71 találat a(z) munka gyed mellett cimkére
Nyugdíjszámítás – munka gyed mellett Kérdés
Gyed mellett mellékfoglalkozású átalányadózó egyéni vállalkozó Kérdés
Kismamák nagy dilemmája: mi haszna lehet fizetés nélküli szabadság ideje alatt új munkahelyen dolgozni? Cikk
Gyakori, hogy a gyermekvállalás céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadságon lévő anya szeretne már munkát vállalni, pénzt keresni, azonban az eredeti helyére vagy még nem akar, vagy nem tud visszamenni. Ha tud máshol munkát vállalni, de közben újabb gyermekvállaláson is gondolkodik, akkor rendszeresen felmerül kérdésként, hogy mi alapján számolják majd a következő gyermekre kapott ellátását. Beleszámít a mostani jövedelem? Csak az új alapján számolnak, mert a régi jogviszonyban nincs jövedelem jelenleg? Elesik az illető a kedvezményszabály alkalmazásától? Cikkünkben ezekre a kérdésekre igyekszünk válaszolni.
Főállású anya bt.-beltag Kérdés
Gyed melletti munkavégzés Kérdés
Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni? Kérdés
Szülői szabadság Kérdés
Gyed mellett munkaviszonyos ügyvezető Kérdés
Munkaszerződés-módosítás Kérdés
Csed, gyed utáni szabadság Kérdés
Gyed, illetve gyes és bölcsőde együtt: amit mérlegelni kell a munkába visszatérés előtt Cikk
Magyarországon a szülők gyermekük 3 éves koráig otthon maradhatnak a gyermek gondozása céljából, nem kötelesek visszatérni a munkahelyükre. Biztosítási jogviszonytól, előzetes jövedelmi szinttől is függ, milyen összegű ellátásra jogosult a szülő ebben a 3 évben. A gyermekgondozási díj, vagyis a gyed maximalizálva van, a gyes régóta bruttó 28 500 forint, így anyagi okok miatt is sokan döntenek amellett, hogy hamarabb térnek vissza a munkaerő-piacra. A gyermek napi gondozására megoldást kell találni, ennek lehetséges módja a bölcsőde. Cikkünkben azt járjuk körbe, milyen feltételekkel működhet együtt a gyed/gyes és a bölcsőde, mire kell figyelni, mikor jár, mikor nem az ellátás.
Csed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy kismama szeptember 5-én szül, akkor mikor állhat ismét munkába? 168 nap után vagy csak március 5-től, azaz 6 hónapot követően? Ha jól olvasom, a gyed mellett a kismama akár 2, akár 4, akár 6 órában is visszatérhet a munkába? Köszönöm a segítségét.
Gyed melletti átmeneti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nyári szabadságolások miatt egy jelenleg gyeden lévő munkavállalónk augusztus hónap folyamán átmenetileg visszajönne dolgozni segítőként. Előreláthatóan pár napról lenne szó, de nem feltétlenül egybefüggő pár napról. Lehetséges, hogy az egyik héten például hétfőn és szerdán, míg a következő héten csütörtökön és pénteken jönne dolgozni. Munkavállalónk 8 órás munkavállalóként foglalkoztatott nálunk, azonban felmerült, hogy ezen a pár napon csupán 3-4 órát dolgozna. Lehetséges-e ilyen módon megszakítani a fizetés nélküli szabadságot? Van-e valamilyen akadálya, hogy pár napra visszatérjen a munkavállaló, illetve van-e akadálya annak, hogy csupán 3-4 órát dolgozzon ezeken a napokon, és ne napi 8 órát? Amennyiben lehetséges a munkavállaló ilyen módon történő foglalkoztatása, az milyen adminisztrációs terheket ró a cégre? Segítségüket előre is köszönöm.
Miben hasonlít, és miben különbözik a nagyszülői gyed és a gyes? Cikk
Sok évvel ezelőtt vezették be a nagyszülői gyest, amelyet kezdetben nagy érdeklődés övezett. Hasonlóan nagy kíváncsiság övezi a nagyszülői gyermekgondozási díjjal kapcsolatos, a parlament előtt lévő törvénymódosítást is.
Munkába állás gyed alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cégnél 8 órás munkaviszonyban álló, jelenleg gyeden lévő munkavállaló visszajönne a dolgozni a gyed alatt, 4 órában. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdések merültek fel: – Hogyan lehetne lepapírozni ezt, hogy szabályos legyen? Van munkaszerződése 8 órás munkaviszonyra, ami meg is maradna, de most csak 4 órában dolgozna, átmenetileg. Egy kiegészítést írjunk hozzá az átmeneti időre vonatkozóan? – Kell-e ezt jelenteni a T1041-en? – A munkáltató igénybe veheti a szochokedvezményt, ugye jól gondolom? Segítségét köszönöm. Némethné T. Krisztina