3 találat a(z) kizárólagosság cimkére
Ne vegye rossz néven – amit a cég forsriftos névadásáról tudni kell Cikk
Frissen létrehozott vállalkozások kapcsán kiemelten fontos szerepe van annak, hogy milyen nevet adunk vállalkozásunknak, miről fognak bennünket, illetőleg termékeinket, szolgáltatásainkat beazonosítani. Összefoglaljuk a cégnév választásának alapvető jogi szabályozását.
Cégek közötti kölcsön Kérdés
Dolog adásvételére vonatkozó folyamatos áruszállítás van két cég között. Telephelybővítés céljából az eladó kölcsönt szeretne nyújtani a vevőjének. Ez üzletszerűnek minősül-e abban az esetben, ha 4 évvel korábban már más vevőnek nyújtott hasonló kölcsönt. Kötelező-e az ügyleti kamat? Kiköthet-e az eladó (kölcsönnyújtó) kizárólagosságot a vevő (adós) részére, amely alapján a futamidő alatt csak tőle vásárolhat árut?
Üzletág-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy külföldi kozmetikai cég termékpalettájára Magyarországon kizárólagos forgalmazói joggal rendelkezik, illetve ezen termékekből saját raktárkészlete is van, amit már megvásárolt. Ügyfelem szándéka, hogy a kizárólagosság jogát (amiért nem fizetett, könyvekben vagyoni értékű jogként kimutatva nincs), és a saját raktárkészletet egy harmadik belföldi cégnek átengedje ellenérték fejében. Kérdésem, hogy a raktárkészletet és a jogot egyben értékelhetjük-e Áfa törvény szerinti üzletág-értékesítésnek úgy, hogy munkavállalók nem kerülnek átadásra, csak a készlet és a jog, vagy csak a jog értékesítése lesz az üzletág, és a készletet termékértékesítésként kell kezelnünk minden esetben áfakötelesen? Másik kérdésem, hogy ha kezelhetjük üzletágnak a készlet- és jogértékesítést egyben, akkor milyen esetben tudja ügyfelem áfamentesen értékesíteni az üzletágat a harmadik cég felé (a vevő cég belföldi adóalany, a tevékenység adólevonásra jogosít, illetve ügyfelemnek a jog átengedése után nem lesz köze az üzletághoz, a vevő cég az üzletág szempontjából jogutódként fog viselkedni). Köszönöm.