192 találat a(z) pótbefizetés cimkére
Pótbefizetés végelszámolási rendezése Kérdés
http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_27_Vesztesegrendezes_a_vegelszamolas_jte Tisztelt Szakértő! A linkelt válasz értelmében, amennyiben egy kft. rendelkezett veszteségek fedezetére adott pótbefizetésekkel és miután évek óta veszteséges, de van pénzeszköze, a végelszámolásról döntve jól értelmezem, hogy a tevékenységet záró beszámolóban a veszteségek fedezetére az anyavállalattól kapott pótbefizetést össze lehet vezetni az elhatárolt veszteségekkel, és társaságiadó-alapban nem jelenik meg a tétel? Hiszen nincs mit visszafizetni sem. Köszönettel. Eszter
Behajthatatlan követelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy partner felszámolása miatt a nagy összegű követelést, ami felé fennállt, kénytelen volt leírni a 2016. évben. Ez az eredményünket nagy mértékben lehúzta. A vezetőség felém indított kérdése az volt, hogy mivel lehetne ezen javítani. Pótbefizetés? Van valamilyen használható ötletük?
Pótbefizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nél a tagok általi pótbefizetésről kell-e társaságiszerződés-módosítás? Válaszát előre is köszönöm!
Pótbefizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kell-e ügyvéd közreműködése és társaságiszerződés-módosítás lekötött tartalék vagy tőketartalék képzéséhez tagok általi pótbefizetésből? Válaszukat előre is köszönöm!
Kiva tőkekivonás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A pótbefizetés visszafizetése a kiva szerint tőkekivonásnak minősül? Köszönettel.
Pótbefizetés végelszámolás alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyszemélyű külföldi (osztrák GmbH) tulajdonosa a társaság végelszámolásáról döntött, a végelszámolás a cégközlönyben közzétételre került. A kft.-nek a tulajdonos felé jelentős kötelezettségei állnak fenn: 100 millió forint tagi kölcsön és 45 millió forint szállítói tartozás. Mivel végelszámolás esetén minden kötelezettséget ki kell elégíteni, megoldás lehet a fenti kötelezettségek elengedése, ami jelentős adó- és illetékfizetést von maga után. A kft. saját tőkéje mínusz 134 millió forint. Kérdésem: megoldható-e úgy a probléma, hogy a veszteség pótlására pótbefizetést rendelnek el, és az így befolyt összegből rendezik a szállítói tartozást, illetve a tagi hitel visszafizetését? Megspórolható-e esetleg az illeték összege tartozásátvállalással? Köszönettel: Vadkerti Ilona
Bt. pótbefizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. 2016-ban olyan mértékű pénzügyi veszteséget realizált, melynek következtében a 2016-os beszámolóban a saját tőkéje mínuszos lesz. A társasági szerződésben rögzítésre került, hogy a tagok nincsenek további befizetésre kötelezve. Ebben az esetben mikor és milyen teendői vannak a tagoknak? Valóban nincs pótbefizetési kötelezettségük, vagy a negatív tőke miatt mégis szükség van rá, a társasági szerződés tartalma ellenére is? Ez hol van szabályozva? Köszönettel.
Tulajdonosok által nyújtott hitel átminősítése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az lenne a kérdésem, hogy milyen feltételekkel lehet a kft. tulajdonosai által nyújtott hosszú lejáratú hitelt átminősíteni lekötött tartalékká pótbefizetésből? Köszönöm!
Adhat-e cég tagja nem tagi kölcsönt a saját vállalkozásának? Cikk
Egy társaság tagja nyújthat-e másféle kölcsönt saját vállalkozásának, mint tagit? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Pótbefizetés Kérdés
Egy betéti társaság teljesíthet-e pótbefizetést, ha 10 éve működik és mindig volt egy kis nyeresége? Most üzlethelyiséget vásárolna, tevékenységét bővítené, de nincs elég pénze. A tagi kölcsönt szeretnénk ezzel elkerülni. A társasági szerződésbe a pótbefizetés lehetőségét beleíratnánk. Válaszukat köszönöm
A veszteséget, tőkehiányt pótbefizetéssel is orvosolhatja Cikk
A vállalkozások finanszírozását sokszor a tulajdonos saját zsebből kénytelen megoldani. Bármelyik vállalkozás működése során, de már az alapításánál is előfordulhat, hogy a további működéshez tőkepótlásra van szükség. De hogyan oldható meg a finanszírozás?
Pótbefizetés szakciójának elévülése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. taggyűlése 2009-ben pótbefizetést írt elő a tagok részére. Az egyik tulajdonos a befizetési kötelezettségét nem teljesítette. A Gt. és az új Ptk. szerint is a tag kizárással szankcionálható. Kérdésünk, hogy a kizárásnak vagy más szankciónak ebben az esetben van-e elévülési ideje?
Végelszámolás és pótbefizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-t a tagok végelszámolással szeretnének megszüntetni. Semmilyen tartozása, sem tagi kölcsöne nincs. Korábban árbevétel hiánya miatt veszteséges volt. Azért, hogy a saját tőke ne menjen a jegyzett tőke alá, a tagok pótbefizetést teljesítettek. Sajnos készpénzhiány miatt a pótbefizetés egy részét a tagok nem kapták vissza. A társaságnak vagyona nincs. A mérleg eszközoldalán csak követelés van, ami adótúlfizetésből adódik, és a forrásoldalon ugyanilyen összegű saját tőke áll. Kérdésünk a következő: megszűnhet-e végelszámolással a cég, ha a pótbefizetést nem tudja visszafizetni, vagy ilyen esetben a tagok elvesztik a befizetett összeget? Szerintünk a pótbefizetés nem egyenlő a tagi kölcsönnel adójogi szempontból. Sajnos a pótbefizetést taggyűlési határozat alapján fizették be, de a társasági szerződésben nem vezették át. Ennek milyen következménye lehet? Válaszukat előre is köszönöm.
Pótbefizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az általunk megvásárolt cégben az eredménytartalék terhére pótbefizetés történt, amit a tőkeelemek között, a lekötött tartalékok alatt tart nyílván. Azt tudjuk, hogy visszafizetése esetén az aktuális tagoknak jár vissza a pénz. Az üzletrészvásárlás következtében, a jelenlegi tagok könyveiben viszont ezen pótbefizetés nem szerepel. Kérdés, hogy a pótbefizetés visszafizetése esetén milyen könyvelési tételek vannak, és hogyan adóznak a jelenlegi tagok (csökkenti-e az adóalapot)?
Tagi hitelből emelt jegyzett tőke leszállítása Kérdés
Egyszemélyes kft. tagi hitelből emelte a jegyzett tőkéjét 6 millió forint fölé. A bíróság felszólította, hogy negatív a saját tőke, vagy fizessen be pótbefizetéssel, vagy alakuljon bt.-vé. Kérdésem, hogy ha 3 millióra visszacsökkentjük a jegyzett tőkét és ahhoz lesz pótbefizetés, nem fog-e tagi hitel elengedésnek minősülni? Van-e más adójogi vagy jogi kockázata egy ilyen lépésnek? Köszönöm