102 találat a(z) lekötött tartalék cimkére

Lekötött tartalék Kérdés

Egy szövetkezet kft.-vé alakult. Lekötött tartalékban van a szövetkezet által visszavásárolt befektetői részjegy könyv szerinti értékének és a visszavásárolt értékének a különbözete. Hogyan tudja feloldani a kft.?

Lekötött tartalék könyvelése Kérdés

2010-ben lekötött, és fel nem használt tartalék visszavezetése után kérdésem, hogyan kell könyvelni a 4 évre kiszámolt társasági adót, illetve késedelmi pótlékot a 8-as számlaosztályban, ezek gy csökkentik a 2014. évi eredményt? Ha nem történt meg a befizetésük január 31-éig, akkor mi a teendő a fizetést illetően? Tovább kell a késedelmi pótlékot számolni addig, amíg nem rendeződik a tartozás?

Tőkeemelés Kérdés

Kétszemélyes tulajdonú kft. jegyzett tőkéje 500 ezer, eredménytartaléka 4 millió 185 ezer, a tagi hitel 4 millió 400 ezer, a 2014. évi veszteség -580 ezer forint. Van-e mód a tagi hitel lekötött tartalékba (pótbefizetéssel) történő átvezetésére, vagy jegyzett tőkeként bejegyeztetni? Ha igen, az milyen járulékos költséggel járhat?

Tagi kölcsön és pótbefizetés Kérdés

Egy kft.-nél évek alatt nagyobb összegű tagi kölcsön gyűlt össze. Ennek következtében a saját tőkéje is mínuszossá vált. Van-e arra lehetősége a cégnek, hogy a tagi kölcsönt pótbefizetésként lekötött tartalékba tegye? Ezzel a saját tőkéje nem lenne mínuszos. Jár-e ez valamilyen adófizetéssel vagy illetékfizetéssel? Várom válaszukat. Kisfaludyné

Munkahelyteremtő beruházási támogatás Kérdés

Egy cég vissza nem térítendő támogatást kapott az NFA-2014-KKV munkahelyteremtő beruházási támogatáshoz kapcsolódó pályázaton. Eszközbeszerzést, valamint létszámbővítést vállalt. A tárgyi eszközök beszerzése már megtörtént. A létszámbővítés folyamatban van. A kapott támogatást hogyan kell elszámolni? Tőketartalékot kell képezni, és átvezetni a lekötött tartalékba, vagy a támogatás összegét rendkívüli bevételként kell elszámolni, majd elhatárolni?

Baromfitelep-beruházás Kérdés

Cégünk 2013-ban baromfitelep korszerűsítésébe kezdett. Vásárolt egy telephelyet, amin megkezdte a beruházást 2013-ban. Első menetben vásárolt egy gépsort 47,5 millió forintért, melyre 40 százalékos támogatást kapott, amit 2013-ban az MVH ki is fizetett (116/2013 VM rendelet, technológiai berendezések korszerűsítése). A könyvelésben ezt lekötött tartalékba helyezte tőketartalékból. 2014-ben folytatódott a beruházás, melynek értéke 306,4 millió forint lesz. Ebből 2014-ben 190 millió forintnyi meg is valósult, s ennek megfelelően a 40 százalékot ismét kifizette az MVH (76 millió forintot). A beruházás várhatóan 2015 tavaszán fejeződik be, s akkor üzemelik be a baromfitelepet. Kérdésem: hogyan történjen pontosan a támogatás elszámolása? (Beruházás fínanszírozásában egy cégtől kapott kölcsön segíti.) Az értékcsökkenés elszámolásában is kérném a segítségüket.

Jegyzett tőke emelése lekötött tartalékból Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. társasági szerződésében tőkepótlási kötelezettség miatt veszteség fedezetére utaltak pénzt, amit lekötött tartalékként tartunk nyilván. A kérdés az, hogy ebből a lekötött tartalékból lehet-e jegyzett tőkét emelni? Köszönettel: Soltész Nóra

Pénztárbizonylat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a cég semmilyen szabályzata nem írja elő a pénztárbizonylat használatát, akkor kötelező-e annak használata? A pénztármozgások bizonylatai számlák, amelyek alapján a gazdasági esemény megtörtént, illetve tagi kölcsönök, lekötött tartalékba történő pénzmozgások esetén jegyzőkönyvek, szerződések támasztják alá a pénzmozgás megtörténtét, a bankból történő készpénz ki- és befizetésről feljegyzés készül. Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Közhasznú alapítvány támogatása Kérdés

Ha egy közhasznú alapítvány a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztériumtól (ingatlan felújítására) támogatást kap, én úgy olvastam, hogy ezen támogatásokat tőketartalékba kell helyezni, ha feltételhez kötött akkor lekötött tartalékba kell helyezni. Ha ezen összeget tőketartalékba, illetve lekötött tartalékba teszem, akkor az alapítvány veszteséges lesz, ami a közhasznúság megtartásánál problémát okoz. Az erőforrás-ellátottsági mutató egyik eleme. 1. Kérdésem, hogy 2013-ban is kötelező-e ezen támogatásokat tőketartalékba helyezni? 2. A mutató kiszámításánál ezen tételt figyelembe lehet-e venni, mivel ez nem a bevétel része?

Lekötött tartalék feloldása Kérdés

Egy kft. 2009-es évi eredményéből 11 millió forint lekötött tartalékot képzett. 2010-ben vett egy ingatlant, amelyet csak 2011-ben helyezett üzembe. A lekötött tartalékot 2011-ben oldotta fel a beruházással szemben, de már tudjuk, hogy ezt 2010-ben meg kellett volna tennie. Lehet-e ezt önellenőrzéssel korrigálni? Ha igen, akkor hogyan?

Könyvelési bakikat okozó hiányos dokumentumok Cikk

Cikksorozatom befejező részében – az éves beszámoló készítésének ürügyén - a mérleg forrás oldalát érintő könyvelési hibákra hívom fel a figyelmet.

Lekötött tartalék a cég megszüntetése esetén Kérdés

A kft megszüntetése előtt állunk. Van bent a cégben a korábbi évekről a veszteség fedezetére befizetett lekötött tartalék, amit persze nem tudunk visszafizetni. Kérdésem: A vissza nem fizetett lekötött tartalék úgy fog viselkedni, mintha tagi hitel lenne, tehát meg kell illetékelni, vagy úgy, mint a törzstőke: ha nem tudja a cég visszafizetni, "elúszott"! /Nem szeretnénk, ha emiatt utólag ránk vernék az ajándékozási illetéket./

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Betéti társaságban osztalékelőleg fizethető-e többször egy évben?

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Szja eladott ingatlanok után

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink