8 találat a(z) származás cimkére

Január 1-jétől egyes dióféléknél és szárított gyümölcsöknél is fel kell tüntetni a származási országot Cikk

Bizonyos diófélék és szárított gyümölcsök esetében is kötelező lesz 2025. január 1-jétől a származási országot jelölni. A már legyártott, de az új előírásoknak nem megfelelő csomagolóanyagok ez év végéig még felhasználhatók, az érintett termékek a lejárati idejükig forgalomban maradhatnak – írja honlapján a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

NAV: harmadik országban feldolgozott vas- és acéltermékek származására vonatkozó bizonyíték Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal a harmadik országban feldolgozott vas- és acéltermékek származására vonatkozó bizonyítékról szóló tájékoztatót tett közzé honlapján, alábbiakban a tájékoztató tartalmát ismertetjük.

Hogyan bizonyítható a harmadik országban feldolgozott vas- és acéltermékek származása? Cikk

2023. október 2-án a Bizottság aktualizálta az orosz-ukrán háború miatt elrendelt szankciók alkalmazását segítő egységes és konszolidált angol nyelvű tájékoztatóját és az ehhez kapcsolódó, „Gyakran ismételt kérdések és arra adható válaszok” című angol nyelvű tájékoztatóját is (angolul: FAQs, magyarul: GYIK), az orosz–ukrán háború miatt elrendelt általános behozatali szankciókról – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

NAV-tájékoztató: az EU kedvezményes származási szabályrendszere Cikk

Az EU preferenciális (kedvezményes) származási szabályrendszere címmel tájékoztatót jelentetett meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján.

Legyen körültekintő, nézze meg a vásárolt élelmiszer származási helyét! Cikk

A hatóság szakemberei a piacokat járva gyakran szembesülnek azzal, hogy a származási ország nincs kiírva (pedig minden esetben kötelező), és az esetek jelentős részében a kereskedő vagy a termelő nem is érti, miért kellene ezt megtennie. A késő őszi – kora téli időszakban különösen fontos ez, hiszen ilyenkor pl. paradicsomból magyar, török, spanyol, vagy akár olasz, holland származású termék egyszerre van jelen a piacon, a vásárló részéről pedig jogos igény, hogy eldönthesse, melyiket részesíti előnyben, olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján.

Származás meghatározása bérgyártás esetén Kérdés

Kedves Szakértők, szeretnék segítséget kérni, ha valaki jártas esetleg VÁM/SZÁRMAZÁS kérdéskörben is. 1.) Étrendkiegészítő bérgyártásáról van szó, ahol X cég fogja exportálni a terméket 3. országba, ez a cég fejlesztette ki a receptúrát, ő szállítja be az alapanyagok döntő hányadát a bérgyártónak, a termék az ő nevére van levédetve. A bérgyártó Y cég effektíve a fizikai gyártási folyamatot (granulálás, kapszulázás/tablettázás, csomagolás, címkézés stb.) végzi el. Ilyen esetben például ki tud gyártói/beszállítói nyilatkozatot kiadni a származás meghatározásához? 2.) Mi a helyzet abban az esetben, ha a bérgyártó a termék kifejlesztésében is részt vesz? Nagyon várom a visszajelzéseket, tanácsokat. Köszönöm előre is.

Kutyások figyelem: jön a magyar ebek kötelező származásellenőrzése! Cikk

Megkezdi a 2018. január 1-jét követően, hazánk területén megszületett, törzskönyvezésre szánt magyar ebfajták egyedeinek kötelező, DNS alapú származásellenőrzését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az apa- és az anyaállat, valamint az utód DNS profiljának összehasonlítása a szülői származás kétséget kizáró megerősítésére szolgál.

Tüske Péter bemutatkozás Cikk

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cafeteria

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Globális minimumadó 2024-re

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Állami ösztöndíj ledolgozása

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink