3 találat a(z) munkabércsökkentés cimkére
Lakhatási támogatás munkabércsökkentésért cserébe? Vannak buktatók
Cikk
Egy munkáltató szeretné támogatni munkavállalóit az új lakhatási támogatással mint béren kívüli juttatás. Azonban attól tart, hogy akik 1–2 éven belül elérik a 35 éves korhatárt, ugyanezt az összeget szeretnék megkapni munkabér formájában, illetve munkáltató is szeretne nyerni ezen, így csökkentené a munkavállalók munkabérét. Helyesen járnak-e el (munkaügyi és adózási szempontok alapján) a felek ha közös megegyezéssel csökkentik a munkabért, de cserébe béren kívüli juttatásban részesül a munkavállaló? – kérdezte olvasónk. Az Adózóna oldalán érkezett kérdéseket dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolta meg.
Bértámogatás igénybevétele
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A módosított bértámogatás akkor is igénybe vehető, ha a munkaidő-csökkentés (és vele együtt a munkabércsökkentés is) már 2020. 03. 19-étől történt? 2020. 03.18-áig napi 8 órás, bruttó 210 600 forint bérrel rendelkező munkavállaló munkaideje 2020.03.19-étől napi 2 óra, bruttó 52 650 forint bérre csökkent. Ha igénybe vehető, akkor már április-május-júniusra lehet kérelmezni? Köszönettel! TSGY
Munkabércsökkentés változatlan munkaidő mellett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 47/2020. kormányrendelet 6. § (4) bekezdése alapján lehetséges megoldás az, hogy a munkaidőt változatlanul hagyva a munkabér csökkentésre kerüljön, akár a minimálbér vagy a garantált bérminimum összege alá is? Például a napi 8 órás munkaviszonyban álló munkavállaló munkabérét a minimálisan részére fizetendő 210 600 forintról le lehet-e csökkenteni mondjuk 50 000 forintra, természetesen közös megegyezéssel? Tekintve, hogy mindkét fél célja az, hogy a munkahelyeket megőrizzék, nagy valószínűséggel a munkavállaló is beleegyezne ebbe átmenetileg, kiváltképp akkor, ha a koronavírus-járvány idejében egyáltalán nem is dolgozik, például egy esetleges kijárási tilalom vagy karantén miatt. Köszönöm a választ!