4 találat a(z) munkába járás térítése cimkére
Munkába járással kapcsolatos költségtérítés Kérdés
Munkába járás térítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A https://adozona.hu/kerdesek/2020_2_12_Dolgozoi_munkabajaras_teritese_tph kérdésünkre adott válaszhoz tennék fel még egy kérdést: amennyiben a munkáltató a dolgozónak a bérlet 100%-át téríti (a munkáltató részére kiállított számla alapján), akkor a kormányrendeletben megadott 86%-on felüli rész természetbeni juttatásnak minősül? Köszönettel várjuk válaszát.
Dolgozói munkába járás térítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dolgozóink távolsági (nem helyi járat) busszal járnak be dolgozni, a havi bérletről minden hónapban a cégünk nevére, címére kérnek készpénzfizetési számlát. Kérdéseink a témában: 1. Milyen mértékben téríthető a munkába járás adómentesen a jelenlegi szabályozás szerint? 2. A pénztári kifizetésnél kinek a nevére történjen a kifizetés? Dolgozó, vagy könyveljük a számlát direktben a buszos céggel? 3. Hol van megfelelő helye ennek a számla könyvelésben? Melyik főkönyvi számon? 4. Milyen dokumentáció szükséges ezen tranzakció (dolgozónak történő kifizetés) helyes lebonyolításához? Mind a pénztár mellé, mind a dolgozóval szemben? Köszönettel várjuk válaszát.
Munkába járás térítésére való jogosultság igazolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató által adható max. 15 Ft-nyi munkába járási költségtérítésre való jogosultságot mivel kell igazolnia a dolgozónak, elég, ha nyilatkozik arról, hogy ő például motorral jár dolgozni A-ból B-be, vagy be kell mutatnia például a forgalmit, hogy jogosult legyen rá? Másképpen fogalmazva: munkáltatóként mit kérhetek el tőle igazolásként a költségtérítésre való jogosultságra? A gépjármű fajtáját meghatározza-e valami, például autóra jár, motorkerékpárra nem? Mi a teendő, ha a jármű valamely rokonáé, csak ő használja? (a testvére tulajdonában van a jármű) Akkor is adható a költségtérítés? Válaszát előre is köszönöm.