26 találat a(z) nagyvállalat cimkére
Versenyképességi támogatás közepes- és nagyvállalkozásoknak
Cikk
2020. április 16-án rendeletet adott ki a külügyminiszter a közepes és nagyvállalkozások számára versenyképesség-növelő támogatásokról, amelyet 2020. november 20-ával módosított a 15/2020. (XI. 20.) KKM rendelet. A cikk a támogatás néhány fontosabb rendelkezéseit foglalja össze.
Kiskereskedelmi különadó: azonnali adótervezést igényel, ha be akarja nyújtani a méltányossági kérelmet
Cikk
A 2020. 04. 14-i Magyar Közlönyben jelent meg az új kiskereskedelmi különadóról szóló rendelet, amely amiatt, mert a tavalyi forgalmat tekinti az adóelőleg alapjának, számos e területen működő cégnél jelentős felül adóztatást eredményezhet. – figyelmeztetett Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner vezető tanácsadója. A kormány lényegében leporolta a 2010-es ágazati különadó törvényt, az adó tárgya, mértéke és progresszivitása is megegyezik a 10 évvel ezelőttivel.
Brexit – felmérés: nagyon borúlátó a brit nagyvállalati szektor
Cikk
A legfrissebb felmérés szerint a brit nagyvállalati szektor vezetőinek jelentős többsége igen borúlátó módon ítéli meg a gazdaság kilátásait a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) utáni időszakra.
Tízmillió forint bírságot is fizethetnek az energiapazarló nagyvállalatok
Cikk
Tízmillió forintos bírsággal is számolhatnak a kötelező átfogó energetikai átvilágítást elmulasztó nagyvállalatok, miközben az audit akár komolyabb beruházás nélkül is 5-10 százalékkal csökkentheti az energetikai költségeket – hívta fel a figyelmet az MVM Partner Zrt.
Kkv-s besorolás és energiahatékonysági kötelezettség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk kizárólag a tulajdonosi háttere miatt – a tulajdonos egy külföldi nagyvállalat – energiahatékonysági kötelezettség szempontjából nagyvállalatként szándékozik regisztrálni a Magyar Energetikai és Közmű Szabályozási Hivatal rendszerében. Abban szeretnénk tanácsot kapni, hogy ha vállalatunkat nagyvállalatként regisztrálják az energiahatékonysági kötelezettség szempontjából, akkor adózási szempontból (társasági adóban, az energetikai beruházás igénybevehető maximális adókedvezménye szempontjából) is nagyvállalatnak minősül, vagy a kettő különválasztható? Köszönettel: Ildikó
15 milliárd forint beruházási támogatásra pályázhatnak nagyvállalatok
Cikk
Idén 15 milliárd forintos keretösszeggel hirdetett meg beruházási támogatást nagyvállalatok számára a Nemzetgazdasági Minisztérium, a kérelmeket szeptember 30-áig lehet benyújtani.
3–100 millió forint között nyerhető támogatás munkahelyi képzésre
Cikk
Összesen 31,5 milliárd forint értékben jelentek meg munkahelyi képzési pályázati felhívások a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében. A nagyvállalatok számára 18,5 milliárd forint, míg a mikro-, kis- és középvállalkozások számára 13 milliárd forint az elérhető keretösszeg – mondta az MTI-nek Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásért felelős államtitkár.
Rendkívüli nyereségadót vezetnek be Franciaországban
Cikk
A francia kormány csütörtöki ülésén elfogadta 320 nagyvállalat nyereségadójának rendkívüli megemelését 2017-re, hogy a jövő évi államháztartási hiány a GDP-arányosan három százalék alatt maradjon.
Egymásnak feszülnek a cseh kis- és nagyvállalkozók
Cikk
Míg a cseh nagyvállalatok háromnegyede fontosnak tartja az euró gyors bevezetését, addig a közepes és kisvállalkozók majdnem kétharmada elutasítja a közös pénzt – derült ki abból a felmérésből, amelyet a CSOB bank készített a Mladá Fronta Dnes című napilap számára.
Milliárdokkal büntetne és jutalmazna a kormány
Cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) 2016-os döntése alapján összesen 24,3 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást kap költségvetési forrásból 35 hazai nagyvállalat, ennek eredményeként több mint 60 milliárd forint értékű fejlesztés valósul meg és 1147 új munkahely jön létre Magyarországon – jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pénteken sajtótájékoztatón, Budapesten.
Kkv-besorolás - nagyvállalat vagy középvállalkozás?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hazai középvállalkozásban 2009 közepén tulajdonos lett egy külföldi nagyvállalat, mely révén az ő kkv státusza is nagyvállalat lett. 2015 tavaszán egy magyar magánszemélyek tulajdonában álló mikrovállalkozás kivásárolta a nagyvállalat tulajdoni részesedését. A kérdésem az lenne, hogy mikor válik újból kkv-vá (középvállalkozássá) a vállalkozás? 2017-ben, amikor lezárja a 2016-os évet, vagy 2018-ban, amikor lezárja a 2017-es évet? A teljes lezárt üzleti éveket kell figyelembe venni, vagy a beszámoló fordulónapján (december 31-én) kell meghatározni a kkv méretet? Mielőbbi válaszát előre is nagyon köszönöm! Tisztelettel: Ágnes