130 találat a(z) nyereség cimkére

Társasági adó Kérdés

Üdvözlöm! Az alábbi kérdésben kérem a segítséget. Gazdasági társaság az adóévben megszerzett bevétele alaptevékenységből és kapott osztalékból áll. A kapott osztalék nélkül a társasági adó alapja veszteség lenne. Mivel a kapott osztalék társaságiadóalap-csökkentő tétel, "elvileg" nincs (?) adóalap. De kell-e számolnunk az elvárt nyereséggel? Viszont az összes bevételben szerepel a kapott osztalék, ami után már egyszer megfizették a társasági adót. És az elvárt nyereség számításánál az nem csökkentő tétel. Hogy járunk el helyesen a társasági adó számításával ebben az esetben?

Üzletrész-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. magánszemély tulajdonosa névértéken eladja az üzletrészét egy másik magánszemélynek, de szeretné a cégből kivonni a ráeső "nyereséget", ezt milyen jogcímen teheti meg? A kft. saját tőkéje 56 millió 480 ezer forint, mely jegyzett tőkét és eredménytartalékot tartalmaz, lekötött tartalék nincs.

Kiva Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. kiva szerint működik. A nyereségét teljes egészében a cég fejlesztésére szeretné fordítani. Hogyan kell, lehet ezt végigvinni? Kérném konkrétan a menetét levezetni! Köszönettel: Székely Lajos

Nyereségrészesedési jogot árusítottak, jelentős bírságot kell fizetniük Cikk

Az MNB ma közzétett határozatában 27 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a Safis-EVO Zrt.-re visszafizetendő pénzeszközök nyilvánosságtól történő engedély nélküli elfogadása miatt. A társaság visszafizetési kötelezettség vállalása mellett üzletszerűen kínált – nyereség részesedési jogként reklámozott – befektetési lehetőséget ügyfeleinek.

Nyereség ingatlanapportból – társasági adó Kérdés

Egyik magyar cég egy másik magyar cégbe ingatlant apportált. Az apportáló cégnél egymillió forint nyereség keletkezett az apport miatt. Ez után a nyereség után kell-e az apportáló cégnél társasági adót fizetni?

Különbözeti áfa alapja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi példa alapján kérhetném a különbözeti áfa szerinti tételes könyvviteli levezetést, mik a fizetendő adók és ezek összegei, mennyi a nyereség stb., mit lehet levonni, hozzáadni? http://adozona.hu/kerdesek/2018_2_23_Kulonbozeti_afa_alapja_arres_a_ku_lkg Így számokkal egyértelműen kiderülne, melyik hova könyvelendő. Válaszát előre is megköszönve.

A korábbinál több osztalékot fizet az OTP Cikk

Az előző évinél 15 százalékkal több, 61,3 milliárd forint osztalék kifizetését tervezi az OTP csoport a 2017-es eredményből – jelentette be az OTP Bank elnök-vezérigazgatója sajtóbeszélgetésen pénteken Budapesten.

Szárnyalnak a bankok: 500 milliárddal nőtt a nyereségük Cikk

A hitelintézetek 694 milliárd forint adózás előtti nyereséget értek el 2017-ben, 37,8 százalékkal többet az előző évi 503 milliárd forintnál, az adózott eredmény 209 milliárd forinttal, 49,5 százalékkal 632 milliárd forintra emelkedett – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) előzetes adataiból.

Kölcsön Kérdés

Tisztelt Adózóna! Magyarországi székhelyű vállalkozás kölcsönt szeretne nyújtani harmadik országbeli vállalkozásnak euróban (független felek, nincs kapcsolt viszony). A kölcsön három évre szól, és az első két évben sem törleszteni, sem kamatot fizetnie nem kell a kölcsönbe vevőnek. A harmadik évben 12 egyenlő részletben fizeti vissza a 3. országbeli vállalkozás a kölcsönt, és lejáratkor fizet 5 százalék kamatot. Megteheti-e a magyarországi székhelyű cég, hogy ilyen feltételekkel nyújt kölcsönt? A három év alatt a társasági adó szempontjából szükséges-e valamilyen adóalap-módosító tételt figyelembe venni az adóévek során az ügyletet illetően? Az év végi átértékelés miatt keletkezett nyereség vagy veszteség az első két évben számviteli és adózási szempontból hogyan kezelendő?!

Katás bt. jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: katás bt. beltagja után, ha nem ő, hanem a kültag a kisadózó, akkor a felosztható nyereség után a beltag hogyan adózik? Esetünkben 1 százalék a nyereségrészesedés. Lehet esetleg olyat is, hogy nem részesül semmilyen formában, tehát a társasági szerződésben az arány 0 százalék? Tisztelettel

Jövedelemnyereség-minimum, pótbefizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A jövedelemnyereség minimum számításakor a tagok általi pótbefizetés összege növeli bevételi alapot?

Osztalékelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy 2017 novemberében alakult bt., amelynek havonta kb: 400 ezer forint nyeresége keletkezik, azt havonta osztalékelőlegben kiveheti? És 2018-ban is havonta 400 ezer forint nyeresége fog keletkezni, amit 2018-ban is havonta szeretne kivenni osztalékelőlegben; megteheti ezt? Előre is köszönöm: Pánti Etelka

Alanyi adómentesség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katas egyéni vállalkozás alanyi adómentesség számításába beletartozik-e a magánszemélyként kapott értékpapír visszavásárlás értéke, illetve annak nyeresége? Köszönöm

Cégértékesítés adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni. Van egy cégünk, ahol jelenleg két tulajdonos van, az egyiknek 97, a másiknak 3 százaléka van. A 97 százalékos tulajdonnal rendelkező meg szeretné venni a másik tulajdonos 3 százalékos részesedését. Ha a jegyzett tőke 3 százaléka feletti összegen akarják értékesíteni, akkor az eladónak mennyit kell adóznia? 15 százalék szja-t és 22 százalék ehót? A könyvelést csak a 3 százalék értinti, ugye? Az eladás napjával kellene csinálni egy évközi mérleget, és az addigi nyereség osztalékát is ki kell fizetni a 3 százalékos tulajdonosnak? Ha ez az adásvétel megvolt, akkor a 100 százalékos tulajdonos az egész tulajdoni részét el akarja adni 2017.12.31-én. Itt célszerű a 3 milliós jegyzett tőkét értékesíteni, ugye? Az eladó és a vevő pedig egy másik szerződésben szeretne még x millió forintban megállapodni. Ezt az összeget az eladónak, mint magánszemélynek szintén 15 százalék szja-val és 22 százalék ehóval kell majd leadóznia, ugye? A két eladási procedúrát hogyan lehet végrehajtani, ha az eladási napon még nincs mérleg (ugye legkorábban, mire leadják a decemberi számlákat és mérleg lesz, január 31.) vagyis egy hónap a csúszás. Ezt hogyan lehet kivitelezni? Az is felmerült, hogy a 100 százalékos eladásnál (év végi) a tulajdoni részt tulajdonjog-fenntartással adná el a mostani tulajdonos, de a cég nyereségét átengedné a vevőnek. Akkor az új tulajdonos jogosult az egész osztalékot egyedül felvenni? Köszönjük szépen a válaszát!

Beszerzési ár meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan és mikor tudom a beszerzési árat meghatározni abban az esetben, ha az eladóval olyan speciális megállapodást kötök, melynek a részletei a következők: meghatároztak egy keretösszeget, melyet előre ki kell fizetni, megtörtént a kifizetés (ezt előlegre könyveltem), ezt követően 13 hónap áll rendelkezésre a keretösszeg elköltésére. Rendelésenként számláznak értékkel (pénzügyi rendezést nem igényel, hiszen előre fizettem), de mondjuk, ha 10 hónap alatt elhasználom a keretet, akkor még 3 hónapig rendelhetek tovább terméket (akármennyit), amiért már nem kell fizetni (hiszen előre kifizettem). Ilyen esetben hogy alakul a beszerzési ár? Utólag tudom csak meghatározni? Vagy amikor már túlléptem a keretet, és kvázi ingyen kapom a terméket, akkor a beszerzési ár NULLA? Hogy fogom a nyereséget meghatározni? A keret feletti számlák is értékkel fognak jönni, ezen számlák kivezetése pénzügyi nyereséggel szemben történik? Válaszait előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ügyvezető feladatai

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Forráskód apportként

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink