15 találat a(z) nyugdíj-előtakarékosság cimkére
Tragikusan alacsony a hazai nyugdíjcélú megtakarítás Cikk
Tragikusan alacsony a hazai nyugdíjcélú megtakarítási állomány, aminek fő oka, hogy 2011-től kezdődően teljesen önkéntessé vált a nyugdíj-előtakarékosság. Más lenne a helyzet, ha még meglennének a magánnyugdíj-pénztári megtakarítások – írja a bankmonitor.hu.
MNB: továbbra is versenyképesek az önkéntes nyugdíjpénztárak Cikk
Az önkéntes nyugdíjpénztárak költségmutatói tavaly alig változtak, a klasszikus díjterhelési mutató 0,72 százalék, a korrigált díjterhelési mutató 0,73 százalék lett. A befektetési költséghányadot több pénztárnál a negatív hozam miatt ki nem fizetett sikerdíjak csökkentették. A működési költségrészt a nemfizető tagok okozta kiesés pótlása növelte. A nyugdíjpénztárak más öngondoskodási ajánlatokkal összevetve változatlanul az egyik legversenyképesebb konstrukciót kínálják – írja honlapján a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Szja 2022: hogyan lehet akár 280 ezer forint adót visszakapni? Cikk
Akinek az ünnepi költekezés után maradt még pénze, vagy éppen az év végi jutalmát még nem költötte el, van még néhány napja arra, hogy azt december 31-éig adó-visszatérítésre jogosító befizetésre használja fel – már ha van az összevont adóalapba tartozó jövedelem után elegendő megfizetett adója.
Nyugdíj-előtakarékosság: sokan nem igénylik vissza az adót Cikk
A magyar állam támogatja a nyugdíj-előtakarékosságot: 20 százalékos adó-visszatérítés igényelhető az éves befizetésekre. Azonban sokan elfelejtik érvényesíteni ezt a jogosultságot, így életük során több millió forintot hagynak a NAV-nál – írja közleményében a bankmonitor.hu.
Tíz nagy hiba, ami elkövethető a nyugdíjcélú megtakarítással Cikk
A nyugdíj-előtakarékosság az egyik legfontosabb megtakarítási feladat életünk során. De számos buktatóra is fel kell készülnie annak, aki szeretné megalapozni időskori megélhetését. Ilyen buktató, ha valaki túlságosan későn kezdi a megtakarítást, de ide sorolható a nem megfelelő befektetési portfólió használata is. A hibák többsége több millió forintos veszteséget is okozhat hosszú távon, ezért érdemes óvakodni az elkövetésüktől – írja a bankmonitor.hu.
Tíz európai ország felnőtt lakossága csaknem felének nincs önálló nyugdíjmegtakarítása Cikk
Tíz vizsgált európai ország felnőtt lakossága csaknem felének egyáltalán nincs önálló nyugdíjmegtakarítása. Magyarországon az átlagnál még rosszabb is a helyzet, derül ki egy friss európai felmérésből – írja a napi.hu.
Ne hagyja veszni az adót, ha vissza is kaphatja! Cikk
Akár 280 ezer forint adót is visszakaphat az, aki még az év végéig adóvisszatérítésre jogosító megtakarításokba fekteti a pénzét. A kedvezmény "kimaxolásához" 1 millió 400 ezer forintot kell, hogy jóváírjanak a magánszemély cikkünkben ismertetett megtakarítási számláin.
Állami nyugdíj-előtakarékosság, egyszerűbb adózás: ezt rejti a versenyképességi csomag Cikk
A kormány elé kerül szerdán a versenyképességről szóló javaslatcsomag, amelyet hétfőn fogadott el a Nemzeti Versenyképességi Tanács (NVT) – jelentette be Varga Mihály a testület ülését követő sajtótájékoztatón.
Nyugdíj-előtakarékosság: céges befizetés önkéntes kasszába Cikk
2017-től van-e lehetőség arra, hogy a nyugdíj előtt álló ügyvezetőnek – aki tagi jogviszonyára tekintettel végzi az ügyvezetést a kft.-ben, ezért jövedelmet nem vesz ki – a cég befizessen az önkéntes nyugdíjpénztárba az előző évi munkája elismeréseként egy nagyobb összeget 43,66 százalék járulék megfizetése mellett úgy, hogy a többi dolgozó nem kap ilyen juttatást? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné, okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.
Nyugdíj-előtakarékossági befizetések 2017-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni abban, hogy 2017-től van-e lehetőség arra, hogy a nyugdíj előtt álló ügyvezetőnek, aki tagi jogviszonyára tekintettel végzi az ügyvezetést a kft.-ben, ezért jövedelmet nem vesz ki, a cég befizessen az önkéntes nyugdíjpénztárba az előző évi munkája elismeréseként egy nagyobb összeget 43,66% járulék megfizetése mellett, úgy, hogy a többi dolgozó nem kap ilyen juttatást? Köszönöm a válaszát! Horváthné
Spórol, tőzsdézik? Sokat bukhat, ha nem figyel erre az szja-bevallásban Cikk
A tőkejövedelmek után jellemzően személyi jövedelemadót és egészségügyi hozzájárulást kell fizetni; de mértékük és a kapcsolódó bevallási, önadózási kötelezettség jelentősen eltérhet az egyes kategóriákban és különböző feltételek teljesülése esetén.
Nyugdíj-előtakarékosság: mit érdemes választani? Segítünk Cikk
Az állami nyugdíj a jövő idősei közül a szakemberek szerint várhatóan majd csak keveseknek jelent majd anyagi biztonságot, ezért már aktív korban érdemes elkezdeni az öngondoskodást. Bemutatjuk a különböző nyugdíj-előtakarékossági lehetőségeket, ezek egyéni és munkáltatói előnyeit, illetve költségeit.
Nyugdíjas évek: legkevésbé a magyarok spórolnak Közép-Európában Cikk
Közép-Európában leginkább a szlovákok, legkevésbé a magyarok spórolnak nyugdíjas éveikre - derült ki a prágai International Personal Finance (IPF) nemzetközi felméréséből, amelynek eredményét a Právo című cseh napilap ismertette pénteken.
Nyugdíj-előtakarékosság: kinek, mennyiért? Cikk
A nyesz a nyugdíj-előtakarékossági számlákról szóló 2005. évi CLVI. (nyesz) törvényben szabályozott számlacsomag rövidített elnevezése, a nyugdíjas évekre való felkészülésnek személyi jövedelemadó kedvezményekkel ösztönzött eszköze.
Hogyan alakítható át a nyugdíj-előtakarékossági befektetés tartós befektetéssé? Szakértői Kommentár
Mielőtt a tartós befektetésből származó jövedelemre vonatkozó kedvezményes adózás hatályba lépett, a tartós megtakarítások ösztönzésére már érvényben volt a nyugdíj-előtakarékossági konstrukció. Ennek lényege, hogy a hozzáfűzött kedvezmények csak a nyugdíjas kor elérésével válnak véglegessé, sőt kemény szankciókkal jár, ha valaki korábban veszi fel az ilyen megtakarítását. Amióta azonban lehetőség van tartós befektetési szerződések kötésére, arra is van mód, hogy a nyugdíj-előtakarékossági számlával rendelkezők e megtakarításukat tartós befektetéssé alakítsák, és ezzel már három, illetve öt év után elnyerjék a kedvezményeket.