6 találat a(z) munkáltatói jogutódlás cimkére

Munkáltatói jogutódlás – kilépőpapírok Kérdés

Munkáltatói jogutódlás Kérdés

Jogfolytonos munkáltatói jogutódlás nyugdíjas munkavállaló esetén Kérdés

Munkáltatói jogutódlás = TUPE? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok önökhöz. X cég szolgáltatási (takarítás mint kiszervezett tevékenység) tendert írt ki, ahol végül a jelenlegi szolgáltató személyében változás áll be. X cég ragaszkodik a jelenlegi takarítást végző állományhoz, és állítja, hogy az új szolgáltató cég az említett régi állomány átvételénél köteles munkáltatói jogutódlással eljárni. Az angol jogrendben van az ún. TUPE fogalma, ahol ez valóban megállná a helyét, X cég ezen jogszabályra hivatkozik, azonban fenntartásaink vannak azzal kapcsolatban, hogy a magyar jogrendben is hasonló lenne a helyzet. Maga a TUPE (2001/23/EK ) ugyan a hazai jogrendbe is átültetésre került, ám véleményünk szerint nem ilyen tartalommal. Várva megtisztelő válaszukat!

Munkáltatói jogutódlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Partnerünk, egy újonnan alakult cég, másik munkáltató munkavállalóit munkáltatói jogutódlással átvette. Erről új munkaszerződés is készült, a dolgozók a törvényi előírásoknak megfelelően tájékoztatva lettek mindkét munkáltató részéről. Munkavégzésükkel kapcsolatosan semmilyen változás nem történt, tehát minden a "jogelődnél" megszokott rendben megy tovább. Egyik munkavállaló betegsége miatt keresőképtelen állományba került, de már a "jogelőd" munkáltatónál is voltak egészségügyi problémái, így a 15 nap betegszabadságát már ott kimerítette. Táppénz-ellátásra a jelenlegi keresőképtelensége miatt benyújtottuk az igényt az illetékes egészségpénztár felé. igényünket azonban elutasították azzal az indokkal, hogy részére az új munkáltatónál is jár az időarányos betegszabadság, és mivel ezt még nem használta fel táppénzre, csak a betegszabadság lejártát követően válik jogosulttá. Kérdésem az lenne, hogy helyesen járt-e el az illetékes egészségbiztosítási szerv, mikor a táppénzigényt elutasította? Tudomásom szerint munkáltatói jogutódlás esetén a munkaviszonyból származó jogok és kötelezettségek az átadóról az átvevő munkáltatóra szállnak át, így a munkaviszonyt folyamatosnak kell tekinteni. Várom válaszukat! Tisztelettel: Petrik Attiláné

Önkéntes nyugdíjpénztár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni a segítségét! Egy munkáltató 2014.08.01-jétől bérel egy szállodát, ahol ettől a naptól fogva átvette a dolgozókat munkáltatói jogutódlással, azzal a feltétellel, hogy 1 évig köteles az előző munkáltató kollektív szerződését használni. A munkavállalók után fizetnek önkéntes nyugdíj és egészségpénztári tagdíjat. Van olyan munkavállaló, akinek 2014.08.31-ével lejárt a szerződése, és új szerződést kötöttek vele. Köteles volt a munkáltató tovább fizetni utána az önkéntes tagdíjakat?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őcsg-tag, biztosított

Széles Imre

tb-szakértő

Vállalkozói tb

Széles Imre

tb-szakértő

Hallgató szakmai gyakorlata

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink