71 találat a(z) mikrogazdálkodó cimkére

Mikrogazdálkodói beszámolói kötelezettség alóli kilépés Kérdés

Kedves Szakértő! Eltelt a három adóév, a cég könyvelését csak átvettem, szeretnénk kilépni a mikrogazdálkodóibeszámoló-beadási kötelezettség hatálya alól. Kérdés: be kell-e ezt valahol jelenteni? Vagy csak annyit kell tenni, hogy most már a normál egyszerűsített éves beszámolót adjuk be? A számviteli politikában való közlésen kívül van-e az áttéréssel kapcsolatban valamilyen számviteli vagy egyéb kötelezettség? Köszönettel.

Mikrogazdálkodói beszámoló Kérdés

Ügyfelem (mikrogazdálkodói beszámolót készítő kft.) személygépkocsiját összetörte, a felelősséget a másik fél (kft.) elismerte, a javítási költség megtérítését egy az egyben vállalta. A javítási számla teljesítési ideje 2016, a vétkes félnek továbbszámlázott tétel 2017. márciusi. Melyik megoldás a helyes? A továbbszámlázott összegről szóló számlát 2016-ban könyvelem vevőre vagy más egyéb követelésre (a bejövő javítási számlát teszem 2-es számlaosztályba), egyik sem? Köszönöm ha válaszolnak, CsK

Mikrogazdálkodói számlatükör Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésemre kérem szíves válaszát: 2016-ban és 2017-ben mikrogazdálkodói beszámolót készítő gazdasági társaság továbbra is használhatja-a saját (a 3.sz melléklettől eltérő) számlatükrét abban az esetben, ha rendelkezik a számviteli törvény 161. § szerint elkészítendő számlarenddel? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!

Mikrogazdálkodói könyvelés esetén árfolyam Kérdés

Az alábbi kérdésben szeretném a segítségüket kérni: Mikrogazdálkodói beszámolót és könyvelést készítek több cégnek, és a 398/2012. számú kormányrendeletben van egy rész, amit nem tudok értelmezni. „A valutapénztárba bekerülő valutakészlet, a devizaszámlára kerülő deviza, a külföldi pénzértékre szóló követelés, befektetett pénzügyi eszköz, értékpapír, illetve kötelezettség könyv szerinti értékének csökkenéseit a könyv szerinti árfolyamon kell forintra átszámítani, egyedi értékeléssel, illetve ha ez nem lehetséges akkor átlagárfolyamon”. Itt azt nem tudom értelmezni, hogy ezek szerint nem könyvelhetek FIFO módszer alapján, tehát a vevő kiegyenlítést a bankból úgy kell könyvelnem, hogy a vevő könyv szerinti értékén, és akkor a bankon keletkezik árfolyam-differencia? Illetve a szállítót is így kell könyvelnem a banki kiegyenlítés során? És a bankköltséget is napi MNB árfolyamon kell könyvelnem? Én eddig a bankba befolyt vevőt a napi MNB árfolyamon könyveltem, és utána a vevőn volt árfolyam-differencia, illetve a szállítót pedig könyv szerinti értéken (FIFO) alapján könyveltem a bankból. Előre is köszönöm a segítségüket. Üdvözlettel: Jánosi Hajni

Áttérés kivára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámolót készítő kft. áttérhet-e a társasági adó hatálya alól a kiva hatálya alá?

Mikrogazdálkodói beszámoló és a szabályzatok Kérdés

Tisztelt Szakértő! A mikrogazdálkodói éves beszámolóról szóló 398/2012. (XII.20.) kormányrendelet 3.§ (3) pontja azt írja, hogy "A mikrogazdálkodó számviteli politikát nem készít". Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy kell-e bármilyen már szabályzatot készítenie a vállalkozásnak abban az esetben, ha megfelel a követelményeknek, és mikrogazdálkodói beszámolót készít? Ilyesmikre gondolok, mint a leltározási szabályzat, pénzkezelési szabályzat, bizonylati rend. Vagy az összes szabályzat elkészítése alól mentesül ezzel a ponttal a vállalkozó? Válaszát előre is köszönöm!

Mikrogazdálkodói beszámolót készít? Ezekről a változásokról tudnia kell! Cikk

A tavalyi év végén volt nap, amikor négyesével jelentek meg a közlönyök, számos rendeletet módosítva. Ezek közül most a mikrogazdálkodói beszámoló új szabályait ismertetjük.

Értékcsökkenés kulcsának megváltoztatása mikrogazdálkodónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mikrogazdálkodó kft. bérbeadás miatt ingatlanra 5 százalékos, tárgyi eszközre 30 százalékos leírási kulcsot alkalmazott az első évben. A bérbevevő nem tudja a tervezett kihasználtságot biztosítani, ezért a jelenlegi helyzetnek megfelelőbb lenne a tao-törvény 2. számú mellékletében található amortizációs kulcsok alkalmazása. Milyen feltételek mellett van lehetőség a változtatásra? Előre is köszönöm válaszát!

Értékcsökkenés elszámolása pénzügyi lízingnél mikrogazdálkodóknak Cikk

Hogyan számolhatnak el értékcsökkenést személygépkocsi lízingje esetén a mikrogazdálkodói beszámolót készítő vállalkozások? – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia, adó- és könyvviteli tanácsadó szakértőnk válaszolt.

Mikrogazdálkodó 2013. évi beszámoló és tao-módosítás Kérdés

Mikrogazdálkodó cég 2014. januárban kiállított árbevétel és alvállalkozói számlát 2013. évre könyvelt és számolt el a mérlegben és a társasági adóban. A szolgáltatások végzése szerződés szerint 2013. november-december hónapban voltak. Áfa szempontjából elszámolási időszakosnak minősítette 2014-ben az adóhatóság, mivel a szerződés utólagos elszámolásról szól, a teljesítési igazolás 2014. januári keltezésű. Kérem szíves segítségüket a 2014. évi rendezésben. Köszönettel: Mohácsiné

Mikrogazdálkodó 2013. évi mérlegének helyesbítése Kérdés

A 468 főkönyvi szám záró egyenlege helytelen értéket mutat, melyet a 2014. évi nyitás után kellene helyesbíteni. Ennek könyvelése hogy történhet a számvitelben?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink