37 találat a(z) kilométerpénz cimkére

Munkába járás költségtérítése esetén a távolság meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény 25. paragrafusának (2) bekezdése alapján a nem önálló tevékenységből származó jövedelem kiszámításánál nem kell figyelembe venni azt a bevételt, amelyet – figyelemmel a (3)-(4) bekezdés rendelkezéseire is – a munkáltatótól a munkába járásról szóló kormányrendelet szerinti munkába járás esetén hazautazásra a munkahely és a lakóhely között közforgalmi úton mért oda-vissza távolság figyelembevételével kilométerenként 15 forint értékben kap a magánszemély. Az lenne a kérdésem, hogy a távolságot hogy kell meghatározni, mert az interneten található útvonaltervezők között ugyanazok a feltételek beállítása esetén is van néhány kilométer különbség. A távolságot kell-e tizedessel figyelembe venni, vagy megfelelő-e, ha a tizedest a matematikai szabályok szerint kerekítve vesszük figyelembe? Köszönettel: KB

Gépkocsiköltség-elszámolás Kérdés

Értékesítő munkatárs városon belül saját gépkocsival látogat ügyfelet. Milyen dokumentumok szükségesek az elszámoláshoz? Mennyi kilométerpénzt lehet elszámolni?

Megjelent a februári VálaszAdó Cikk

Január közepén váratlanul módosította a kormány a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló rendeletet. Változott a szocho mértéke, így hozzá kapcsolódó kedvezmények is, módosultak a táppénz, a gyed szabályai. Nagy felbolydulást eredményezett a székhelyszolgáltatók bejelentése körüli mizéria.

Munkába járással kapcsolatos költségtérítés II. Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Ezúton is köszönöm előző válaszát munkába járás költségtérítésével kapcsolatban, viszont ehhez kapcsolódóan lenne még két kérdésem: 1.) Idézek az Ön válaszából: "a munkavállalónak bölcsődei ellátást igénybe vevő vagy tíz év alatti köznevelési intézményben tanuló gyermeke van". A fentiek alapján óvodás korú gyermek esetén nem jár 15 forint/kilométer adómentes költségtérítés? (Ez kicsit furcsa.) 2.) Jól tudom-e, hogy ez a kormányrendelet 2017. január 13-án lett kihirdetve, és csak a kihirdetést követő 3. hónap első napjától lesz hatályos, vagyis 2017. április 1-jétől? Köszönettel várom válaszát.

Egyéni vállakozó kilométerpénze 15 vagy 9 Ft? Kérdés

Egyéni vállalkozó 500 km-t elszámolhat bizonylat nélkül. Az új törvénymódosítás szerint a 15 Ft 60%-át kell adni a dolgozónak, a többi adható? Mi a helyzet az egyéni vállalkozók esetében? Ők számolhatnak 15 Ft kilométerpénzt? Előre is köszönöm.

Mi minősül kiküldetésnek? Nő a kilométerpénz. Itt a NAV tájékoztatója Cikk

Mi számít hivatali, üzleti utazásnak, kiküldetésnek, hogyan változnak a munkába járás költségtérítésére vonatkozó szabályok? A NAV tájékoztatót közölt a legfontosabb tudnivalókról.

Munkába járási költségtérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tekintettel arra, hogy az szja-törvény 25. paragrafus (2) bekezdésének bb) pontja alapján a gépkocsival történő munkába járási költségtérítés 2017.01.01-től 9 forint/km-ről 15 forint/km-re változik, ezért szeretném megkérdezni, hogy a 2016. decemberi, vagy korábbi időszakra szóló költségtérítés 2017.01.01. napját követő elszámolásakor melyik összeggel kell számolni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

HIPA alapja átalányadózó egyéni vállalkozónál

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Teszt kérdés

Adózóna szerkesztőség

kérdések és válaszok

Elszámolható a nyugta?

Antretter Erzsébet

adószakértő, adótanácsadási üzletágvezető

Niveus

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink