197 találat a(z) nők 40 nyugdíj cimkére
Szolgálati idő, jogosultsági idő, alkalmi foglakoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: ügyfelem 2014. 12. 31-ig 38 év szolgálati idővel, illetve 35 év kedvezményes öregségi nyugdíjra jogosító idővel, valamint 33 év kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idővel rendelkezik, 2015. évben alkalmi munkavállalóként 90 nappal rendelkezik; ezeket a napokat milyen formában lehet figyelembe venni? 2015. októbertől 4 órás bejelentéssel foglakoztatott, és a nők kedvezményes (40 év utáni) nyugdíját szeretné mielőbb igényelni. Köszönöm válaszát.
Nők 40 éves nyugdíja melleti munkavégzés Kérdés
Kedves Szakértő! Amikor év közben megy valaki a nők kedvezményes nyugdíjába, például június 1-jétől, akkor az 1 998 000 forintos kereseti korlát részarányos részét kell figyelembe venni, ha július 1-jétől tovább dolgozik nyugdíj mellett, vagy így is lehet ennyi a kereset? Válaszát köszönöm!
Nyugdíjszámítás Kérdés
2014. május 1. óta az egyik alkalmazottunk ápolási díjon van. Letelik a 2 év fizetés nélküli szabadsága. Napi 2 órában vissza tudna jönni dolgozni. A következő kérdésünk lenne: 1. Ha napi 2 órás munkaviszony áll fenn teljes évben, az a nyugdíj szempontjából a szolgálati idő számításánál is teljes évnek számít? A nyugdíj számításánál figyelembe veszik az ápolási díj összegét? A szóban forgó alkalmazottunk hölgy, aki eddig 37 éves munkaviszonnyal rendelkezik, nincs gyermeke. A "nők 40 éves" nyugdíjba vonulása kapcsán kérdezzük, hogy mikor jönn össze a részére a 40 éve? Válaszukat előre is köszönjük.
Nyugdíjaztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy női munkavállaló, aki 1959-ben született, és 1,5 éve hiányzik a 40 év munkaviszonyhoz, szeretne nyugdíjba vonulni. Feltette a kérdést a munkáltatójának, hogy van-e mód előrehozott járulékfizetésnek, mint régebben, hogy meglegyen a 40 éves jogviszony. A munkáltató már csak a védett kor miatt alkalmazza, nincs már igény a munkájára, így ki is fizetné esetleg a terheket, ha lenne ilyen lehetőség. Van-e mód rá, hogy a munkavállaló hamarabb vonuljon nyugdíjba, és milyen terheket ró ez a magánszemélyre és a társaságra? Köszönet a válaszért!
Nők 40 éves nyugdíja alatti egyéni vállalkozás szünetelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét: a nők 40 éves nyugdíjában részesülő nő egyéni vállalkozásának szüneteltetése idejére kötelezett-e egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére? Válaszát tisztelettel köszönöm: Szabó Jánosné
Egyéni vállalkozó járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a nők kedvezményes öregségi nyugdíjában részesül. Egyéni vállalkozásából jövedelmet nem vesz ki. Milyen járulékfizetési kötelezettség terheli? Köszönöm válaszukat.
"Nők 40" nyugdíjas nő megbízásos jövedelmének számítása Kérdés
A "nők 40" jogosultság alapján nyugdíjban részesülő nőt nyugdíjasként, megbízási szerződéssel tovább foglalkoztatja a cég. Jövedelmét megbízási jogviszonyban szeretnék kifizetni, a 2016-os jövedelemplafont figyelembe véve. Kérdésem: van-e plafonja a megbízási díjra eső 10 százalékos költségszámításnak? Ha nincs, akkor melyik számítás a helyes 1 998 000:12=166 500 forint/hó jövedelemnél? Példa: Ha ezt a havi összeget megnövelem 185 500 forintra, és levonom a 10 százalékát, azaz 18 500 forintot, akkor kapom meg a 166 500 forintot adóalapként, vagy pedig a 166 500 forintot veszem bruttónak, és ebből vonom le a 10 százalékot, 16 650 forintot, és az adóalap 149 850 forint lesz. Az én véleményem, hogy a második számítás szerint a helyes, ha nincs felső határ a10 százalékos költséghányad alkalmazásában. Tisztelettel: Mihály Gáborné
Nyugdíjba vonuló munkavállalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünktől 2015. 12. 31-ével nyugdíjba vonult egy kolléganő, a "nők 40" nyugdíjba vonulási lehetőséggel. Jelenleg még folyamatban van a nyugdíjának megállapítása, nem kapta még meg a végzést, nincs nyugdíjas törzsszáma sem. Kérdésem: vállalhat-e munkát jelenleg, és milyen státuszban veheti fel egy új munkaadó?
Nyugdíjba menne, de nincs meg a szükséges ideje? Így szerezhet Cikk
Sokakkal megtörténik, hogy akkor szűnik meg a biztosítási jogviszonyuk, amikor már csak néhány hónap, esetleg év választja el őket a nyugdíjjogosultságtól. Hogy mit célszerű, illetve lehet tenni ebben a helyzetben, az attól is függ, hogy a jogosultsági feltételek melyike „hibádzik”.
Korhatár előtti ellátás, nők kedvezményes nyugdíja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 1953-ban született nő 2013. 11. hótól korhatár előtti ellátásban részesül, ami tudomásom szerint nem számít nyugdíjnak. Ha eléri a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, mit kell csinálnia? Illetve, ha egy nő 40 éves munkaviszonnyal ment el kedvezményes nyugdíjba, és eléri a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, neki be kell ezt jelenteni? A 0,5 százalékos évenkénti nyugdíjemelésnek van-e korlátja? Például, ha egy 66 éves nyugdíjas havi 1,5 millió forintot keres, 7500 forinttal emelik a nyugdíját? Köszönettel: Fidler Gáborné
Nyugdíjas ügyvezető Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. 40 éves jogosultsági idővel rendelkező nyugdíjas nő tagi jogviszonyban látja el az ügyvezetői teendőket, díjazás nélkül. Kérdés: helyesen járunk-e el, ha csak a mindenkori egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetjük, nem fizetünk szociális hozzájárulási adót sem, a 2011. CLV. törvény 455. § 3a) alapján, mivel saját jogú nyugdíjas? 2. Ha mindez jövedelemjuttatással történne (természetesen figyelembe véve a jövedelem korlátot), megfizetnénk a 10 százalék nyugdíjjárulékot, s a szochokötelezettség itt sem lép fel? Köszönöm válaszukat: Benkóné
Nyugdíjas járuléka "nők 40" nyugdíjas esetén Kérdés
A korábban feltett kérdésemre kapott választ az alábbi adózónás bejegyzés nem teszi egyértelművé számomra. Egy korábbi adózónás bejegyzés linkjét bemásolom, a 6. pontban a példában említett járulékfizetés az helyes még 2015-2016-ban? Ebben a 27 százalékos járulékfizetést a betöltési korhatárig még megfizetteti!! http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Ezektol_fugg_hogy_mennyi_a_tarsas_vallalkoz_AT7BSA Az ügyvezetői teendőket olyan saját jogú nyugdíjas látja el tagi jogviszonyban, aki a nők 40 éves jogosultsági idő alapján megállapított öregségi nyugdíjban részesül, de a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt 2014. március 6-án tölti be. Ez esetben a fizetési kötelezettségekre a Tbj. 36. §-ának (1) bekezdése és a szochotörvény 455. § (2)-(3) bekezdése az irányadó. Eszerint a társas vállalkozás köteles megfizetni a 2014. január 1-jétől havi 6810 forint összegű egészségügyi szolgáltatási járulékot, valamint 2014. március 6-áig a 27 százalékos szociális hozzájárulási adót is akkor, ha a tárgyhónapra volt személyes közreműködés alapján jövedelemkifizetés. 2014. március 7-től már nem lesz szociálishozzájárulásiadó-fizetési kötelezettség akkor sem, ha van személyes közreműködés alapján kiosztott jövedelem, mivel a szochotörvény 455. § (3) bekezdése szerint nincs ilyen fizetési kötelezettség – többek között – akkor, ha a gazdasági társaság tagja saját jogú nyugdíjas, és a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt már betöltötte. ......
Nyugdíjas ügyvezető társas vállalkozóként II. Kérdés
Hogyan alakul a járulékfizetés a magánszemély és a kifizető részéről, ha a nyugdíjas ügyvezető a nők 40 éves jogviszonya alapján nyugdíjas, de még nem érte el a rá vonatkozó nyugdíjkorhatárt?
Munkaidő heti óraszáma a biztosításnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nők kedvezményes nyugdíja előtt álló magánszemélynek nincs munkaviszonya. A nyugdíjfolyósító által 2013. 09. 30-áig megküldött igazolás alapján 2016. február végéig kellene dolgoznia, hogy megigényelje a nyugdíjat. Munkanélküli járulék nem számít bele a szolgálati időbe, de egy vállalkozó alkalmazná heti 10 órában, azaz napi 2 órában takarítási munkára. Ez a heti 10 óra hogyan számít bele a biztosítási napjaiba? Heti hány óra foglalkozás jelent egy teljes napot a nyugdíjszámításnál?
Szolgálati idő Kérdés
Következő kérdéseim lennének: 1. Ha valaki 2, 4, illetve 6 órában dolgozik, akkor ezek az évek hogyan számítanak? Egy naptári év egy évnek? A törvényben hol találom? A nők 40 éves munkaviszony miatti nyugdíjba vonulása miatt kérdezem. 2. Ha egy őstermelő éves bevétele minimális, körülbelül 600 ezer forint, ez után fizeti a törvényben előírt kötelezettséget, akkor az éveit hogyan számolják? Egy év egy évet jelent a szolgálati időnél?