20 találat a(z) színházjegy cimkére
Így adhat adómentes színházjegyet, bérletet, sportbelépőt a cég
Cikk
Félidőben a nyár, sokan csak augusztusban, szeptember elején veszik ki a szabadságukat. Hogyan támogathatják a cégek adómentesen munkavállalóik, személyesen közreműködő tagjaik vagy akár az ügyfeleik szabadidős szórakozását?
Színházjegy adómentesen
Kérdés
Tisztelt Sinka Júlia! Az alábbi URL-en megjelent és kulturális szolgáltatások adózását kimerítően tartalmazó szakértésélvel összefüggésben további pontosítást szeretnék kérni Öntől. http://adozona.hu/kerdesek/2015_9_27_Kulturalis_szolgaltatas_adozasa_loe A válaszából jól következtetem, hogy adott munkavállaló 50 ezer forintos adómentes határába előadásonként 1 darab (pl. színház esetén) színházjegy számítható be? Tehát nem elfogadható az a gyakorlat, hogy a munkavállaló által cafetériakeret (szabályzat van) terhére benyújtott számlában ugyanazon előadásra 4 darab színházjegy ellenértéke (a sajátján kívül a házastársának és két gyermekének) szerepel, s mind a 4 darab jegy árát a munkavállalónak fizetik ki? A hivatkozott szakértés szerint a munkáltató/kifizető a munkavállaló 1 darab színházjegyén kívül a munkavállaló hozzátartozóinak is teljesíthet kulturális juttatás címén adómentes juttatást. Ebben az esetben a kifizetőnek a juttatást az egyes hozzátartozóknak, azok nevére, címére (adatainak, hozzátartozói minőségének nyilvántartása mellett) kell nyújtani? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm: Katalin
Jegyfutár
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Előadáson hallottam, hogy a színház-, koncertjegyek közvetítésével foglalkozó társaságnak a jegy áráról nem kell számlát kiállítania, az ugyanis maga a jegy. A gyakorlatba azonban ezt nem tudom átültetni. Hová könyveljük a jegyért kifizetett összeget, és hol legyen, amíg a társaság tovább nem adja a jegyeket? Hogyan, mikor, mi alapján vallom be a fizetendő áfát, ha nem számlázom ki? A teljesítés, amikor a jegyet eladta, ami nem egyezik az előadás dátumával, ami a jegyen szerepel. A színházaktól áfás számlát kap, levonható áfatartalommal, egyik-másik még jutalékkal is csökkentett. A társaság díja, ami jegyenként 2-300 forint, számlázandó, és áfaköteles is. Ha csak a jutalék és a kezelési költség a társaság bevétele, akkor áfamentességet is választhatna, mert a jegy ára nélkül 6 millió forint alatt maradna a forgalma. Hogyan kell ezt helyesen könyvelni és bevallani? Köszönettel.
Egyes meghatározott juttatás az egyházi intézményeknél
Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Néhány hete a fenti címmel tettem fel önnek kérdést, mely lényegében egyházi alapítású pedagógiai-szakmai szolgáltató által tanulmányi versenyek díjazásaként adott jutalom, juttató általi adózására vonatkozott. Válaszát most nagyon köszönöm! Jelen kérdésemet azért teszem fel, mert felmerült a gondolat, hogy könyv helyett adjunk könyvutalványt, esetleg színházjegyet vagy -bérletet. Azért kérdezem ezt, mert megalapításunkig alapító egyházunk gazdasági osztályán folyt ezen tételek könyvelése, ott azonban nem engedélyezték az utalványok vásárlását, mondván, hogy az plusz kiadással jár. Mielőtt megírtam ezt a kérdést, igyekeztem alaposan átnézni az szja-törvényt, azonban nem találtam magyarázatot arra, hogy miért is utasíthatták el az utalványvásárlást, hiszen a tanulmányi versenyek díjazásáról csak az ön által hivatkozott 1. számú melléklet 8.22. alpontja szól. Hacsak nem a törvény 76. § (3) bekezdésére gondoltak, esetleg a 69. § (3) bekezdésére, de akkor nem érvényesül a bekezdésnek az a része, hogy a juttatás körülményei megfelelnek a 70-71. § rendelkezéseinek. Sajnos gazdasági osztályon nem tudok ez ügyben tájékoztatást kérni, ezért kérdezem önt, hogy adhatunk-e könyvvásárlási utalványt, színházjegyet vagy bérletet tanulmányi verseny díjazásaként adómentesen, vagy juttatóként terhel minket adófizetési kötelezettség (1,19*0,27; 1,19*0,16)? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Andrea
Szinházjegy-ajándékozás ügyvezetőnek és dolgozónak
Kérdés
Színházjegyet ajándékoznánk dolgozónak, ügyvezetőnek és tagnak. Van-e ennek akadálya ennek, és mennyi járulékot kell utána fizetni? Nem haladja meg az 50 ezer forintot összességében sem. Az 50 ezer forint személyenként értendő? Köszönöm segítségüket.