozó munkaviszonya 2008. 08. 25-én kezdődött, 2008-ban 2 nap szabadságot vett ki, 5 napja maradt, mert gyermeke született 2008. 10. 26-án. 2008. 09. 30-től tgyáson, majd gyed-en és gyesen volt. Második gyermeke 2011. 12. 29-én született. Itt a tgyás kezdete 2011. 12. 06. A gyes most jár le, 2014. 12. 30-án. Kérdésem: mennyi fizetett szabadságnap jár a munkavállalónak? Köszönettel: Matkóné

Havi fix munkabéres dolgozó bére szabadság esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni, mert belekavarodtam a szabadság bérszámfejtésébe. Van két dolgozóm, mindkettő ugyanazt a bruttó fix munkabért kapja, a levonások ugyanazok, így a nettó munkabérük is. Ebben a hónapban mindketten voltak szabadságon, és ennek ellenére az egyikük nettója megváltozott, a másikuk nettója ugyanaz maradt, mint a megszokott munkabére. A kérdésem az lenne, hogyan kell megállapítani egy havi munkabéres dolgozó munkabérét, ha szabadságon is volt, és hogyan kell kiszámítani egy dolgozó munkabérét, aki órabéres vagy munkaidőkeretes, ha szabadságon is volt? A munkabér meghatározása okozza a különbséget, vagy valami más, hogyan kell ezt megállapítanom, ugyanis a dolgozók magyarázatot várnak tőlem? Köszönettel: Benkő Eszter

Szabadságszámítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy munkavállaló, aki 24/48-as beosztásban végzi a munkáját. A szabadságszámítás alapján 28 nap éves szabadság járna neki. A munkáltató ezzel szemben 19 napot határozott meg. Az éves szabadság napjait megszorozta 8-cal (heti 40 órára van bejelentve), és a szorzatot elosztotta 12-vel, mert a 24 órás szolgálatból ennyit fizet ki neki 100 százalékban, és így jött ki neki a 19 nap. Szabályos ez így? Válaszát előre is köszönöm!

Gyed utáni szabadság Kérdés

Anya születési éve: 1977. A második gyermeke született 2011.10.05-én. Tgyás 90 nap. Gyed 2013. október 5-éig. Gyes 2014. október 5-éig. A gyermekek után járó szabadság évi 4 nap. Szeretném megkérdezni, mennyi szabadság jár, ha 2011. évben nem vettem ki egy napot sem. A munkáltató nem vett vissza, kiléptetett 2014. október 6-ával, tehát a szabadságot ki kell fizetnie! Köszönöm segítségüket, nagyon sürgős!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink