19 találat a(z) rokon cimkére
Kft. és katás egyéni vállalkozás kapcsolt vállalkozása
Kérdés
Őstermelők, őstermelők családi gazdasága: nyilvántartásba vétel után lehet működni
Cikk
Január 1-jétől mezőgazdasági őstermelőként őstermelői tevékenység a nyilvántartásba vételt követően végezhető. A nyilvántartásba vétel iránti kérelemről a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara dönt.
Szabadság
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdés merült fel egy kolléga hozzátartozója halála kapcsán. Az édesanyja testvérének a házastársa halt meg, és szeretném kérdezni, hogy ebben az esetben jár-e utána a 2 nap pótszabadság. Köszönettel: T. Vera
Kapcsolt vállalkozás megítélése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kapcsolt vállalkozások megítélése szempontjából szeretném kérni a segítségét. "A" társaság tulajdonosi szerkezete: 38% "B" magánszemély, 31% "C" társaság, 31% "D" társaság. Álláspontunk szerint a társaságnál többségi befolyással egyik tulajdonos sem rendelkezik. Kérdésem, hogy a kapcsolt vállalkozási jogviszony megállapításához a cégben lévő "C" és "D" társaság tagok tulajdonosi körét vizsgálni szükséges? Ha igen, milyen mélységig? A magánszemély és egyenes ágbeli rokonainak részesedése más cégekben mikor és hogyan adódik össze? Köszönettel: Szombati Imréné
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az "A" társaság ügyvezetője XY, tulajdonosa XY gyermeke. Az "A" társaság 100 százalékos tulajdonosa "B" vállalkozásnak. XY egyéni vállalkozóként szeretne jutalékot számlázni "B" társaságnak. Kérdésem az lenne, hogy "B" társaság és XY egyéni vállalkozó között fennáll-e a kapcsolt vállalkozási viszony? Válaszát előre is köszönöm.
Adóbevallás önrevizió
Kérdés
2017 márciusában kiadtunk az anyám lakását. Az ingatlannak három tulajdonosa van (két nyugdíjas (az anyám és a nővérem), egy aktív kereső (a fiam). Én a bérbeadással kapcsolatos feladatokat látom el, tulajdonos nem vagyok. A lakás rezsijét a bérlő a benyújtott számlák alapján egyenlíti ki, a tárgyhónapot követően. A bérleti díjat a tulajdonosok nem osztják szét, azt anyám – remélem minél későbbi – temetésére, illetve amennyiben szükségessé válik, anyám ápolására félreteszik. Eddig úgy véltük, hogy mivel a tulajdonosoknak a kiadásból bevételük nem származott, adózási kötelezettség nem keletkezett. Azonban elbizonytalanodtunk, ezért szeretném kérni a tájékoztatásukat arról, hogy van-e adófizetési kötelezettségünk, illetve milyen feladatunk van. Segítségüket előre is köszönöm! Üdvözlettel: Tömör József
Egyenesági rokonnak készpénz-ajándékozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van-e adóvonzata, ha egyenesági rokonnak adok készpénzt ajándékba? Nem az illetékre gondolok, hanem egyéb adókra.
Üzletrész-ajándékozás egyeneságbeli rokonnak
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. üzletrészét szeretné szülő a gyerekének ajándékozni. Az ajándékozás során ajándékozási illeték nem merül fel (?!), de van-e adóvonzata az ajándékozásnak, ha az ajándékozott üzletrész névértékét meghaladja a megszerzett üzletrész piaci értéke? Köszönöm.
Kapcsolt vállalkozás II.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi a helyzet akkor, ha A Kft.-ben a férj 100 százalékban tulajdonos és ügyvezető, B Kft.-ben pedig 50 százalékban tulajdonos a férj, a másik 50 százalék a feleség testvérének a tulajdonában van, és a feleség az ügyvezető?
Adómentes lakáscélú munkáltatói támogatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk szeretne adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást adni egyik munkavállalójának, aki történetesen a tulajdonos lánya. A cég építőanyag-kereskedelemmel foglalkozik. Kérdésünk az lenne, hogy a folyósított támogatás felhasználásának igazolására elfogadható-e a cégünk által kibocsátott számla? (Sajnos az általunk megkérdezett bank nem tudott erre választ adni.) Továbbá információt szeretnénk kérni azzal kapcsolatban, hogy a számla befogadását nem befolyásolja-e az egyenesági rokoni kapcsolat. Az állami támogatásoknál olvastunk ilyen kitételről. Válaszát előre is köszönjük! Tisztelettel: Tné Á. Zs.
Veszteségleírás
Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Két társaság 2011. évben beolvadt egy harmadik társaságba. A három társaságban ugyanaz a két tulajdonos szerepel, akik rokoni kapcsolatban vannak. Tulajdonosok részesedésének aránya a következő: "A" társaság (beolvadó) 50-50% "B" társaság (beolvadó) 10-90% "C" társaság (jogutód) 80-20%. A jogutód a jogelődök által folytatott tevékenységből árbevételt nem szerzett. Kérdésem:a jogelődök által elhatárolt veszteség jogutód által érvényesíthető-e a 2016-os év pozitív adóalapjából? Köszönettel: Klaicsné
Pénzajándékozás illetéke
Kérdés
T. Szakértő! Az alábbiakban kérem szíves tájékoztatását. Van egy apa, akinek az elhunyt nagynénjének a lánya az apa fiának ajándékozás címén átutalt a bankszámlájára X millió forintot. Mivel nem egyenesági rokon, van-e illetékkötelezettsége a fiának, és ha van, akkor milyen nyomtatványon lehet azt a NAV-nak bejelenteni? Köszönöm Buriánné
Kapcsolt vállalkozás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" társaság és "B" társaság létrehozta "C" társaságot. Az A+B+C társaságok között nincs rokoni kapcsolat. "A" társaságban 20-20-20-40% a tulajdoni hányad, apa 40%, három gyermeke 20-20-20%. Az ügyvezetést az apa látja el megbízásos jogviszonyban társas vállalkozóként. "B" társaság tagjai között rokoni kapcsolat van. 2 fő. "A" társaság tagjai és "B" tagjai között nincs rokoni kapcsolat. "C" társaságot az "A" + "B" társaság hozta létre nem magánszemély tulajdonosokkal, hanem társaságok tulajdonosként 50-50% arányban. Ügyvezetői teendőket nem tagként megbizásos jogviszonyban az "A" és "B" társaság ügyvezetői látják el "C" társaságban. Kapcsoltak-e a vállalkozások?
Kiküldetési rendelvény alapján költségtérítés
Kérdés
Kiküldetési rendelvény alapján költségtérítést ad a munkáltató a dolgozójának. A NAV-norma alapján történik a kifizetés. Kérdésem, hogy ha a személygépkocsi tulajdonosa a kiküldetési költségtérítést felvevő, viszont a forgalmiba a nagypapa van bejegyezve üzembentartónak, és a nagypapa nevére szól a kgfb is, a tulajdonos unokájának kifizethető-e a költségtérítés?
Kapcsolt vállalkozásnak minősül-e?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" Kft.-ben 50 százalékban tulajdonos egy család férj tagja és 50 százalékban a család fiúgyermeke. "B" Kft.-ben 50 százalékban tulajdonos a család feleség tagja, és 50 százalékban tulajdonos a család leánygyermeke. Ebben az esetben kapcsolt vállalkozásnak számít-e "A" és "B" Kft.? Ha "B" Kft.-ben az anya 40, a leánygyermek 60 százalékos tulajdonrésszel rendelkezne, abban az esetben kapcsolt vállalkozásnak minősülne "A" és "B" Kft.? Válaszukat előre is köszönöm.